Перевірка правильності побудови конструкції полягає в наступному:
- Перевірити відповідність креслення розмірними ознаками (мірками) фігури, на яку будувався креслення.
- Перевірити розміри і форму однойменних (з'єднуються) зрізів деталей одягу. Тобто бічний зріз спинки має дорівнювати боковому зрізу переду, окат рукава повинна відповідати пройми і т. д.
- Перевірити плавність сполучення конструктивних ліній в місцях з'єднання (швів).
На останньому пункті зупинимося докладніше і розглянемо його на прикладі полички і спинки.
В процесі обробки полички і спинки сточуються плечові і бокові зрізи. Після виконання швів контурні лінії горловини і пройми повинні зберегти красиву і правильну форму.
Інакше доведеться виконувати підрізання після виконання обробки швів, а це не тільки додаткові витрати часу, але і небезпека зіпсувати виріб. Так, наприклад, плечовий шов може надати коротше, а пройма глибше, ніж потрібно.
Щоб уникнути цього , потрібно перевіряти конструкцію на плавність сполучення конструктивних ліній. Перевіряються всі місця з'єднання: плечові, бічні лінії...
...лінії виточок...
... середніх ліній
При виявленні порушення плавності ліній вносяться необхідні зміни в креслення конструкції. Наприклад, на малюнку нижче показаний варіант уточнення плечового зрізу спинки
Плавне сполучення зрізів деталей досягається в тому випадку, якщо сума кутів, утворених дотичними в точках суміщення контурних ліній, дорівнює 180°.
Тому, щоб уникнути великої кількості уточнень-виправлень потрібно дотримуватися правило:
В точках суміщень лінії повинен утворюватися прямий кут
Про те, як правильно виконати перевірку сполучень і уточнити лінії, читайте в наступний раз. Я покажу це на прикладі креслення брюк для дівчинки.
|