Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Перенесення виточки
Сподіваємося, що ви вже встигли скласти для себе основну викрійку. Про те, як це зробити, ми розповідали в додатку до № 1 за цей рік. Але якщо ви хочете зшити плаття іншого фасону, вам доведеться зайнятися моделюванням. 

Так як основна викрійці може не раз знадобиться вам у подальшому, зніміть з неї окремо викрійки полички і спинки, які потім доведеться розрізати. На цих выкройках позначте місце, де будуть розташовуватися нова витачками, кокетка, рельєфи, виріз, збірки - все, що потрібно по моделі. Після цього приступите до перенесення виточки.
 
  

1. Витачками під проймуВідстань по боковому шву від пройми до виточки може бути будь-яким. У нашому прикладі - 3 - 4 див. Відкладіть це відстань, поставте крапку і з'єднайте її з кінцем виточки. Розріжте викрійку по цій новій лінії, а стару виточку заклейте або сколите шпильками (лінії виточки ретельно вирівняйте). Після цього у вас відкриється нова витачками бічного шва. 

2. Витачками в пройму. Відзначте на лінії пройми точку, звідки піде нова витачками, і з'єднайте цю точку з кінцем виточки. Розріжте викрійку по наміченій лінії. Стару виточку закрийте. Обидві лінії нової виточки і виточку на талії з'єднати плавною лінією - це і буде передбачена фасоном лінія рельєфу. Вона пройде по центру виточки або трохи лівіше.Прослідкуйте, щоб лінії переду і бочка, які зшиваються, були рівні між собою. 

3. Витачками на складання або складки біля кокетки. На викрійці закрийте виточку і нанесіть лінію кокетки: форма і величина її можуть бути будь-якими, все залежить від моделі. Кокетку відріжте. На іншій частині полички відкрийте виточку, зберіть її в збірку або розподіліть на кілька м'яких складочок. Якщо цього недостатньо (припустимо, ви хочете зробити збірок або складочок більше, ніж дозволяє залишилася витачками), викрійку розріжте до низу і розведіть. 

4. Витачками в горловину. Якщо в моделі складання розташовуються біля горловини, то виточку переносите туди. На лінії горловини ближче до середини переду поставте крапку і з'єднайте її з кінцем виточки. Розріжте по цій лінії, закрийте стару виточку. Щоб збірок було більше, розріжте викрійку від горловини вниз і розсуньте частини полички. Можна додати і у лінії середини переду. 

Якщо виріз повинен бути великим, намітьте лінію вирізу до перенесення виточки, а потім переносите її на нову лінію горловини.
 


5. Витачками на лінії середини передуІноді в моделі складання розташовуються по лінії середини переду, значить, виточку треба перенести сюди (як правило, тут розташовується шов). Робиться це як зазвичай: вибирається точка на лінії середини переду, вона з'єднується з кінцем виточки і т. д. Так як посередині переду буде шов, ця лінія повинна бути плавною. 

6. Витачками в драпіровку. Якщо в моделі драпірування розташований асиметрично, то моделювати доведеться відразу на обох поличках. Зробіть повну викрійку переду. Намітьте лінію зрізу правої полички, відріжте зайве. Виточку, що йде від талії, з'єднайте з кінцем основний виточки. Закрийте всі виточки за напрямом, в якому драпірується тканина, проведіть від основної виточки лінію і розріжте у цьому місці викрійку: витачками перенесена.

У блузках такого фасону зазвичай обидві полички крояться однаково і до низу пришиваються широкі смуги, зав'язані на поясі. У сукнях ліву поличку кроять з вытачкой на талії, без драпірування.

7. Витачками внизНижню, що знаходиться на талії виточку з'єднують з основною, йде від плеча. Потім основну виточку закривають, а нижню розрізають посередині. В жакетах вільної форми цю перенесену на талію виточку не застрочують, а залишають відкритою, як у запропонованій моделі. 

8. Витачками в бічний шов. З'єднайте кінці обох виточок і закрийте їх. Позначте точку на бічному шві (де їй бути - залежить від моделі) і з'єднайте її прямої або плавною лінією з кінцями виточок. Розріжте по цій лінії. Вийде витачками - зазвичай вона буває дуже глибокою. 

І останнє. У готовому виробі будь витачками, спрямована до центру грудей, повинна бути на два-три сантиметри коротша за ту, що вийшла на кресленні. Внесіть у своє викрійку цю необхідну поправку.

Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
Переглядів: 1380 | Рейтинг: 0.0/0