Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

ПРИТАЛЕНІ ЧОЛОВІЧА СОРОЧКА

Викрійка приталеною чоловічої сорочки на малюнку виглядає, як зшита з джинсової тканини. Насправді так виглядає чоловіча сорочка, яку пошили за класичною технологією з сорочечной тканини.

 

Викрійка приталеною чоловічої сорочкиВикрійка сорочки побудована вільної, але трохи приталеною. Це зовсім не протиріччя, просто така модель. Шити сорочку можна з будь-яких сорочечных тканин, льону, бавовни, тонкої джинси і шотландки, якщо ви вирішите зробити своєму чоловікові якусь ковбойку.

Викрійка приталеною чоловічої сорочки побудована з вигнутою лінією низу. Передбачається, що будуть носити сорочку навипуск. Ви завжди можете самостійно зробити лінію низу прямої, щоб заправляти сорочку в штани.

В інтернеті зустрічалися питання від початківців як зшити чоловічу сорочку, так ось тут зараз буде представлена найповніша класична технологія пошиття. Перевірена на сотні сорочок.

Крій приталеною чоловічої сорочки, дублювання і припуски на шви

Викрійка приталеною чоловічої сорочкиВикрійка приталеною чоловічої сорочки побудована без припусків на шви. Їх додамо самостійно до всіх зрізах шириною 1 см, до низу сорочки — 1,5 см, до верхнього зрізу кишені — 3-3,5 см. До бортів нічого не додаємо.

Додатково викроївши обтачку розрізу рукава шириною 3 і довжиною 13 см (припуски вже враховано).

З викрійки коміра переведемо окремим лекалом нижній комір.

Деталі викроївши в кількості зазначеному на деталі викрійки. Зверніть увагу, що у деталей приталеною чоловічої сорочки дещо інші напрями ниток основи, ніж у викрійки блузки з довгим рукавом, хоча зовнішня схожість очевидно. Статтю з технологією пошиття блузки тримаєте відкритою, тому що техніка шиття буде посилатися на неї кілька разів.

У викрійці дано кілька варіантів манжет. При цьому одне лекало дано з двома варіантами обробки кутів, до нашого кишені підходить трапецієподібний. При виборі манжети з закругленням, потрібно змінити лінії кишені в готовому вигляді.

Щільним клейовим флізеліном продублюємо зовнішні деталі манжет, верхній комір, внутрішню стійку, припуск під застібку між першою і другою лінією викрійки від борту, широку обтачку рукава. Прокладку вирізаємо за лекалами без припусків. У чоловічій сорочці інші деталі крою не дублюються.

Як зшити чоловічу сорочку за класичною технологією

Верхній зріз накладного кишені заутюжим на виворіт на 1 см, другий раз — по лінії входу в кишеню. Запрасованою припуск настрочим на кишеню. Кишені пригладим праскою. На кишеню накладемо лекало кишені без припусків, зрівнявши його верх з верхом кишені, обведемо лекало милом або крейдою. По намічених лініях заутюжим зрізи кишені на виворітну сторону. Кишені наколем або наметаем на поличку і настрочим в край. Ви можете прокласти другу оздоблювальну строчку на відстані 0,5 см від першої.

Опрацюємо суцільнокроєні планки приталеною сорочки. Для цього продублюємо планки, як було зазначено вище. При двосторонньої тканини, а багато сорочкові тканини саме такі, дублювання можна проводити і з лицьового боку, заутюживая припуски планки на лицьову сторону чоловічої сорочки. Або продублювати планки з вивороту і запрасувати зрізи на виворітну сторону приталеною сорочки послідовно по першій і другій лінії викрійки від борту. Якщо планка заутюжена на виворіт, то отстрочим її рядками в край борта і запрасованою припуску.При запрасованою планці на обличчя, отстрочим планку на 0,5 від борту і від запрасованою краю.

Ймовірно, що ні один з двох способів обробки планки сорочки вам не підійде. Тоді ліву поличку крім без цельнокроеной планки, не забуваючи давати припуски до борту шириною 1 див Планку крім, відрізавши від викрійки смужку від борту до першої лінії. Дублюємо планку. Вертикальні зрізи планки чоловічої сорочки заметываем руками на виворітну сторону, приутюживаем праскою. Припуск борту сорочки заметываем на обличчя, приутюживаем. Планку наметываем на борт так, щоб вона виступала за сорочку на 0,1 див. Настрочуємо планку на поличку двома рядками на 0,5 см від країв.Праву поличку обробляємо з подгибом цельнокроеной планки на виворітну сторону. Пригладжуємо праскою через проутюжильник.

