Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Прокладочний матеріал — як правильно вибрати і використовувати
Дуже важливу функцію при виготовленні одягу виконують прокладочні матеріали. Їх застосовують для дублювання деяких деталей, для збереження їх форми в процесі носіння. Зміцнюють прокладкою коміри, манжети, борти, клапани, листочки, пояси, місця прорізних кишень і петель застібки. Місця, укріплені прокладкою, не втрачають форми навіть після багаторазового прання.

Існують різні види прокладочних матеріалів. Іноді в одній складній моделі необхідно застосовувати різні види прокладок. Прокладка підбирається в залежності від щільності і властивостей основного матеріалу й від форми, яку вона буде тримати. Товщина і щільність прокладки повинні відповідати основним матеріалом виробу: важким, щільним тканинам потрібні більш щільні прокладки, тонким тканин потрібні тонкі прокладки, еластичних матеріалів підходять тільки еластичні прокладки.

Прокладка для комірів і манжет повинна бути більш жорсткою, ніж прокладка для стабілізації обтачек і низу рукава та вироби.

Якщо матеріал прозорий, то прокладка робиться з того ж матеріалу або аналогічного, але тілесного кольору, щоб не змінювати інтенсивність кольору виробу в місці використання прокладки.

Прокладочні матеріали бувають тканинними і нетканими.

Ткані прокладочні матеріали розтяжним в косому напрямку, але стабільні в дольову і поперечному, тому при розкрої потрібно враховувати цю обставину.

Неткані прокладочні матеріали являють собою пресовану суміш волокон, завдяки чому не обсипаються зрізи. Однак і в таких прокладках існує напрямок уздовж полотна, в якому полотно розтягується менше, ніж в поперечному.

Існують ще й трикотажні прокладки. Вони еластичні і використовуються для дублювання еластичних матеріалів.

Ткані і неткані прокладочні матеріали можуть бути з клейовим покриттям або без нього. Клейові прокладкові матеріали містять на одній стороні спеціальне плавкое покриття. Вони дуже прості у використанні і звільняють від значного обсягу ручної роботи. Таку прокладку накладають на виворітну сторону деталі і придавлюють гарячою праскою.

Слід знати, що у високоякісних виробах практично завжди використовують неклеевые пришивні ткані прокладки. Якщо ви використовуєте таку прокладку, пам'ятайте, що вона може дати усадку. Тому її треба попередньо продекатировать.

Неклеевая пришивная прокладка криється за тим же викрійками, що і основні деталі. Деталі з основної тканини і прокладку зметують разом і далі обробляють як одну деталь.

Не можна використовувати клейові прокладкові матеріали при шиття виробів з тканин з рельєфною і слизькою поверхнею, а також виробів, які будуть надалі піддаватися тривалому впливу тепла і вологи.

Прокладочні матеріали бувають різної щільності, зі спеціальним покриттям у вигляді ромбів або квадратів для виготовлення стьобаних виробів. Крім того, існують клейові флізелінові стрічки різної ширини – для зміцнення зрізів горловини, пройми, низу виробу, поясів. Є також стрічки-павутинки – для приклеювання низу вироби, аплікацій і т. д. – представляють собою не що інший, як спресований клей.

Щоб вибрати найбільш відповідну прокладку треба перевірити, як буде виглядати тканина разом з прокладкою, а для цього треба приклеїти пробний клаптик прокладки на клаптик тканини. Зробіть кілька зразків з різними прокладками.

Перевірте міцність клейового з'єднання тканини з прокладкою. Роз'єднати їх має бути дуже важко (прокладки на тканинній основі), а в деяких випадках – неможливо (переважно флізелін).

Під прокладкою не повинно бути бульбашок повітря або неприклеенных ділянок. Якщо ви приклеїли прокладку неправильно, проведіть по ній праскою ще раз. Якщо бульбашки повітря все ж залишилися, отпарьте прокладку так, щоб її можна було відокремити, і приклейте на це місце нову прокладку.

Застосування клейової прокладки

На клейову бік прокладочного матеріалу накласти деталі виворітною стороною. У більшості випадків напрямок частковій нитки на деталях з основної тканини та прокладки повинна збігатися. Сколоти і вирізати по контуру деталей. Посередині змітати довгими стібками.

Нагріти праску до 130 (вовна, шовк). Прасувати з боку прокладки. Працюючи з великою деталлю, починають прасувати від середини деталі, рухаючись до країв. Спочатку необхідно приутюжить злегка, потім видалити намітку і приутюжить ще раз.

Флізелінові клейові прокладки м'яким, легким хвилясті тканин приклеюються шляхом повільного прасування без зволоження. Так само роблять і з щільними тонкими тканинами типу саржі.

До середньої щільності тканин, типу вовни або велюру, прокладку необхідно приклеювати з зволоженням, досить сильно натискаючи на праску. Ця рекомендація стосується і нетканим полотнам.

Стійкі до кип'ятіння бавовняні тканини зміцнюються флізеліном без пари, але з сильним натиском на праску.

Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 4229 | Рейтинг: 0.0/0