Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Окантовочні шви

Перед розміщенням статті Як швидко зшити ламбрекен на кухню, у мене виникло питання: як максимально доступно розповісти початківцям рукодільниця, які не мають великого досвіду в шитті, про окантовочні шви? Спробую максимально зрозуміло розповісти про них в цій статті.  Для початку трохи теорії...

Зрізи виробів обробляють косою бейкой або окантовочною тасьмою – деталлю (смужкою) з основної або оздоблювальної тканини шириною 2-3 див. Ця мірка залежить від ширини канта в готовому вигляді, яку треба помножити на 4. Наприклад, якщо ви хочете отримати кант шириною близько 0,5 см, помножте цю величину на 4 і отримаєте ширину смужки 2 див. Окантовочна бейка зазвичай завжди кроїться по косій лінії, зрідка – по поперечній

Коса бейка - тасьма з заздалегідь підігнутими припусками, використовується в якості обробки різних швейних виробів. За рахунок того, що коса бейка викроєна з косою, вона досить м'яка, тому можна укладати її заокруглених зрізах без складок та перекосів.

Отже, як розкроїти косу бейку?

Для того щоб розкроїти косу бейку, що вам потрібно квадрат тканини (величина залежить від довжини окантовываемого вироби). Наприклад, я викроїла квадрат зі стороною 50 см. З прицілом на майбутнє...  Такого метражу окантовки вистачить надовго. Тканина бавовняна – для прихваток, рушників і інших кухонних приналежностей така окантовка – те, що треба!

Квадрат складаю навпіл і наголошую діагональ. Від наміченої лінії по різні сторони проводжу крейдою паралельні лінії на відстані близько 3 см один від одного (в залежності від ширини окантовки).

як зробити косу бейку

як зробити косу бейку

як зробити косу бейку

Смуги розрізаю:

як зробити косу бейку

Стачиваю деталі косою бейки під кутом 45 градусів, ось так (складаю особа з обличчям деталі, зрізи роблю кол і прострачиваю на ширину лапки швейної машини):

як зробити косу бейку

Тут є одна хитрість, придбана з роками. При сточуванні смужок косою бейки закріпки я не ставлю, а переставляю крок машинки на мінімальний – приблизно на 2 (в машинках старого зразка). Шви нерозпускаються, тканина не стягується.

Шви разутюживаю, змотують косу бейку в клубок.

як зробити косу бейку

як зробити косу бейку

Існує кілька способів окантування зрізів швейних виробів. Розглянемо три з них.

1 спосіб. Окантовочні шов з закритими зрізами (двома рядками)

Наочно показати, як окантовывать зрізи швейних виробів окантовочным швом із закритим зрізом, вирішила на кухонному рушник (це той випадок, коли бейку можна кроїти і поперечної нитки, т. к. зрізи у рушники прямі).

окантовочні шов з закритим зрізом

Косу бейку лицьовою стороною прикладаємо до виворітній стороні вироби, підрівнюємо зрізи і притачиваем, відступивши від них 0,4-0,5 см (якщо деталь потрібно пріпосадіть, злегка натягуємо смужку).

окантовочні шов з закритим зрізом

Шви заутюживаем:

окантовочні шов з закритим зрізом

Куточки рушники оформляємо ось так:

окантовочні шви

окантовочні шви

окантовочні шви

Потім цією смужкою огинаємо зріз деталі, другий зріз косою бейки підгинаємо на виворітну сторону і з лицьового боку прокладаємо другу сходинку по краю канта, перекриваючи попередню сходинку на 0,1 мм.

Ось такий вигляд має окантовочні шов з закритими зрізами (двома рядками)

окантовочні шви з закритим зрізом

окантовочні шви з закритим зрізом

2 спосіб. Окантовочні шов із закритим зрізом одним рядком.

У цьому випадку готуємо косу бейку самостійно (зрізи підгинаємо всередину і проутюживаем)

Окантовочні шов із закритим зрізом одним рядком

або купуємо в магазині вже готову косу бейку:

Окантовочні шов із закритим зрізом одним рядком

Тепер приступаємо до окантовці деталі.

Складаємо косу бейку навпіл таким чином, щоб нижній край виходив на 0,1 мм,

окантовочні шви

вставляємо в середину бейки деталь (можна попередньо пропрасувати згин бейки праскою).

Приметываем бейку, а потім прострочуємо ОДНУ оздоблювальну рядок, не забуваючи звертати увагу на те, щоб нижній край перебував бейки на 0,1 мм ширший, ніж верхній.

Ось такий вигляд має окантовочні шов з закритими зрізами (одним рядком)

окантовочні шви з закритими зрізами

окантовочні шви

А ми продовжуємо шити рушник...  Робимо петельку з косою бейки, пристрочуємо до середини одного з країв рушника. Краю рушники підшиваємо швом вподгібку з відкритим зрізом.

окантовочні шви

окантовочні шви

окантовочні шви

Ось такий рушник вийшло в результаті:

окантовочні шви

3 спосіб. Окантовочні шов подвійною косою бейкой

Багатьом подобається окантовывать зрізи так званої подвійної бейкой.

Для цього бейку складаємо навпіл згин заутюживаем. Потім процес роботи схожий на спосіб 1.

До виворітній стороні деталі прикладаємо подвійну косу бейку, підрівнюємо зрізи і притачиваем, відступивши від них 0,2-0,3 см (якщо деталь потрібно пріпосадіть, злегка натягуємо смужку).

подвійна коса бейка

Потім цією смужкою огинаємо зрізи деталей, формуємо рівний кант і з лицьового боку прокладаємодругу сходинку по канту, відступивши від згину 1 мм.

Ось такий вигляд має окантовочні шов подвійний бейкой

окантовочні шов подвійний бейкой

окантовочні шов подвійний бейкой

Насправді, способів окантовывать вироби існує ще не мало. Ми розглянули, на мій погляд, три основні, широко застосовуваних у побуті, способу окантовки зрізів швейних виробів.

Який з них вибрати – залежить від якості тканини, вироби, смакових пристрастей і т. д.

Сподіваюся, нічого не упустила...



Категорія: Різне | Додано: (21.08.2016)
Переглядів: 1590 | Рейтинг: 0.0/0