Якщо ви ще не побудували для себе викрійку основи сукні, рекомендуємо скористатися нашою покрокової інструкцією і зробити це. Цей креслення вам знадобиться надалі при освоєнні моделювання різноманітних фасонів одягу.
Одним з основних конструктивних елементів жіночого одягу є витачками, яка необхідна для додання виробу правильною, тобто бажаної форми. Більшою мірою це стосується легких жіночих суконь, де обсяг грудей формують виключно за рахунок нагрудних виточок. Ці виточки можна переміщати на ліфі в будь-якому напрямку, у відповідності з фасоном вироби: до середини переду, на лінію талії, в бічний шов, в пройму, в горловину, кокетки, рельєфи, в драпіровку, підрізи і т. д. При вмілому використанні цього прийому можна розробити величезна кількість різноманітних моделей жіночого одягу.
Головне – в якому б напрямку ви не переміщали виточку, центр її завжди повинен бути спрямований до вищої точки грудей. На нашому малюнку вона позначена точкою Г7. (Див.креслення викрійки основи сукні).
Перш ніж приступити до конструювання ви повинні скопіювати аркуш паперу креслення основи сукні, точніше, ту його частину, яку потрібно змінити.
Рис. 1
Давайте почнемо з простого.
Переміщення виточки в бічну лінію (в бічний шов).
Для цього скопіюємо з викрійки основи сукні верхню частину полички на аркуш паперу.
Рис. 2
Нагрудної виточки на викрійці основи переміщуємо ближче до лінії пройми на 3см і поглиблює її на 2см. Для цього від точки В7 продовжуючи лінію плеча відкладаємо 3 см і ставимо точку 3.
Рис. 3
Від неї вниз проводимо вертикальну лінію, продовжуючи її на 2см нижче рівня точки Г7 і ставимо точку 2.
Рис. 4
Від точки В9 по лінії плеча відкладаємо 3см, отримуємо точку 31.
Рис. 5
З точки 2 через точку 31 проводимо пряму. З точки 2 як з центру через точку 3 проводимо дугу до перетину з прямою. Точку перетину позначаємо 32. Точки П5 і 32 з'єднуємо.
Рис.6
Бічну лінію Т4Р ділимо на три рівні частини. Верхню точку поділу позначаємо 33 і з'єднуємо з точкою 2.
Рис. 7
Поличку по наміченій лінії розрізаємо і розсовуємо, закриваючи при цьому нагрудної виточки.
Рис. 8
Виточку по лінії талії можна зрушити на 3 - 4см до бічної лінії.
Плечовий шов коригуємо прямою лінією.
Рис. 9
Все, ви маєте новий фасон ліфа сукні.
Рис. 10
Важливе правило – немає ніяких жорстких правил! Як у будь-якому іншому справі, якщо ви хочете досягти успіху, не бійтеся експериментувати. Успіху досягає саме той, хто виходить за загальноприйняті рамки, той, хто не боїться вийти за межі умовностей. Ми пропонуємо один з безлічі варіантів в якості прикладу лише для того, щоб сформувати у вас уявлення про принципи моделювання. Що б ви в майбутньому могли їх використовувати або, навпаки, проігнорувати і здивувати себе і своє оточення новим шедевром. Успіхів!
|