Клітина – це класичний візерунок одягу, актуальне вже не один десяток років. Вона увійшла в моду ще в 19 столітті завдяки чоловікам туманного Альбіону. Манірним британцям першим прийшло в голову видалити романтичні елементи гардеробу – квіточки, вишивку і замінити їх на сувору клітку і смужку.
Різноманіття малюнків клітку
Багатьом навіть в голову не може прийти, наскільки різноманітною і незвичайної може бути горезвісна нехитра клітина. Цей узор утворюється шляхом перетину ниток різного кольору, товщини, ширини і з допомогою чергування у пресі візерунка таких геометричних фігур, як прямокутник, квадрат, ромб. Клітинка може бути різною не тільки за рахунок різноманітної кольорової палітри і різної величини, форми, але і за рахунок виконання в певному стилі.
Клітка на тканини від самого принца
Дрібна клітка «принц Уельський», названа на честь сина королеви Вікторії, є одним з більш стриманих варіантів малюнка. Спочатку з цієї тканини шили суворі чоловічі костюми, але потім вона впевнено перекочувала в гардероб слабкої статі.
Шотландська клітка в одязі
Королева Вікторія обожнювала все Шотландське і ввела у моду принт тартан. Свою резиденцію вона разом з чоловіком прикрасила декоративними тканинами в клітку. Пізніше з тканини «Шотландка» стали шити спідниці, дитячі костюмчики, жіночі сукні для повсякденного носіння, а також чоловічі панталони. Класична шотландська клітка зазвичай середнього розміру, поєднує частіше червоний, чорний і зелений тони.
Мадрасская клітина або принт Burberry
Мадрасская клітка, названа в честь індійського міста Мадрас, відрізняється своєю асиметричностью.Знаменитий принт Burberry є її різновидом. Шарфи в таку клітину – це улюблений аксесуар самихнайвишуканіших модниць, а також зірок шоу-бізнесу.
Універсальна і практична клітка на тканини "віші"
«Віші» - це клітка, створена в далекому 1850 році і отримала назву на честь невеликого міста у Франції.Відрізняється простотою, поєднанням клітин з ниток двох базових кольорів, які на перетині основний і поперечної нитки утворюють клітку проміжного відтінку. З такої тканини шиють не тільки жіночий одяг, але і симпатичні сумочки і навіть постільну білизну.
Клітка "куряча лапка" від Коко Шанель
«Куряча (або гусяча) лапка» - це видозмінена стилізована клітка, трохи зрушена в одну сторону. В Англії її називають ще більш комічно – «Собачий зуб». Своїм створенням вона також зобов'язана шотландцям, але стала знаменитою завдяки чудовій Коко Шанель. Цю клітку ми часто зустрічаємо в осінніх пальто і кардіганах, жіночих костюмах, сумочки, взуття, навіть в шпалерах і меблевій оббивці.Спочатку був популярний чорно-білий варіант малюнка, але пізніше ввели ефектне поєднання чорного з синім, зеленим або червоним.
Як носити одяг у клітку?
До узору «клітка» жінки ставляться по-різному: одні від неї в захваті, в інших стійка неприязнь. Адже іноді немислиме поєднання кольорів, величина клітини на тканини, може не тільки ввести в оману навіть самих завзятих модниць, але й спотворити фігуру, роблячи її більш повною. Але, тим не менш, з сезону в сезон ми бачимо на прилавках одяг клітку і бажаємо, щоб хоч одна така річ була і в нашому гардеробі. Так як ж носити одяг в клітку, щоб виглядати більш виграшно, притягувати поглядиоточуючих?
По-перше, у вашому вбранні не повинно бути дуже багато клітини, або поєднання її з стороннім візерунком, інакше ваш костюм стане більше схожим на цирковій. Дозвольте собі один-два елемента, наприклад спідницю або сорочку і сумочку (хустку) в тому ж стилі. Картатий сарафан або жилетзавжди надягають зі стриманою однотонної блузкою. Яскравість клітини краще доповнити простий однотонної матерією і вкрай обережно поєднувати з візерунком у смужку або в горошок, оскільки вона дуже погано з ними уживається. Два види клітини поєднувати можна, але при цьому з'єднувати дрібну з великої, а більш яскраву зісвітлій, приглушеного відтінку. При цьому одна з них буде домінуючою, а друга невеликим доповненням. Їх краще розділити «кордоном», наприклад однотонним темним ременем. Зовсім неприпустимим вважається поєднання клітини і леопардовоговізерунка.
По-друге, при виборі величини клітини на тканини, враховуйте особливості вашої фігури. Якщо ви можете похвалитися бездоганною стрункістю, то сміливо надягайте плаття у велику клітку яскравих тонів. А ось власницям пишних форм варто уникати такої клітини, а вибрати більш дрібну, візуально зливається, темних, спокійних, неконтрастних тонів. Якщо у вас грушовидна фігура з повними стегнами, то врівноважити її можна без праці, якщо надіти одяг в клітину у верхній частині (блузу, сорочку, піджак), а знизу темні однотонні брюки або спідницю строгого крою. Діагональна клітина візуальноробить фігуру стрункішою і маскує проблемні зони.
В третє, при виборі тканини для пошиття вироби визначитеся з його призначенням, куди будете надягати: в офіс, для виходу в світ або просто для прогулянки. Важливо враховувати і лінії фасону.
Дизайнери постійно придумують різні комбінації клітки в поєднанні з вишуканими аксесуарами, а модниці не втомлюються експериментувати, намагаючись виглядати авангардно. Клітці під силу створити незвичайний ансамбль і підкреслити вашу індивідуальність. Скоряйте своєїнеотразимостью, бездоганним смаком і знанням основ клітинної теорії!
|