У цій статті розглянемо, як виконати 2 зустрічні складки.Зверніть увагу: на нижній зустрічної складки додатково виконаний розріз.
На рис.1 показана виворітний бік тканини з розміткою для складок.Ширина складки 4 див.
З допомогою стібків (або "пастки") перенесіть на лицьову сторону деталі наступну розмітку: згини складок, напрямок закладання складок, розріз і лінії рядків.
Деталі з'єднати лицем до лиця, стачать рельєфні шви до верхньої стрілки для складки. Виконати подгибку низу. Шов заутюжте і запрасувати зовнішні згини складку.
Важливо: При волого-тепловій обробці праска ставити перпендикулярно тканини, а не водити вздовж складки, щоб не розтягнути згин складки.
Для кращого заутюживания складки використовуйте проутюжильник, змочивши його в слабкому мильному розчині і добре віджати.
Перед роботою – перевірте на непотрібному лоскуте – який волого-телповой режим підходить для використовуваної тканини.
Закласти і запрасувати 1-ю складку. Обтачку з размеченными складками укласти лицем до лиця і стачать шов 2-й складки до стрілки. Закласти і запрасувати 2-ю складку. Зовнішні шви з'єднати лицем до лиця і стачать шов до мітки розрізу. Кінець шва закріпити.
Шов заутюжте, послідовно запрасувати припуски розрізу і пришити до подгибку низу. На рис.2 позначені послідовно сточувані шви, на рис.3, рис.4 і рис.5 - послідовність закладання і заутюживания складок.
Складки заколоти. По лицьовій стороні полотнищ спідниці по розмітці виконати косі рядки, починаючи від кінців рельєфних швів і захоплюючи обтачку зі складками. Зверніть увагу також на рис.5 і рис.6.
Порада: Щоб внутрішні сторони складки не відбивались на обличчі вироби при їх заутюживании, підкладіть під них шматок ватману або тонкого картону.
|