Головною умовою вдалого виконання прорізного кишені в рамку є точна і акуратна обробка рамки, так як будь-які недоліки будуть відразу видно.
Для виконання рамки на кожній кишені викроїте з тканини по 2 смуги обтачку у частковому або косому напрямку, кожна розміром в 4 рази ширше і на ок. 3 см довший входу в кишеню в готовому вигляді. Крім цього для кожного кишені вам знадобиться 2 мішковини: одна з основної тканини, інша — з підкладкової.
На виворітній стороні тканини основної деталі позначте лінії пришивання обтачек і лінія прорізу. Щоб лінія прорізу було видно також і з лицьового боку тканини, прокладете по ній вручну великі стібки шва «вперед голку». Таким же чином розмітьте на лицьовій стороні тканини і кінці прорізу.
Існують два способи виконання прорізного кишені в рамку: класичний і більш швидкий промисловий спосіб.
КЛАСИЧНИЙ ПРОРІЗНОЇ КИШЕНІ В РАМКУ
Для зміцнення входу в кишеню пріутюжьте смугу прокладки флізелін шириною близько 4 см поверх розмітки кишені з виворітного боку.
На прокладці крейдою або м'яким олівцем ще раз точно вичертите лінію і кінці прорізу і лінії пришивання обтачек. Відстань від лінії пришивання обтачку до лінії прорізу одно ширині обтачку в готовому вигляді.
Смуги обтачку приколіть по обидві сторони від лінії прорізу лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши зрізи обтачек по лінії прорізу. Кінці обтачек повинні виступати за лінію прорізу на однакову довжину (1). З виворітного боку прітачать обтачку точно по розмічених лініях притачивания, при цьому всі стібки повинні бути однакової довжини. В кінці і на початку кожного шва виконайте по закрепке.
Видаліть нитки намітки. Тканину між рядками проріжте, не доходячи по ок. 1,5 см до початку і кінця швів пришивання обтачек, і надсекіте тканина навскоси до кінців швів так, щоб вийшли маленькі трикутнички (2). При цьому не проріжте обтачку!
Обтачку витягніть через проріз на виворітну сторону.Припуски швів пришивання обтачек разутюжьте (3).Обтачку відверніть поверх країв швів і приметайте так, щоб ширина обох обтачек була однаковою і обтачку заповнили весь проріз. Пріутюжьте. Краї обтачек змітайте стібками хрестоподібного шва «козлик» (4).
Маленькі трикутнички у кінців прорізу відверніть на виворітну сторону і настрочити їх на обтачку точно між кінцями швів (5).
Мішковину кишені з підкладкової тканини приколіть до нижньої обтачке з виворітного боку (6). Потім за допомогою односторонньої лапки швейної машини для пришивання кантів і застібок-блискавок прітачать мішковину з виворітного боку до припуск на шов обтачку близько до шву пришивання обтачку (7). Або відстрочити нижню обтачку з лицьової сторони точно в шов приточування, прихопивши мішковину (7а) .Мішковину заутюжьте вниз.
Мішковину кишені з основної тканини приколіть до верхньої обтачке лицьовим боком до лицьового боку (8) і прітачать так само, як мішковину з підкладкової тканини. Обидві мішковини кишені сколите, зрівняйте і стачайте з боку мішковини з підкладкової тканини.
ПРОМИСЛОВИЙ СПОСОБОМ ВИКОНАННЯ ПРОРІЗНОГО КИШЕНІ В РАМКУ
Для зміцнення входу в кишеню пріутюжьте смугу прокладки флізелін шириною близько 4 см поверх розмітки кишені з виворітного боку. На прокладці крейдою або м'яким олівцем ще раз точно вичертите лінію і кінці прорізу. По обидві сторони від лінії прорізу на відстані, що дорівнює подвійній ширині обтачку, вичертите ЛІНІЇ СПОЛУЧЕННЯ і переведіть ці лінії на лицьову сторону тканини сметочнимі стібками або вичертите їх на лицьовій стороні тканини «чарівним» кравецьким дрібному.
Обтачку складіть уздовж навпіл виворітного стороною всередину і пріутюжьте. На відстані ширини обтачку в готовому вигляді від згину вичертите з допомогою «чарівного» портновского крейди лінії пришивання. Обтачку приколіть лицьовим боком до лицьового боку так, щоб згини обтачек поєдналися з вычерченными лініями суміщення, а кінці обтачек виступали на однакову довжину. Відкриті зрізи обтачек повинні бути звернені до лінії прорізу. На обтачку розмітьте кінці кишені (9).
Обтачку прітачать по розмічених лініях притачивания, при цьому на кінцях обтачек стібки не повинні бути ні коротше, ні довше. Тканину між рядками проріжте, не доходячи по ок. 1,5 см до початку і кінця швів пришивання обтачек, і надсекіте тканина в куточки навскоси впритул до останніх стежках так, щоб вийшли маленькі трикутнички. При цьому не проріжте обтачку!
Обтачку заутюжьте в бік прорізу, припуски швів заутюжьте вгору і вниз (10). Обтачку змітайте стібками хрестоподібного шва «козлик». Маленькі трикутнички у кінців прорізу відверніть на виворітну сторону і настрочити їх на обтачку точно між кінцями швів (11).Потім пришийте мішковини кишені, як було описано для класичного способу обробки прорізного кишені в рамку.
ВАЖЛИВО: щоб шви не розійшлися, на початку і в кінці кожного шва потрібно обов'язково робити закріпки — кілька стібків у зворотному напрямку.
Прорізної кишені в рамку з вставним клапаном
Такий кишеню виконується в основному на класичних куртки та пальто.
Щоб клапан можна було вставити між обтачками, він повинен бути на кілька міліметрів коротше входу в кишеню. Спочатку кишеню виконується як звичайний прорізної кишені в рамку до етапу притачивания мешковин. Готовий клапан вставити між обтачками і приметайте до верхньої обтачке (12). Потім мішковину з основної тканини з виворітного боку приколіть до припусків клапана і верхній обтачку і прітачать, як було описано для класичного прорізного кишені в рамку. Стачайте мішковини кишені і кишеня готовий.