Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Прокладочний матеріал – правильно вибираємо і використовуємо
Прокладочні матеріали покликані нести важливу службу при виготовленні одягу. Основне завдання таких матеріалів – дублювання певних деталей одягу, для збереження їх форми під час шкарпетки.Прокладками зміцнюють багато деталей, наприклад коміри, петлі застібок, прорізи кишень, манжети і багато іншого. Після зміцнення прокладкою такі місця не втрачають свою форму і після частого прання.
Підбір прокладочного матеріалу здійснюється з урахуванням властивостей основної тканини.Приміром, товщини і щільність прокладочного матеріалу повинна бути схожою з основним матеріалом, для щільних і важких матеріалів слід вибирати щільні прокладки, для тонких тканин – тонкі прокладки, еластичні матеріали потребують еластичних прокладках.
Прокладочний матеріал для манжет і комірів слід брати більш жорстким, ніж прокладка для стабілізації обтачек і низу рукава.
При використанні прозорого матеріалу, прокладка підбирається з аналогічного матеріалу, тілесного кольору, це робиться для того, щоб інтенсивність кольору виробу в місці установки прокладки не змінилася.
Доречно зауважити, що прокладочний матеріал може бути як тканинним, так і нетканим.
При розкрої виробів необхідно враховувати ту особливість тканого матеріалу, що він може розтягуватися в косому напрямі і бути стабільним у пайовому і поперечному напрямку.
У нетканих прокладкових матеріалів не обсипаються зрізи, тому що в основному це пресована суміш волокон. При виборі такої прокладки слід також звертати увагу на напрямок волокон, так як уздовж їх спрямування матеріал розтягується менше, ніж поперек.
Для дублювання еластичних матеріалів добре використовувати трикотажну прокладку.
Також існують прокладочні матеріали з нанесенням клейового покриття на одну сторону.Вони дуже зручні в роботі, тому що на одній стороні прокладки нанесено плавкое покриття. При використанні таку прокладку досить пропрасувати гарячою праскою і вона займе своє місце.
Практично всі високоякісні вироби використовують тільки пришивні, ткані, не клейові прокладки. Але тут потрібно врахувати один момент, така прокладка може дати усадку, відповідно її необхідно спочатку продекатировать.
Пришивнуюпрокладку кроять разом з основною деталлю, далі зметують разом і вже обробляють як одне ціле.
Клейові прокладки можна використовувати для тканин з рельєфною і слизькою поверхнею. Також не можна використовувати для виробів, які будуть схильні до вологи та тепла.
Існують різні прокладки зі спеціальним покриттям, ромби і квадрати для стьобаних виробів. Також бувають клейові флізелінові стрічки різних розмірів для зміцнення зрізів горловини, поясів, пройми і низу виробу. Також існують стрічки павутинки, такий пресований клей для закріплення аплікацій або низу виробу.
Для вибору прокладки спробуйте закріпити різні зразки і подивіться, який буде найкраще виглядати.
Застосування клейової прокладки
Беремо прокладочний матеріал, на бік з клейовим покриттям кладемо деталь виворітною стороною. Намагаємося, щоб напрямок частковій нитки на тканині основних деталях співпало з прокладочной тканиною. Далі складаємо і вирізаємо по контуру, середину змітаємо стібками.
Нагріваємо праска градусів на 130, як для шерсті і шовку. Починаємо прасувати бік прокладки. Якщо деталь велика, починайте прасувати від центру до країв. Спочатку прасуємо злегка, потім видаляємо намітки і прасуємо другий раз.
Тонка щільна тканина типу саржі легка і м'яка струмуюча проклеюються флізеліновимі прокладками, повільно пропрасовуючи без використання зволоження.
|
Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
|
Переглядів: 1902
| Рейтинг: 0.0/0 |
|