Для поповнення літнього гардеробу вам знадобиться проста форма сукні, яка розрахована на швидке шиття. Приголомшливо проста техніка пошиття дозволить зшити обновку за одну годину.
Викрійка простого сукні побудована для еластичних тканин, в магазинах досить багато їх різновидів. Для літнього сукні, яким і є ця проста модель, підійдуть тонкі шовк, трикотаж і бавовна з еластаном. Тканина вибирайте з малюнком, що-небудь з великою кількістю квітів і відтінків, строкату, з фантазійним малюнком. Сукня з однотонного матеріалу буде виглядати не дуже, надто просте. Якщо тільки ви не вирішите доповнити його жакетом або болеро, в комплекті воно не здасться нудним.
Викрійка літнього плаття простого крою побудована довжиною до коліна і без рукавів.
Для початківців самим складним моментом у шитті буде обробка еластичного матеріалу, який непогано б шити на оверлоці, але звідки оверлок у починаючої кравчині? Тому шити сукню будемо за технологіями обробки швів і зрізів, які підходять для звичайних швейних машинок.
Крій сукні простого і варіанти припусків
Викрійка сукні побудована без припусків на шви. До бічних і плечових швах зробимо припуски 0,7 см або на ширину лапки вашої швейної машинки, до низу сукні — 2 см. Для горловини і пройм надбавки не робимо.
Важливий момент в шитті з еластичних тканин — підбір ниток і рядок. Не варто намагатися шити товстими нитками, вони повинні бути тонкими. Довжину стібків стачивающих рядків робіть невеликий, близько 0,2 см, перед шиттям машину обов'язково налаштовуйте і пробуйте обробку швів на матеріалі, який ви купили для сукні. Використовуйте регулятор тиску лапки, щоб отримати шов більш високої якості.
Може бути вам здасться, що якщо квітка плаття проста, то й сметывать деталі не потрібно, але це не так. Зметування обов'язково робиться, тому що без нього обов'язково з'являться переїзд шарів тканини і посадка по бічних швах.
Техніка шиття простого сукні
Вся техніка шиття плаття складається з 5 операцій.
- Стачать виточки переду і спинки.
- Стачать плечові шви.
- Стачать бічні шви.
- Окантувати горловину і пройми.
- Підшити низ сукні.
Але для початківців, як і в будь-якому іншому справі, а не тільки в шитті, ці п'ять операцій можуть перетворити життя на кошмар. А вже при роботі новачка з еластичними тканинами простого у шитті буде мало.
І тут не треба поспішати, а просто сметывать деталі.
Це навіть добре, що ви завантажуєте викрійку сукні без припусків. Їх можна додати при розкрої і одночасно на виворіт простого сукні нанести лінії швів у готовому вигляді. Тобто ми просто розмічають лінії, по яким і будемо шити після сметывания. А чим розмічати? Це залежить від тканини і її забарвлення, але переважніше — кравецькі крейда. Краще м'який, він зазвичай прямокутної форми. Ув'язнили його і акуратно переносимо лінії на вивороті сукні. Виточки на паперовій викройки треба вирізати, так лінії дуже просто переносити.
Після такої намітки швів головне — не переплутати лінії, по яким треба вирізати деталі.
Виточки простого сукні
Приступаємо до шиття. Сідаємо за стіл, бажано вибрати великий, письмовий або столовий, кладемо на нього деталь сукні вытачками до себе і сметываем припуски, відступаючи 0,1 см від намічених ліній до припусків, перевіряючи збіг сторін виточки. Навіть на таких довгих, як у цього сукні, виточках ця операція займе трохи часу. Сметывать можна прямими стібками, роблячи через 3-4 стібка розмічальні.
Сточуємо виточки на швейній машині прямими стібками одинарної рядком. Нитки сметывания разрежем і видалимо. Припуски приутюжим і заутюжим. Припуски вертикальної виточки на спинці заутюживаем до спинки, у горизонтальній переду — вгору. Це стандартне заутюживание виточок за замовчуванням.
Плечові і бокові шви простого сукні
Далі знову сідаємо за великий стіл, кладемо на нього перед простого сукні горілиць, спинку кладемо на перед обличчям вниз, зрівнюємо зрізи і сметываем ручними стібками, відступаючи 0,1 см від намічених ліній швів до зрізах. На бічних швах прямі стібки чергуємо з разметочными. Зметування робимо з боку спинки. Сточуємо бічні і плечові шви на швейній машинці з боку переду. Іноді сточування роблять і з боку спинки, але це рідкість. І не в сукні. Сточування робимо подвійний рядком або вузьким зигзагом.
Припуски обметываем разом широким зигзагом або спеціальними обметочніе рядками (якщо такі є у вашій машинці). При виконанні такої обметування важливо не зволікати тканину, а дати можливість машині робити це самостійно. В іншому випадку вийде сильне розтягнення зрізів, просто підтримуйте тканина на вазі.
Шви приутюживаем праскою, ставлячи його зверху, не тягнемо, заутюживаем на спинку. При роботі з еластичними тканинами на цій простій операції буває викривлення швів, тому краще спочатку замітати їх ручними стібками, а потім приутюжить.
Обробка горловини, пройм і
Викрійка скачується без лекала окантовки горловини і пройм. Для її крою виміряємо довжину пройм і горловини. Викроюємо бейки для окантовки з запасом по довжині і шириною 4 см, крім по поперечної.
Бейки, при підготовці їх до шиття, прагнуть зігнутися, лягти неправильно і взагалі тільки заважають. Щоб їх трохи приборкати робимо так: кладемо їх на прасувальну дошку обличчям вниз, вирівнюємо і пригладжуємо з парою. Від цього бейки має зафіксуватися на дошці. Уздовж намічаємо середину деталі крейдою або милом. За столом зрізи беек заметываем до наміченої лінії і приутюживаем праскою, ставлячи його зверху. Складаємо бейку вздовж по середині і приутюживаем. Розтягувати при цьому бейку не можна.
Підготовлені таким чином бейки пройм приметываем, прибираючи територію зрізи пройм, і притачиваем від бокового шва. Кінець бейки підверніть всередину на 1 см (зайве зрізаємо).
У бейки обробка горловини трохи складніше. Один кінець обрізаємо кутом за допомогою викрійки переду сукні. Відступаємо 1 см від кута і відкладаємо довжину горловини плюс 1 см, обрізаємо кутом. Сточуємо бейку в кільце, припуски обрізаємо і акуратно разутюживаем носиком праски. Злегка, без особливих зусиль, без ентузіазму. Приметываем і притачиваем бейку в край.
Низ сукні заметываем вручну на виворітну сторону на 1 см, приутюживаем, видаляємо тимчасову сходинку. Заметываем ще раз на 1 см, приутюживаем. Прокладаємо оздоблювальну строчку в край по припуск.
Видаляємо всі рядки сметывания і приутюживаем сукню.
Викрійка допускає деякі зміни, але для початківців, як мені здається, цей варіант шиття найбільш простий і зрозумілий.
|