Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Прозора тканина – рекомендації по роботі і догляду

Прозора тканина, така, як шифон, органза і крепдешин, як і раніше в моді. Однак, щоб одяг з цих делікатних матеріалів виглядала вишукано і гідно, працювати цими ніжними прозорими тканинами треба грамотно. Про це і піде мова в цій статті.

Розкрій

Для розкрою краще всього використовувати дисковий ніж. У цьому випадку розкрій справляєте на щільному картоні, лінолеумі або дерев'яній дошці.

Якщо розкрій проводиться ножицями, слід розмістити тканина на нековзною підкладці, наприклад, на лляній або бавовняному полотні, підійде і простирадло. В цьому випадку тканина не буде ковзати і перекошуватися.

Лінії швів можна не розмічати, якщо залишати однакові припуски по всіх зрізах і швах (наприклад, 1,5 см). При сточуванні потрібно просто відступати на ширину припуску.

Розмітка.

Використання копіювального паперу для перенесення деталей викрійки на тканину для більшості прозорих тканин неприйнятно, оскільки лінії розмітки можуть бути видні з особи тканини. Спробуйте на невеликому непотрібному лоскуте, можлива розмітка звичайним способом.

Для позначення поперечних міток, наприклад, на окате рукавів, що використовують надсічки на припуски.

Для розмітки виточок і ліній складок використовуйте спеціальний «чарівний» кравецькі крейда або олівець фантом. Але лінії, виконані таким чином, зникнуть приблизно через добу або при волого-тепловій обробці.

Якщо Ви збираєтеся шити не відразу, то краще прокласти стежки або скористатися способом силкования. Так, наприклад, для розмітки ліній виточки треба вирізати глибину виточки з деталі паперової викрійки, накласти її на деталь крою (один шар тканини) і розмітити лінії виточки стібками "вперед голку".

Шви

При сметывании деталей з тонких і прозорих тканин, використовуйте тонку голку і тонкі нитки.

При сточуванні користуйтеся тонкими нитками для шиття або нитками для машинної вишивки. Найкраще підійде голка №70. Перевірте, щоб її кінці не було зазубрин. У продажу бувають спеціальні голки для мікроволокон – це найкращий варіант для тонких іпрозорих тканин.

Довжина стібка не більше 1,5-2 мм.

Не застосовуйте сходинку по шпильок, а попередньо сметывайте деталі. Так Ви уникнете можливих розривів тканини від вколотых шпильок.

Оскільки припуски на прозорих тканинах видно з особи, шви вимагають особливо ретельної обробки. Основні шви, що використовуються при шитті з прозорих тканин наступні:

Простий стачной шов

Залежно від способу обробки зрізів можна використовувати 2 варіанти:

1 варіант - обробка зрізів разом оверлком або швом «зіг-заг» (1).

Цей варіант підійде, якщо у Вас є оверлок або машина робить гарну зіг-загообразную сходинку. Ширину припуску залишайте не більше 0,5-0,75 див. Можна обметати припуски окремо для кожної сторони шва і заутюжте

При відсутності оверлока, виконати шов зіг-заг на 0,5-0,75 см від строчки, потім як можна ближче до рядку зрізати надлишок тканини.

Шви для прозорих тканин2 варіант – обробка зрізів за допомогою подгибки (4)

Скласти деталі крою особа з обличчям і стачать зрізи. Зрізати припуски до 1 см, їх заутюжте. Далі підвернути до 0,5 см і настрочити в край.

Конфекционный (запошивочный) шов (2).

Скласти сточувані деталі особою всередину і прострочити. Запрасувати припуски шва в одну сторону. Зрізати нижній припуск на ширину до 0,5 див. Верхній припуск зрізати на завширшки до 1 см, підвернути його до 0,5 см, закриваючи нижній припуск і прострочити в край.

Французький або подвійний шов (3)

Скласти сточувані деталі зворотньою стороною всередину і прострочити на 1 см від краю (тобто на 0,5 см від розмітки шва). Припуски зрізати, відступивши 0,5 см від шва і заутюжте.

Далі деталі скласти лицьовими сторонами, виконаний шов повинен проходити по згину.Прострочити на 0,5 см від згину точно по розмітці. В результаті такої обробки обрізні краю попереднього шва виявляються всередині.

Важливо: Більш докладно про види швів і їх виконання читайте тут.

Загальні рекомендації щодо виконання швів Ви знайдете тут.

Про окантовці зрізів на прозорих тканинах дивіться тут.

Виточки

Зазвичай у вершини виточки виконується закріпка або кінці ниток зв'язуються. Для прозорих тканин такий варіант не підходить.

Є один кравецькі прийом, що дозволяє вирішити цю проблему: нитка з шпульки заправляється замість верхньої нитки. Робиться це так: шпулька розмотується на довжину нитки в 2-3 рази довше виточки (з запасом), верхня нитка заправляється з кінця – тобто спочатку просовується в голку і далі в зворотному порядку від звичайного.

Починають строчки від вершини виточки. Оскільки шов виконується однією ниткою, він не буде розходитися. Використання цього прийому потрібно навик, так що варто попередньо потренуватися.

Якщо такий варіант не виходить, виточку сточують до вершини і виконують закріпки.

Прасування

При зіткненні з водою, деякі прозорі тканини, такі, наприклад, як шифон і органза зморщуються. Тому їх прасують без зволоження слабо нагрітою праскою, поставивши терморегулятор на синтетичні тканини.

Якщо у Вас на прасці є подряпини, краще прасувати через цигарковий папір, щоб не подряпати тонку тканину.

Догляд

Натуральну органзу і шифон краще віддавати в хімчистку.

Синтетичні прозорі тканини можна піддавати пранню ручною або машинною з використанням м'яких миючих засобів та відповідного режиму. Не рекомендується терти, викручувати з обережністю, не викручуючи. А можна просто підвісити виріб, не вичавлюючи його, або розкласти на рушник.

Прозора тканина – непростий, але дуже ефектний матеріал для пошиття вишуканого одягу.



Категорія: Різне | Додано: (24.09.2016)
Переглядів: 1731 | Рейтинг: 0.0/0