Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Проектування козирків
 

Козирки головних уборів бувають різних видів (мал. 1). Деякі з них можна розглядати як частину полів: горизонтальних (а), з нахилом, однаковим по всьому периметру капелюшки (б), з різним нахилом спереду, ззаду і збоку (в).

Форма поверхні козирка визначається конфігурацією лінії втачіванія. Довжина і ширина козирка, а також конфігурація його зовнішнього краю може бути довільною, що визначається моделлю. Конструкцію козирка можна збудувати за його зображення на проекціях, а можна за проекціями побудувати відповідні поля (або їх частина) і знайти потрібну лінію зовнішнього краю на макеті.

Але є і такі козирки, які з полів не отримаєш (г, д).Вони характерні для бейсболок. Козирки варіанту «г» являють собою частину циліндричної поверхні, тому їх можна назвати циліндричними. А варіант «д» назвемо конічним другого виду, так як до конічним першого виду віднесемо варіант «б» (з однаковим нахилом по периметру).

Проектування циліндричних козирків

На мал. 2 зображений головний убір з циліндричним козирком в трьох проекціях (види збоку, спереду, зверху). Щоб побудувати розгортку (конструкцію) козирка, потрібно, як завжди, визначити, які його розміри на проекціях видно без спотворення. Для побудови конструкції козирка достатньо двох проекцій - профільної та горизонтальної. Причому цілком вистачить половини профільної проекції з козирком (можна без тулії) і чверті горизонтальною. Проте для наочності на малюнках ці проекції показано повністю.

1 етап. На профільній проекції викреслюється бажаний козирок (мал. 3).

2 етап. Так як форма поверхні козирка визначається конфігурацією лінії його втачіванія, спочатку будемо будувати спрощену розгортку - козирок з прямими кутами і бічними сторонами, паралельними лінії його середини. На отриману розгортку потім нанесемо лінію зовнішнього краю козирка. Щоб побудувати таку розгортку, намалюємо описаний спрощений козирок на профільній проекції (мал. 4). Для цього проводимо дві взаємно перпендикулярні лінії до їх перетину. Одну - від кінця лінії середини козирка, під прямим кутом до неї, другу — від точки початку втачіванія козирка, паралельно лінії середини.

Тепер починаємо будувати вид зверху на цей козирок. Для цього проводимо вертикалі з трьох точок: початку лінії втачіванія козирка, вершини тільки що побудованого кута і кінця лінії середини козирка до відповідних горизонталей на вигляді зверху. Отримані точки визначають габарити спрощеного козирка на вигляді зверху, але для побудови проекції їх недостатньо.

3 етап. Розбиваємо ділянку лінії втачіванія козирка на горизонтальній проекції на частини (мал.5). У наведеному прикладі для цього проведені промені з центру кола. Знаходимо отримані точки ділення лінії на вигляді збоку. Для цього проводимо вертикалі з точок ділення на вигляді зверху до горизонталі основи головного убору.

4 етап. З точок поділу лінії втачіванія на обох проекціях проводимо лінії, паралельні лінії середини козирка (мал. 6).


5 етап. З точок перетину паралелей з лінією кінця козирка на вигляді збоку проводимо вертикалі до перетину з відповідними паралелями на вигляді зверху (мал. 7). Отримуємо точки контуру кінця козирка на горизонтальній проекції.

 

6 етап. Вычерчиваем лінію кінця козирка на вигляді зверху через отримані точки (мал. 8).

7 етап. Для побудови розгортки необхідно дізнатися справжню (без спотворення) ширину деталі козирка. Її можна побачити, якщо побудувати переріз, що проходить через спрямленный кінець козирка. Висота перерізу без спотворення видно на профільній проекції, ширина на різних рівнях - на вигляді зверху. Це перетин можна будувати безпосередньо від кінця лінії козирка на вигляді збоку, але зручніше це побудова виконувати на продовженні лінії середини козирка і паралельних їй ліній, через які проводиться перпендикуляр - середня лінія будується перетину (мал. 9).

8 етап. Вычерчиваем переріз, що проходить через спрямленный кінець козирка (мал. 10). Для цього від перпендикуляра, що визначає висоту вигину козирка, відкладаємо ширину на кожному рівні: по лінії низу і по лініях, що проходять через точки поділу лінії втачіванія козирка. Ширина на відповідних рівнях визначається на вигляді зверху, де вона видна без спотворення.

При економному використанні папери можна ширину на кожному рівні відкладати безпосередньо від кінця лінії козирка на вигляді збоку, прийнявши її за лінію середини будується перетину (мал.11).

9 етап. Починаємо будувати розгортку козирка (мал. 12). Для цього потрібно розпрямити побудовану лінію перерізу. Це буде ширина козирка (його половини). Вычерчиваем пряму, на ній відкладаємо відрізки, що дорівнюють відстаням між сусідніми паралелями по лінії перерізу. З отриманих точок виставляємо перпендикуляри до лінії ширини козирка.

10 етап. Відстані від лінії спрямленного кінця козирка до лінії його втачіванія без спотворення видно на профільній проекції. Тому для побудови лінії втачіванія козирка на кожному перпендикулярі слід відкласти відрізки, рівні довжині від лінії втачіванія до лінії нижнього краю козирка на вигляді збоку (мал. 13).

11 етап. Проводимо лінію втачіванія через отримані точки і потім знаходимо точки лінії зовнішнього краю козирка (мал. 14). Для цього на розгортці від лінії спрямленного кінця козирка на кожному перпендикулярі відкладаємо відповідні відстані до модельної лінії краю козирка на вигляді збоку.

12 етап. Остаточно оформляємо лінії контуру козирка (мал. 15) і розгортаємо його відносно лінії середини (мал. 16). Для отримання конічного козирка з циліндричного потрібно закрити виточки по лінії спрямленного кінця козирка (мал. 17).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1153 | Рейтинг: 0.0/0