Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Проектування моделі з цільнокроєним бантом
 
 

Питання. Побачила випадково цікаву модель з бантом. За яким принципом він проектується? Це окрема деталь або суцільнокроєна з поличкою?

 

Відповідь. Найімовірніше дана модель з книги автора Nakamichi Tomoko «Pattern Magic» (2005). У цій книзі безліч цікавих дизайнерських рішень, в тому числі і ця модель з бантом. Автор наводить кілька різновидів бантів і способів їх моделювання, але оскільки зараз мова про конкретну модель, розберемо спосіб перетворення деталі полички, який пропонує Nakamichi Tomoko, щоб не порушувати авторських прав.

Всі перетворення здійснюються на деталі полички, побудованої за будь-якою методикою конструювання. Добре, якщо витачками на опуклість грудей переведена в лінію пройми, якщо ні, то слід на першому етапі виконати переклад. Це необхідно для того, щоб допоміжні лінії, за якими деталь буде розрізатися, не перетинали боку відкритої виточки.

 

 

Виконуємо перетворення згідно зі схемою. Не забудьте збільшити ширину горловини спинки на ту ж величину, що і ширину горловини полички.

 

 

Після того як допоміжні лінії нанесені, розрізаємо за ним деталь полички і конічно розводимо. Сумарна величина розведення становить 16 див. З'єднуємо прямою лінією крайні точки розлучених частин полички, до неї відновлюємо перпендикуляр, на якому відкладаємо бажану довжину банта. Автор рекомендує 32 див.

 

 

Зверніть увагу на напрямок нитки основи і місця згину тканини при викроювання. Деталь полички повинна вийти вразворот. Червоним кольором показано деталь, якої зрізи банта будуть обтачиваться (обтачке). Її слід викроїти трохи довше. Обточують бант перед з'єднанням бортових зрізів, в іншому випадку виверніть деталь буде неможливо.

 

 

Після моделювання полички переходимо до побудови коміра-стійки, що переходить в деталь банта. У даній моделі формоутворення банта досягається за рахунок двох деталей, одна суцільнокроєна з поличкою, друга з коміром. Побудова починають від прямого кута. Послідовно відкладають довжину горловини спинки (Lгорло сп) з креслення спинки, потім довжину горловини полички (Lгорло підлогу). Ставлять контрольні знаки, вони будуть служити орієнтиром при втачивании коміра в лінію горловини.

Висота стійки 6 см, величина відведення 5 см, тобто сумарна ширина бата внизу в складеному вигляді 11 см

 

.

 

Зверніть увагу на місця згинів тканини. На попередньому рисунку наведена ¼ частина коміра-банта.Деталь коміра повинна виглядати наступним чином. Такої ж форми і обтачке. Перед втачиванием коміра в горловину необхідно обшити зрізи банта між контрольними знаками (відмічені червоною лінією).

 

 

 Далі втачівают комір в лінію горловини.

У готовому вигляді має вийти два кільця. Перший утворений цільнокроєним з поличкою бантом, другий – з коміром.

Залежно від виду одягу та моделі можна виконати традиційну центральну застібку, як на розглянутій моделі на блискавку, або якщо вона не потрібна попереду, її можна запроектувати ззаду по середньому зрізу спинки.

Обтачку в даній моделі контрастного кольору, відмінний прийом для посилення зовнішнього ефекту.

Якщо плануєте пошити блузку, плаття, то краще всього підійдуть тканини, здатні тримати форму.



Категорія: Різне | Додано: (21.09.2016)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0