Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Поговоримо про «посадці»

Серед швейних термінів є такі: «пріпосадіть», «пріпосажівая», «з посадкою». Досвідчені кравці знають, а початківці часом навіть не здогадуються, про що йдеться.

При цьому існує посадка, як «явище природи», незалежно від того, знаємо ми про неї чи ні.

Дуже важливо навчитися розпізнавати це явище, успішно з ним боротися або отримувати користь в залежності від ситуації, так як в одних випадках посадка це благо, в інших – зло.

Досить складно пояснити на словах, що таке посадка, простіше показати, але я спробую це зробити і на словах, і на фото, і на схемах.

Посадка утворюється в результаті з'єднання шарів тканини. А оскільки найчастіше з'єднують два шари тканини, то саме цей приклад і будемо розглядати.

І так, два шари з'єднали тканини (пошили, почали, змітали) один з одним уздовж зрізу. Можливі варіанти:

Варіант 1. Якщо після з'єднання двох шарів тканини на жодній з них не утворилося «хвиль», значить, з'єднання було виконано без посадки

Варіант 2. Якщо після з'єднання двох шарів тканини, на одній з них утворилися «хвилі», значить, відбулася посадка цього шару тканини.

Схеми з'єднання шарів тканини з посадкою, без посадки і стягування тканини рядком

Увага! Якщо хвилі утворилися на обох шарах, то це вже не посадка, а стягання матеріалу рядком. І це вже зовсім інша історія.

Посадка – добре це чи погано?

Коли як.
Розглянемо випадки, коли посадка необхідна.

*** При обробці обтачных деталей (коміри, клапана, манжети...) завжди посаживается верхня деталь і, насамперед, в куточках.

Якщо цього не зробити, то куточки коміра (клапана, лацкана) будуть задиратися вгору.

Якщо при обточування краю борта подборта не посадити край борту полички, то нижній кут борту буде відвертатися нагору (дуже поширений дефект).

*** При з'єднанні рукава з проймою завжди посаживается верхня частину оката рукава. Навіть на рукавах сорочкового покрою завжди повинна бути невелика посадка.

*** При з'єднанні верхнього зрізу спідниці (штанів) з поясом (обтачкой) посаживается верхній зріз спідниці (штанів)

Зазначимо, що дуже рідко буває, коли посадка виконується по всій довжині шва. Найчастіше посадка виконується на певній ділянці шва. Для яких швів і на яких ділянках виконується посдка поговоримо, коли будемо розглядати обробку окремих вузлів.

У більшості ж випадків з'єднання деталей повинно виконуватися без посадки. Але, для того щоб не отримати небажану посадку, важливо знати і враховувати наступне:

При ручному сметывании мимоволі посаживается верхня деталь.

Це відбувається тому, що при проколюванні голкою біля верхнього шару тканини захоплюється велика довжина, ніж у нижньої (див малюнок).

При сметывании верхня деталь захоплюється значно більше, ніж нижня

Щоб уникнути цього, верхню деталь в момент проколу голкою слід злегка натягуючи. Більш докладно це питання буде розглянуто при викладенні теми«Зметування» Не пропустіть! Це важливо!

При машинному з'єднанні завжди мимоволі посаживается нижня деталь.

В цьому винна зубчаста рейка, просуває тканина.

Щоб уникнути цього, потрібно при сточуванні злегка натягуючи нижній шар тканини. Докладніше про це поговоримо пізніше в темі «Сточування» Не пропустіть! Це важливо!

Як виявити посадку?

Уважно розгляньте з'єднання деталей — немає де хвиль уздовж шва.

На фото: на нижній деталі «хвилі», значить сточування виконано з посадкою нижнього шару тканиниСточування з посадкою нижнього шару тканини

Якщо не бачите хвиль «фас», подивіться «в профіль».

На фото: «хвилі» на нижньому шарі тканини, значить — сточування з посадкою нижнього шару тканини

Сточування з посадкою нижнього шару тканини

І Якщо в профіль не видно хвиль, значить, посадки немає.

На фото: «хвиль» ні — зметування деталей без посадки.

Зметування деталей без посадки

Вказувати на те, що відбулася посадка тканини може і той факт, що при з'єднанні двох зрізів однакової довжини не збіглися кінці деталей (як будь-то одна деталь виявилася коротшою за іншу).

Від чого залежить величина посадки?

Якщо посадка необхідна, то її величина визначається призначенням шва і видом тканини.

Якщо посадка небажана, то її величина залежить від майстерності виконавця, налаштування швейної машини та виду тканини.

На фото внизу — незначна посадка нижнього шару тканини. Якщо тканина м'яка і пластична, то така посадка легко сутуживается.

Невелика посадка нижнього шару тканини

На наступному фото — велика посадка.

Зметування з великою посадкою верхнього шару тканини

Такої величини зазвичай виконується посадка по окату рукава. Можливо комусь здасться, що це присбаривание, а не посадка, але це не так. Після сутюживания такої посадки зберігається об'ємність деталі, але немає ні солодкий, ні защипів, як при сосбаривании.

На сьогодні все. Продовження, звичайно ж, буде.

П. С. Ще один важливий момент по ходу справи! Припуски шва заутюживаются в бік тієї деталі, яка посаджена (плечові шви в бік спинки, шви рельєфів на фронті до середини переду і т. п).



Категорія: Різне | Додано: (09.09.2016)
Переглядів: 1014 | Рейтинг: 0.0/0