
Прихватки шиється в техніці печворк. Я хочу розповісти, як зшити "ідеальну" прихватку.
Матеріали:
- 1. Тканина для печворку. Це ситець в осінніх барвах. Нам потрібно буде викроїти смужки тканини довжиною 15 см, ширина 4 см - 12 штук. Дві смужки 15 см в довжину і по 6-7 см в ширину. Кількість деталей вказано на одну прихватку.
- 2. Коса бейка для окантовки. Косу бейку я вирізаю сама з натуральної тканини. Складаю по діагоналі квадрат по ширині тканини. Розрізаю, а потім отмеряю відрізаного від краю 4 див.
- 3. Щільна тканина на нижню сторону прихватки розміром 24х14 см з натурального матеріалу (синтетика від високої температури може розплавиться).
- 4. На підкладку потрібен шматок матеріалу розміром 23х13 див. Матеріал може бути: ватин, тонкий повсть, синтепон, щільний фетр, драп.
- 5. Нитки швейні, голка для ручного зшивання.
- 6. Швейна машина, якщо машини немає, можна шви виконувати вручну швом " назад голка.
- 7. Ножиці великі кроїти, маленькі обрізати кінці ниток.
- 8. Прасувальна дошка і праска.
Хід роботи
Для того щоб зшити ідеальну прихватку нам потрібно буде виміряти свою руку. Прихватки не повинна далеко стирчати за пензлем, інакше вона буде лізти у всі каструлі і не повинна бути вузькою, інакше буде обпалюватися рука. Так само широка прихватки у мене завжди улезает під тарілку, коли я її дістаю з мікрохвильовки.
Побудова викрійки
Знімає відстань між кінчиком подушки великого пальця і найдовшого на кисті, у мене це середній палець. Зробити рух потрібно, коли ми хочемо по максимуму взяти чогось рукою. У мене вийшло 17 див.

А тепер померим ширину кисті. Беремо найбільшу величину. У мене вийшло 10 див.
Будуємо викрійку листа. Відміряємо вертикально 17 см, з обох кінців додаємо по 2 див. Ділимо відрізок на 3 частини. Відміряємо 14 см і малюємо перпендикуляр рівний 10 + 2 = 12 см, відкладаємо по 6 см в кожну сторону. Це будуть прикордонні точки листа. Малюємо лист, виявляємо свою творчу індивідуальність. Ділимо середню лінію на рівні відрізки. У мене вийшло по 3 см 7 разів. Від цих точок малюємо вгору лінії прожилок листа під кутом.

Крій
Ширина смуги рівна 2,3 див. Припуски на шви становлять 0,8-1 см. Ширина вийшла 4 див. Довжину взяла 15 см для всіх смуг, вирішила, що виміряти кожну деталь зайва робота. Але якщо у вас мало тканини, то можна останні 3 деталі верху викроїти розміром 12 см, 9 см, 6 див. Нижні неповні деталі, які утворилися з-за вигину краю аркуша, я об'єднала з наступною цілою смугою. Ці деталі крояться окремо. Вони задають напрям подальшим смугах.
Коса бейка шириною 4 см, довжиною 45-50 см. В цю довжину входить периметр листа і хвостик на петельку, дорівнює 10-11 див.
Деталі підкладки і другої сторони краще кроїти, коли буде готова верхня деталь листа.
Пошиття
Зшиваємо деталі лівої половини листа від нижньої деталі. Потім зшиваємо праву половину аркуша так само від нижньої деталі. Малюнок смужок маємо у вибраному порядку на свій розсуд. Якщо у вас мало досвіду по роботі з печворком, то я б рекомендувала деталі сметывать перед тим, як зшивати їх на машині.

Пришиваємо першу смужку до нижньої деталі (нижні деталі листа у мене позначені "лев" - ліва і "пр" - права). Ширина стібка 2-3 мм. Разутюжили. Шви заутюживаем в бік нижньої деталі.

Обрізаємо куточок під кутом 45 градусів на лінії середини аркуша. Якщо цього не робити, то ми мимоволі можемо смужки змістити у бік середини.

Робимо так з кожною деталлю. Пошили, разутюжили, обрізали куточок.
Коли обидві половинки листа будуть зшиті, зшиваємо їх один з одним. Складаємо лицьовими сторонами разом. Сметываем деталі по середньому шву, потрібно, щоб смужки збігалися на обох половинках один проти одного. Зшиваємо на машині. Ширина кроку 2-3 мм.
Шви заутюживаем в одну із сторін. Прикладаємо паперову викрійку до зшитим деталей листа. Поєднуємо середні лінії. Обрізаємо по краю без припусків на шви.

Поєднуємо деталі: нижня деталь - підкладкова тканина - верхня деталь. Підкладкова тканина і нижня деталь спеціально крояться більше на 1-2 см. Так як якщо деталі простегивать, вони трохи зіщулюються за рахунок висоти шарів.
Простегиваем всі деталі разом. Я проклала одну сходинку посередині аркуша уздовж шва. Другу сходинку я проклала по краю листа, відступивши на 3 мм. Якщо товщина підкладки більша можна простьобаний уздовж всіх швів. Ширина кроку на машині 3-4 мм.

Нам залишилося пришити косу бейку по краю готового листа.
Заутюживаем на бейке шви по 1 див. Приметываем бейку по лицьовій стороні на відстані 0,5-0,7 див. Приметали до гострого кута аркуша, робимо защипи, заправляємо його всередину бейки так, щоб утворився гострий кут. Повернувши продовжуємо приметывать бейку по краю. Закінчили приметывать, кінець бейки не сметываем. Огинаємо бейкой край. Приметываем другий край бейки з нижньої сторони прихватки, не захоплюючи його з верхньої сторони. Лінія пришивання йде уздовж краю бейки.
Приметали другий край бейки до прихватке, на місці гострого кута зробили защипи. Кінець бейки на петлю сметываем разом. Загинаємо короткий край бейки всередину.

Пришиваємо по самому краю бейку з верхньої (лицьового) сторони прихватки. На внутрішній стороні шов повинен відходити від краю на 2-3 мм. Закінчуємо сходинку на вільному кінці бейки. Зав'язуємо обов'язково кінці ниток на 3 сайту.

Відвертаємо петлю прихватки на нижню сторону і пришиваємо її вручну по краю.

Прихватки готова. Коли я пошила і стала користуватися їй, виявила, що її форма і розміри дуже зручні. Спробуйте самі.


Прихватки не призначена для використання в духовій шафі і в печі.
|