Спинку сорочки і кокетку складаємо лицьовими сторонами і сметываем. Другу кокетку накладаємо на спинку лицьовою стороною на виворіт і приметываем. Прокладаємо строчку, з'єднуючи кокетки зі спинкою. Нитки сметывания видаляємо. Шов приутюживаем, в заокругленнях трохи надсекаем, кокетки заутюживаем вгору. Плечові зрізи внутрішньої кокетки заутюживаем на виворіт.

Полички приталеною чоловічої сорочки сточуємо з зовнішньої кокеткою, складаючи деталі лицьовими сторонами. Шви приутюживаем і заутюживаем на кокетку. Плечові зрізи внутрішньої кокетки приметываем до плечовим швах, по горловині і проймам сметываем з зовнішньої кокеткою. З лицьової сторони сорочки по плечовим швах прокладаємо оздоблювальні строчки в край, захоплюючи внутрішні кокетки. З'єднуємо кокетки на машинці по проймам і горловині. Нитки сметывания видаляємо, зрізи осноравливаем, приутюживаем шви і зрізи.

Комір зі стійкою виконуємо так само, як у блузи з довгим рукавом. Різниця між двома викрійками в тому, що в чоловічій сорочці нижній комір вже зменшено на 0,2 см і контрольні мітки на горловині, комірі і стійки відсутні.

З викрійки перенесемо на рукави мітки складок і розрізу. Складки замітаємо так, щоб вони дивилися в бік розрізу і закріпимо допоміжної машинною строчкою. Розрізаємо розріз так, як показано на схемі, з кутом. Вузьку обтачку рукава готуємо з допомогою праски так само, як окантовку топа. Цієї обтачкой обробляємо далекий від складок зріз. Велику обтачку розрізу заутюживаем по середній лінії викрійки виворотом усередину. Надсекаем зрізи до початку декоративного Х-відтермінування, на лекалах вона відображається сірим кольором.

Припуски обтачку заутюживаем на виворітну сторону, крім лицьового боку нижче надсічки. Заутюженные боку обтачку по верхній частині з декоративною строчкою сметываем між собою. Притачиваем обтачку до розрізу від низу до кінця розрізу, приутюживаем, припуск заутюживаем в обтачку. Сметываем. Настрочуємо обтачку на рукав по запрасованою краях, роблячи і декоративну строк. Відкритий зріз рукава у обтачек підшиваємо вручну.

Рукав вметываем в пройму сорочки. Нижня мітка на викрійці показує передню частину рукава. Рукав втачіваем подвійною строчкою, припуски шва обметываем і приутюживаем.

Єдиною строчкою сточуємо бічні шви і шви рукавів, припуски обметываем і направляємо на спинку, заутюживая праскою. Як ви бачите, на викрійки внизу бічного шва є мітки — з ним можна зробити розріз. При обробці бічного шва з розрізом спочатку обметываем припуски спинки і поличок від низу вгору, заходячи за мітку на 4-5 см, далі сточуємо бічні шви, шви обметываем не доходячи до мітки розрізу, шов заутюживаем, а у розрізу разутюживаем і закріплюємо оздоблювальною строчкою на 0,5 см від краю.

Обробляємо манжети і пришиваємо їх до низу рукави, як у блузи з довгим рукавом.

Низ приталеною сорочки заметываем двічі на 0,7 см, приутюживаем і закріплюємо оздоблювальною строчкою на 0,5 см від краю.

На манжетах, комірі та планці обметываем петлі. На манжетах петлі починаються на відстані 0,75 см від краю, горизонтальна лінія петлі йде на відстані 2,75 см від низу і верху. На стійці петля йде по середині стійки від лінії полузаноса, на викрійці відображається сірим кольором. На планці петлі обметуються посередині на відстані 10 см один від одного (відстань вимірюється від середини петлі, фактично — від ґудзиків), перша петля знаходиться від горловини на відстані від 2 до 7 див. Пришиваємо гудзики.



Категорія: Різне | Додано: (31.10.2018)
Переглядів: 1524 | Рейтинг: 0.0/0