Напевно вам добре відомо, що широкі спідниці при ходьбі прилипають до колготкам, шкіряні — витягуються від довгого сидіння, а вузькі взагалі дуже швидко втрачають форму.
Підкладка під спідницю позбавить Вас від цих проблем. Щоб відчувати себе абсолютно комфортно, носіть спідниці на підкладці!
Вибираючи підкладкову тканину, перш за все зверніть увагу на її якість: тканина повинна бути приємною на дотик і мати антистатичні властивості. До таких тканин, наприклад, відносяться підкладки з віскози або з великим процентним вмістом віскози.
Шити виріб на підкладці або без неї це залежить, головним чином, від вибраної вами тканини, а також від ваших звичок і пристрастей. Наприклад, жакет з вовняної тканини на підкладці, безумовно, зручніше жакету без підкладки та набагато краще сидить на фігурі.
Що ж стосується спідниць, то тут універсальне рішення — проста нижня спідниця нейтрального тілесного кольору, яку можна носити практично з будь-якими моделями.
Нижня спідниця «на швидку руку»
Така спідниця шиється дуже швидко. І навіть без викрійки!
Вам знадобиться:
- прямокутний відріз підкладкової тканини:
довжина визначається як довжина спідниці плюс 5 см
ширина визначається як обхват стегон плюс 8 см
- відрізок еластичної тасьми, що дорівнює обхвату талії і шириною 2 див.
Опис роботи
Тканина скласти навпіл, обличчям всередину, стачать зрізи на ширину 2 см – це задній середній шов. Заутюжте припуски шва.
Верх виробу відвернути для куліскі на виворіт на 3 см і відстрочити вздовж згину на відстані 2 див. Для входу в куліску задній середній шов з внутрішньої сторони підпороти.
В куліску втягати еластичну тасьму, кінці зшити.
Запрасувати низ виробу на виворіт на 2 см і, підкрутивши зріз, настрочити.
Підкладка для спідниць
Як правило, деталі підкладки викроюються так само, як деталі спідниці. Для спідниць зі складками підкладку викроюють за вирахуванням ділянок зі складками. Для цього перед розкриємо підкладки на паперових выкройках полотнищ спідниці слід попередньо закласти складки — свободу кроку забезпечується за рахунок розрізів в бічних швах підкладки.
Можна також для спідниці в складку кроїти підкладку по викрійці вузької спідниці або спідниці злегка расклешенного силуету, виконавши розрізи в бокових швах на 15 см, можна зробити розріз і спереду. Все залежить від складок.
Спідниці силуету «дзвін» і підкладка для них викроюються по одній викрійці. Для дуже широких спідниць ширину підкладки слід зменшити або використовувати для розкрою підкладки викрійку спідниці расклешенного силуету.
Підкладка для вузької спідниці
Виконати виточки або замість них закласти складочки. Виконати шви, залишивши вгорі ділянку для застібки на блискавку відкритим.
Важливо: якщо застібка на блискавку виконується в лівому бічному шві спідниці, то розріз для застібки підкладки слід залишити в правому бічному шві — в готовому виробі підкладка повинна бути звернена лицьовою стороною до тіла.
Для прямих спідниць без шліци в бічних швах підкладки слід залишити ділянки для розрізів завдовжки 15-20 див.
Потім припуски швів необхідно обметати і заутюжте. Підкладку вкласти в спідницю (виворітна сторона до виворітній стороні) і, поєднавши шви, верхні зрізи змітати.
Підкладку, підвернувши зрізи, пришийте вручну до тасьмою блискавки. Подгибка підкладки виконується після того, як буде притачан пояс і виконана подгибка низу спідниці.
Довжина підкладки на 2-3 см коротше довжини спідниці. Для подгибки підкладки припуск по нижньому зрізу двічі відвернути на виворітну сторону (ширина подгибки становить 2 см) і настрочити в край.
Рада
Трикутні деталі з під кладочної тканини у кінців розрізів перешкоджають розриву бічних швів. З підкладкової тканини викроїти 2 квадрата зі стороною 5 см, кожну деталь скласти по діагоналі і відкриті зрізи отриманих трикутників обмітати (1).
Краї розрізу розвести і під підкладку у початку розрізу підкласти і приколоти трикутну деталь (2). Розріз відстрочити по обидва боки в край, прихопивши трикутні деталі (3).
Підкладка на ділянці розрізу спідниці може бути виконана кількома способами.
|