Пляжні халати часто проектують з великими кишенями і капюшоном, довжина халатів залежить від моделі, а виконують їх, як правило, з матеріалів, що володіють вологовбираючими властивостями, наприклад, з махрової тканини.
Пляжний халат може бути схожим на маленьке плаття-сорочку, якщо його проектують з тонких, прозорих матеріалів - альтернативних товстим махровим матеріалів.
Скопіюйте спинку і перед базової конструкції ліфа без виточок вільної форми. Визначтеся з місцем розташування і формою лінії пройми виробу з рукавом покрою реглан на фронті.
При роботі з конструкціями виробів вільної форми лінію пройми/оката реглан краще креслити прямий або майже прямою лінією, вона буде більше відповідати збільшеним пропорцій частин виробу, що вигнута лінія пройми/оката, що використовується в конструкціях виробів прилеглого силуету.
Накресліть верхня ділянка лінії пройми реглан на фронті ліфа прямою лінією від точки, яка відповідає на 6 см від вершини горловини переду, до точки контрольного знака на лінії пройми, розташованої на 5 см вище лінії грудей. Нижній ділянку лінії пройми реглан збігається з нижнім ділянкою первісної пройми переду. Виміряйте довжину нижньої ділянки пройми переду, який залишається без змін, поставивши сантиметрову стрічку на ребро, і перенесіть цю величину на відповідний ділянку лінії оката рукава - одержана точка поєднання рукава з передом (контрольний знак).
Накресліть лінію пройми реглан на спинці ліфа прямою лінією, від точки, яка відповідає 4 см від вершини горловини спинки, до точки контрольного знака на лінії пройми, розташованої на тому ж рівні, що і на фронті. Виконайте наступні етапи побудови, як на фронті.
Поєднайте рукав з передом так, щоб контрольні знаки на проймі переду і передньої частини оката рукава збіглися. Потім обертайте рукав до суміщення оката з кінцевою точкою на плечової лінії фронту (рис.2). Обведіть рукав в цьому положенні.
Для розширення виробу по лінії плеча поєднайте рукав з передом і спинкою з проміжком 1-3 см у кінцевої точки на лінії плеча (рис.3). Оформіть верхню лінію вироби, що закінчується на рукаві у вигляді виточки довжиною 7 див. Поставте розрізняються контрольні знаки на лінії пройми реглан переду і спинки і сгладьте внутрішні кути рукава реглан лекальными лініями (на кресленні показано пунктиром).
Отримана комбінована конструкція є результатом підготовчого етапу конструктивного моделювання вироби з рукавом покрою реглан і служить основою для виконання наступних етапів моделювання.
Скопіюйте лекала частин вироби з рукавом реглан, визначившись з відстанню між верхньою частиною оката рукави і кінцевими точками на плечових лініях переду і спинки відповідно з моделлю (рис.4). Визначте, яким буде рукав - одношовным або двухшовным.
Конструируйте рукав одношовным, з верхньої вытачкой, якщо виріб проектується з матеріалів середньої товщини або тонких, добре піддаються волого-тепловій обробці.
Конструируйте рукав двухшовным, якщо виріб проектується з матеріалів середньої товщини або товстих, погано піддаються волого-тепловій обробці.
Подовжите перед, спинку і частини рукава до потрібного рівня. Накресліть лінію краю борта паралельно лінії середини переду (рис.5). Ширина борта залежить від товщини матеріалу. Для халата з товстих матеріалів ширина борту повинна бути більше, ніж для халата з тонких матеріалів.
Поєднайте перед, спинку і частини рукава в області горловини, накресліть лінію горловини халата за первісною лінії горловини спинки базової основи ліфа, плавно продовжуючи її до перетину з лінією краю борта.
Накресліть обтачку краю борту і горловини халата шириною 3 см, паралельно цим лініям.Поставте розрізняються контрольні знаки на внутрішній і зовнішній лінії обтачку.
Обтачку рідко проектують цілісної для усього виробу, найчастіше його виконують зі швом в області плеча (в цілях економії матеріалу).Скопіюйте обтачку з креслення і додайте припуски на обробку швів. Накресліть обтачку низу рукава у відповідності з побудовою обтачку краю борту і горловини виробу. Технологічна схема обробки краю борта халата обтачкой показана на рис.6.
Побудова пояса пляжного халата
Довжина поясу = значення розмірного ознаки обхват талії х 3 плюс припуск на обробку швів.
Ширина пояса = 3 см х 2 плюс припуск на обробку швів.
Розташування шлевок для пояси: середня лінія всіх шлевок паралельна природної лінії талії і проходить на 5 см нижче від неї.
Накресліть обтачку верхнього зрізу кишені шириною 3 див Кишеню по одній стороні з'єднується з виробом в процесі обробки бічних швів халата. Скопіюйте кишеня з креслення і додайте припуски на обробку швів.