Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Прозора тканина — обробка нижнього краю

Прозора тканина завжди виглядає ефектно, але потрібно знати деякі тонкощі роботи і догляду за прозорою тканиною, а також особливості обробки зрізів.

У цій статті мова піде про різні способи обробки нижнього краю на прозорих тканинах.

Притачной нижній край

На прозорих тканинах, щоб прітачать нижній край, потрібно підвернути його двічі, зріз повинен доходити до запрасованою згину нижнього краю. Краще, якщо ширина подгибки не буде перевищувати 1 див.

Якщо нижній край викроєний по прямій, ширина подгибки може бути більше, наприклад, 2 або 3 див.

Подгибку низу спочатку повністю запрасувати на виворітну сторону, потім підігнути на половину ширини і пристрочите в край, рис. 1.

Обробка нижнього краю (1-2)

Нижній край, оброблений швом "валик"

Цей вид обробки краще всього підходить для широких спідниць-"дзвін", плісировки, сонце-кльош, рюшів, воланів і т. п.

Загорнути на виворіт припуски на подгибку низу і вздовж зрізів прострочити по лицьовій стороні щільним швом "зигзаг" (ширина стібків ок. 2 мм, довжина 0,5 мм).

Спочатку провести пробу на непотрібному шматочку тканини. Стібки повинні бути такими щільними, щоб тканина крізь них не просвічувала, але якщо стібки будуть дуже короткими, машина утворює вузлики і не буде просувати тканина.

Якщо нижній край викроєний по косій, утворюється "хвилястий" край. Щоб цього уникнути, сточують, простягаючи по нижньому краю допоміжну нитку. З виворітного боку зайву тканину припусків обрізати близько до стежках, не зачіпаючи їх, рис. 2.

Нижній край "руликом", виконаний вручну

Загорнути на виворіт припуски на подгибку низу. Проколювати поперемінно біля краю згину і припусків, захоплюючи при цьому не більше 1 -2 нитки тканини. Повторити 3-4 рази, потім обережно натягнути нитку, нижній край повинен скрутитися в рулик, рис. 3.

Обробка нижнього краю (3-4)

Нижній край "руликом", виконаний на машині

Використовуючи спеціальну лапку для подгибания краю виконання вузької подгибки не представляє ніякої складності, так як зріз підгинається під час рядка автоматично.

Спочатку потрібно загорнути подгибку довжиною кілька сантиметрів на завширшки 4 мм, цей складений край підкласти під лапку машини. Опустити лапку і пропустити край в спеціальне пристосування, далі строчити по прямій, рис. 4.

Не забудьте прочитати також інструкцію до Вашої швейній машині по використанню спеціальної лапки.

Окантований або чисто вытачанный нижній край

Цей вид обробки підходить для закруглених нижніх країв і розрізів

Нижній край, окантований складеної вдвічі косою смужкою

Для такого нижнього краю припуски на подгибку низу зрізаються.

Обробка нижнього краю (5-6)

Косу смужку шириною 3 см скласти на половину ширини виворотом до вивороту. Подвійний шар косою смужки по лицьовій стороні пристрочите на відстані 0,5 см таким чином, щоб відкриті зрізи поєдналися з нижнім краєм.

Косу смужку загорнути навколо краю на виворітну сторону і вручну пришийте до шва пришивання, рис. 5.

 

Нижній край, окантований одинарної косою смужкою

Косу смужку з лицьової сторони пристрочите на ширину 0,5 см, одна довга сторона поєднується з нижнім краєм. Косу смужку загорнути навколо краю на виворіт, підвернути і або нашити вручну на шов пришивання, або прітачать в шов пришивання по косій смужці, рис. 6.

Чисто вытачанный нижній край

Обробка нижнього краю (7)Дати припуски на подгибку низу 1 див. Косу смужку шириною 4 см приутюжить на половину ширини виворотом до вивороту. Косу смужку прітачать по лицьовій стороні таким чином, щоб відкриті кінці лежали на припуски.Припуски обрізати. Смужку загорнути на виворітну сторону, по лицьовій стороні пристрочите на ширину 0,75 см, рис. 7.

Сподіваюся, що тепер прозора тканина стане для Вас одним з улюблених матеріалів. Адже вироби з прозорих тканин виглядають ошатно і вишукано, а як з ними працювати Ви вже знаєте!



Категорія: Різне | Додано: (24.09.2016)
Переглядів: 879 | Рейтинг: 0.0/0