В продовження статті Незвичайні нитки для в'язання поглянемо, що ж незвичайного пропонує нам "наша" і "не наша" трикотажна промисловість у рейтингу-огляді фасонної пряжі ("умовно-звичайних ниток для в'язання").
Чесно кажучи, я так і не зрозуміла, чим пряжа фламме (іноді можна побачити таке назва на етикетках) відрізняється від фасонної пряжі, оскільки деякі джерела дають однакове визначення цим термінам.
Фасонні нитки для в'язання – це пряжа особливого прядіння, яку отримують шляхом змішування різних за якістю і кольором волокон або виготовлена за особливою технології (фасонна крутка, коли сердцевинну нитка обвивають ниткою більшої довжини). Загалом, всю фасонную пряжу об'єднує одне: вся вона незвичайна!
Оригінальний вид пряжі, буйство фарб і відтінків, немислимі поєднання різних по товщині і якості ниток, застосування різного декору у вигляді намистин, бісеру, пайєток, страз і навіть хутра та тканини – все це і є фасонна, а вірніше фантазійна пряжа.
Перше місце я по праву віддаю фасонної пряжі "Стрічкова секційного фарбування", яка має вигляд звичайної тасьми і тасьми-сітки. У першому разі в'яжуть як звичайними нитками і отримують ось такий виріб,
в іншому – з сіточки в'яжуть фантазійні речі з рюшами і воланами.
Така нитка буває різної ширини, кольору, фактурі і тому вироби з стрічкової пряжі в'яжуться і завжди виглядають по-різному, наприклад ось так:
Друге місце серед фасонної пряжі займають нитки "Помпони", які з кожним новим осінньо-зимовим (і не тільки) сезоном все більше завойовують свою популярність. Як запевняють рукодільниці, в'язати такими нитками дуже легко, а результат чарівний. Втім, дивіться результат самі.
Третє місце в рейтингу фасонної пряжі займає "Синель". Не плутайте з технікою синель. Виявляється, в зарубіжних країнах синелью називають будь-яку тканина, у якій є короткий ворс. Так що, велюрові, оксамитові і вельветові тканини – це теж "синелька".
Вид нитки "Синель" являє собою стрижневу нитка, з якої у всі сторони стирчать короткі нитки-шерстинки (зовні нагадує мініатюрний йоржик для посуду). Таку пряжу випускають в обмеженій кількості, і коштує вона недешево. Особливо цінується акрилова синель з високоякісної сировини за свої практичні властивості.
На четвертому місці – всім знайома пряжа секційного фарбування "Меланж". Колір ниток в такий пряжі плавно перетікає з одного кольору в інший.
П'яте місце, серед різноманіття фасонної пряжі, посідає усім відома пряжа "Букле". Вона складається згладкою і петельчатой ниток, скручених в одну нитку. За зовнішнім виглядом готове виріб нагадує каракуль.
На шостому місці - пряжа "Травичка". Поєднання різних за розміром ворсинок, ниток різної товщини, вплетення бісеру і іншого декору - різноманітність такої пряжі не знає кордонів. Речі з такої пряжі періодично з'являються зникають в гардеробах модниць, але завжди пряжа "Травичка" залишається актуальною для дитячої одягу і в якості декору.
Сьоме місце в рейтингу фасонних ниток займає пряжа "Боулінг", об'ємна нитка якої перетягнута на відстані за допомогою намистин. В'яже на спицях № 7.
І підводить підсумок у рейтингу фасонних ниток – бісерна пряжа, яку віртуозно вплетені намистини і листочки. Не уявляю, яка в'язана річ виходить в результаті, але нитки виглядають чудово. До речі, думала, що ціна буде захмарною. Виявилося, не так вже й дорого коштує 100-грамовий моток такої пряжі.
Різноманітність фантазійної пряжі не знає кордонів. Я перерахувала тільки основні види фасоннихниток, які пропонують виробники. Насправді ж їх існує набагато більше. Сподіваюся, дорогі читачі, ви допоможете продовжити цей список в коментарях до цієї статті. А замовити такі та інші нитки для в'язання можна в будь-якому інтернет-магазині, наприклад.
|