Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Оверлоки: види та функціональні можливості

Оверлоки: види та функціональні можливості

Вперше з'явившись ще в 30-х роках позаминулого століття виключно на спеціалізованих фабриках і модних ательє, сьогодні швейні машини, які стали невід'ємною частиною повсякденного вжитку, є практично в кожному будинку. Сучасний ринок цих приладів вражає різноманітністю функціональних можливостей і дизайнерських втілень.

Електромеханічні швейні машини, що відносяться до самого недорогого і доступному класу швейних машин, можуть виконувати близько двох десятків операцій, включаючи спеціальні декоративні рядки і рядки для трикотажу, тому є ідеальним варіантом для сімейно-домашнього використання.

Електронні моделі володіють розширеним набором спеціалізованих функцій – від петель до швів з елементами вишивки. Існують також машини з дисплеєм, що демонструє довідкову інформацію і корисні практичні поради, а також оснащені «гарячими» клавішами для обрізки нитки або автоматичною закріпки.

Окремою категорією на ринку виділяються швейно-вишивальні агрегати, за допомогою яких можна не тільки шити і вишивати самими різноманітними швами, але і використовувати агрегат в печворку, квилтиннге і створення власних оригінальних візерунків.

 

Оверлок: принцип дії та сфера застосування

Якщо говорити про одяг з тканин типу «стрейч», з яких зазвичай виготовляється безліч практичних предметів людського гардеробу, таких як футболки та спортивні костюми, туніки і купальники, то при роботі з ними не обійтися без оверлока.

Цей прилад являє собою додаткову машину, оснащену голками і забезпечене спеціальним механізмом, який допомагає в обметування зрізів, одночасно обрізаючи нитки. До числа функціональних можливостей пристрою відноситься не тільки сточування і обробка країв, але і використання ланцюгових стібків і распошивальных швів, а також пришивши різної тасьми.

Оверлоки високого класу демонструють можливість двухниточной обметування, призначеної для таких витончених делікатних тканин, як шовк або шифон, і використовуються для виконання особливою декоративної обробки. Шов, виконаний оверлком, відрізняється надійністю і акуратністю, завдяки спеціальним ножам, обрезающим надлишки, одночасно вирівнюючи край.

Працює оверлок на основі електродвигуна – одного або кількох, залежно від складності машини. Регулювання швидкості шиття передбачена у всіх моделях, деякі їх них оснащені спеціальною клавішею, такою, що опускає і піднімає голку, електронною панеллю управління і безліччю додаткових комплектуючих.

Види оверлоков

Класифікуватися пристрої можуть по різних параметрах, таких як цінова категорія або функціональність.

  • Чотирьохнитковий оверлоки виробляють обробку тканинних зрізів в кілька разів і переналаштовуються для створення двониткових швів.
  • Оверлоки з распошивальными швами, здатні створювати всі класичні шви, найчастіше, використовуються для створення швів без обрізки тканини.
  • Пятініточние оверлоки, які, в свою чергу, поділяються на коверлок і оверлоки з петлителями, є ідеальним варіантом для роботи з трикотажними тканинами. З їх допомогою можна виконувати плоскі і розпошивальні шви, а також ланцюгові стібки – міцні рядка, незамінні в різних потребах.

Також існує окрема категорія приладів – з додатковими верхніми нитеукладчиками, що дозволяють декорувати виріб різноманітними швами двостороннього характеру. У подібних моделях передбачено наявність диференціального транспортера, що спрощує роботу і забезпечує рівність рядки, а також нитевтеваделя, який значно економить час.



Категорія: Різне | Додано: (06.10.2016)
Переглядів: 626 | Рейтинг: 0.0/0