Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Радіальна драпірування
 

Складки радіальної драпірування утворюють складну об'ємну форму, що нагадує концентричні окружності. Як правило, радіальні драпірування фіксуються у виробі в двох точках. Кількість і обсяг складок радіальних драпіровок залежать від моделі та властивостей матеріалів. Радіальні складки краще всього драпіруються на скроєною з косою тканини, при цьому тканина повинна бути легкою і пластичною.

Типи радіальних драпіровок

Радіальні драпірування можуть бути виконані без закладених складок, зі складками і зі складками на ділянках фіксування драпірування (наприклад, по плечових зрізах).

Концентричні складки драпіровок можуть розташовуватися на різному рівні. Драпірування надає виробу м'якість і обсяг. Драпірування можуть розташовуватися на різних ділянках плечових і поясних виробів: у верхній частині переду і спинки, в області пройм вироби і окатов рукавів, в області стегон і т. д. Радіальні драпірування можуть бути суцільнокроєними з виробом або виконуватися у вигляді задрапированных вставок. Для виробів з драпіровками французькі виточки краще, ніж виточки від зрізу талії.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКРОЇТИ ДЕТАЛІ В КОСОМУ НАПРЯМКУ НИТОК ОСНОВИ

Щоб правильно викроїти деталь під кутом 45 градусів, складіть шматок тканини так, щоб нитки основи були поєднані з нитками утка, тобто на кут. Розправте тканину і акуратно сколите шпильками зрізи. Відзначте перегин крейдою або слабкою рядком ручних прямих стібків (= під кутом 45 градусів по відношенню до напрямку ниток основи і качка).

Спочатку викрійки з радіальної драпіруванням переведіть на розмічену папір і потім виконайте драпіровку з матеріалу. Для запобігання ковзання тканини при розкрої в косому напрямку покладіть під неї шматок матеріалу, який не ковзає.

КОНТРОЛЬ ПОСАДКИ ДЕТАЛІ З РАДІАЛЬНОЇ ДРАПІРУВАННЯМ НА МАНЕКЕНІ

Якщо на деталі з драпіруванням є виточки, змітайте або сколіть їх. Приколіть деталь з драпіруванням до манекену по плечах і дозвольте складкам вільно звисати, а тканини - розтягуватися під власною вагою. Розправте деталь і приколіть її до манекену з боків і талії. Відзначте крейдою положення плечових, бічних ліній, пройму і талію.

КОРИГУВАННЯ ВИКРІЙОК ВИРОБИ З РАДІАЛЬНОЇ ДРАПІРУВАННЯМ

Зніміть деталь з радіальної драпіруванням з манекена.

Виміряйте різницю між лініями початкового лекала і лініями, отриманими при наколці деталі на манекен.

Перенесіть нові лінії на лекало деталі, не забуваючи про коригування пройм, і вирівняйте лінії. Ще раз виконайте деталь з тканини і перевірте посадку.

Радіальна драпірування середнього обсягу

У цій моделі радіальна драпірування спадає від середини плеча до рівня середини ділянки між шиєю і рівнем грудей. Обсяг драпірування створюється за рахунок половини розчину виточки, який переведений в драпіровку.

1. Обведіть викрійку переду і проведіть лінію розрізу під прямим кутом від середини переду до точки центру грудей (рівень грудей).

Поставте крапку А трохи вище середини ділянки між підставою горловини і рівнем грудей.

Поставте крапку У посередині плечового зрізу і накресліть розріз до А.

Проведіть ще один розріз від плечової точки до рівня грудей і інший - між першими двома.

Виріжте лекало з паперу.

Розріжте лекало по лініях розрізів до плечового зрізу і точки центру грудей, трохи не доходячи до них.

 

2. Перегніть аркуш паперу навпіл і проведіть лінію під прямим кутом до згину на 13 см нижче верхнього краю паперу.

Розташуйте лекало на аркуші паперу, розводячи секції лекала, як показано на ілюстрації.

Обведіть лекало, починаючи від точки В і закінчуючи біля середини переду.

Поставте крапку З, відклавши 10 см вгору від Л - для припуску на обробку краю драпірування.

3. Перегніть аркуш паперу по лінії АВ, обведіть і вирівняйте лінію плечового зрізу (пунктирною лінією показана початкова лінія).

Накресліть внутрішній зріз припуску на обробку краю драпірування (шириною 3,2 см по плечового зрізу).

4. Розгорніть лист і оформите зрізи припуску на обробку.

Вкажіть напрям ниток основи під кутом 45 градусів і виріжте лекало.

Зверніть увагу

Радіальна драпірування викроюється точно по косій і драпірується на манекені для першої примірки. На примірці коригується положення та/або величина складок драпірування; потім зміни переносяться на лекала вироби.

5.Скопіюйте викрійку спинки базової основи.

Поставте крапку А на 3,8 см нижче точки основи горловини спинки.

Проведіть плавну лінію модельної горловини від точки А до В (розташована на тій самій відстані, що й на лекалах переду). Зріжте з плечового зрізу залишок розчину виточки на випуклість лопаток (див. рис).

Накресліть припуск застібки 2,5 см від середини спинки.

Вкажіть напрям ниток основи вздовж деталі.

Для примірки виробу на фігурі викроїте деталі з матеріалу і змітайте їх після уточнення форми переду на манекені.

Одним з улюблених занять серед жінок усіх віків і національностей є вишивка хрестомЯкщо раніше рукодільниця достатньо було мати під рукою голку та нитки різних кольорів, то тепер ви можете придбати найрізноманітніші набори для вишивання хрестом. Це дуже захоплююче заняття, яке дозволить вам не тільки відпочити від повсякденної рутини, але й наповнити свій будинок різноманітними оригінальними речами.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 2321 | Рейтинг: 0.0/0