Я думаю, що кожна рукодільниця зі мною погодиться, інтернет – це сила! Інформація, знання, спілкування, коло однодумців... Список можна продовжувати і продовжувати... Завжди дізнаєшся щось новеньке і цікаве для себе...
Нещодавно мені захотілося зробити свій перший рукодільний робін. Я не буду зараз вдаватися в подробиці, розповідати, що таке Round robin's, які вони бувають і характеризувати кожен із них. Бути може це буде окрема стаття. (Ура, стаття вже готова! Почитати про види рукодільних робинов можна тут) З усього різноманіття я вибрала - обмін думками по колу. Власне, суть ось у чому - я вибираю тему, знаходжу учасниць, задаю питання, потім всі по черзі на них відповідають. Далі всі роботи учасниць рукодільного робіна об'єднуються в одну статтю. Це і є обмін думками по колу, тобто рукодільний робін.
Але оскільки учасниць виявилося всього лише дві, повноцінного кругового рукодільного робіна не вийшло. А вийшов російсько-український обмін думками...
В особистому листуванні кожної з учасниць була задана тема "Бізнес на декупажі. Можливо?" і три питання:
Чим вас привабила техніка декупаж?
Ваша перша робота в техніці декупаж?
Чи замислювалися ви над такими питаннями: Як почати свій бізнес на рукоділлі? Виходить у вас в даний час заробляти на декупажі?
І ось що з цього вийшло:
Ольга, р. Яранск, Росія
Мене звуть Ольга, перебуваю у декретній відпустці по догляду за дитиною. Одного разу, зовсім випадково, в інтернеті я побачила сайт, де були представлені роботи майстринь, виконані в техніці декупаж. Тоді я навіть слова такого не знала і ніколи не чула про такий вид рукоділля. На той момент мені здавалося, що ці роботи зроблені художниками, але дізнавшись докладніше про цю техніці, я зрозуміла, що таке здатні зробити люди, які не мають ніякого відношення до живопису.
Особисто мене, техніка декупаж привернула своєю різноманітністю стилів, що дає величезний політ фантазії. Декупаж дозволяє розкрити себе у творчому плані. І ще, по-моєму, він дуже практичний, тому що з його допомогою можна перетворити будь-який предмет інтер'єру, наповнивши його частинкою своєї душі, створюючи в домі атмосферу тепла і затишку!
Моїм першим досвідом в техніці декупаж було декорування пляшок. Наближався Новий рік, і я вирішила зробити всім родичам подарунки до цього чудового свята.
Результат мені сподобався, і я вирішила продовжити. Що я тільки не декорувала: записні книжки, тарілки, дитячі дерев'яні іграшки, свічки, ножі, ялинкові іграшки, ключниці... Свої роботи я дарувала в основному друзям і родичам. Але найбільшою моєю улюбленою роботою, виконаною в техніці декупаж, на даний момент залишається дитяча дерев'яна меблі, яку я реставрувала для своєї маленької дочки.
Іноді мій чоловік ображається на те, що я дуже багато вільного часу приділяю своєму хобі. Тоді я привожу йому доводи про те, скільки ми заощадили грошових коштів на одних тільки подарунках до свят для друзів і родичів.
Я часто замислювалася над тим, чи можна заробити на техніці декупаж. Багато майстрині, продають свої роботи через інтернет, а також через магазини і крамниці, що торгують товарами «hand made».Великим професіоналом в області декупажу я себе не вважаю, тому продавати свої роботи поки не намагалася. Іноді мені вдається трохи заробити на продажу майстер-класів і статей про декупажі на сайти рукодільну тематики.
Олена, р. Запоріжжя, Україна
Мене звуть Олена, я домогосподарка із Запоріжжя. З дитинства захоплююся різними видами рукоділля. Про декупаж вперше дізналася кілька років тому з невеликого сюжету в телепередачі. Ідея дуже сподобалася, але сам процес відразу видався складним і доступним для виконання тільки професіоналам. Тоді я навіть припустити не могла, що техніка декупаж незабаром стане моїм новим великим і серйозним захопленням.
Перша робота в техніці декупаж була несподіванкою для мене самої. Одного разу мені знадобилося змінити дизайн старого настільного світильника, і я ніяк не могла придумати, що б таке створити з його підставкою, щоб вона з яскраво-рожевою перетворилася в вишукано пастельно-зелений. Малювати я не вмію, а світильник дуже хотілося декорувати так, щоб він став окрасою інтер'єру. Тут і згадалася мені переглянуте передача. Без особливих надій в магазині товарів для рукоділля була придбана декоративна серветка в світло-зелених тонах і клей для декупажу. Потім ми разом з сином довго змішували білу водоемульсіонку, що залишилася після ремонту, з акриловими фарбами, добиваючись потрібного тону, і грунтували поверхня підставки. Працювати з папером мені завжди подобалося, тому сам процес вирізання і наклеювання салфеточного мотиву доставив мені велике задоволення. А ось результат роботи перевершив всі мої очікування. Для мене це було схоже на чаклунство! З тих пір я безмежно закохана в декупаж. Це крила для польоту моєї фантазії!
Я декупаж люблю за його граничну простоту і доступність, за різноманіття прийомів і нескінченні можливості для удосконалення, через те що, не вміючи малювати, я все-таки малюю!
Раніше я ніколи серйозно не замислювалася над можливістю організувати свій власний бізнес, пов'язаний з продажем декупажних виробів. Для мене декупаж – швидше прекрасний спосіб реалізувати свої творчі фантазії. Але останнім часом мене все частіше відвідують думки про проведення майстер-класів з рукоділля, в тому числі і з декупажу. Мрію зібрати групу з 3-4 любительок рукоділля, щоб проводити для них майстер-класи на дому, і подивитися, що з цієї затії вийде. Поки мій бізнес обмежується скромними продажами через магазин, що торгує рукодільні виробами, і групи ВКонтакте Финтифлюшка, де я виставляю фото своїх творінь.
Адміністрація сайту:
Я не став розташовувати фотографії робіт учасниць у цій статті з однієї простої причини - їх настільки багато і кожна дрібничка в техніці декупаж кожен раз виявляється краще іншого...
Тому пропоную крім групи Финтифлюшка, частина робіт та майстер-класів учасниць подивитися тут і на форумі, ну і звичайно ж, перегорнувши сторінки цих сайтів...
Сподіваюся, список декупажних робіт буде зростати, як і професіоналізм майстринь, захоплення учасниць «обміну думками» переросте в щось більше і вони зможуть успішно побудувати свій бізнес на декупажі...