Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка виробу втачним кантом
 

Новий піжамний стиль народжений сучасної любов'ю до комфорту. Але це ні в якому разі не означає, що такі моделі розглядаються лише в якості одягу для сну, «домашній» стиль цілком годиться для міста: наприклад, «піжамні» штани з облягаючим топом і взуттям на високих підборах або «піжамна» куртка з поясом в поєднанні з вузькими брюками.

Накладна кишеня з оздобленням втачним кантом

ВИКРОЮВАННЯ

Викроїти кишеню, листочку (основного матеріалу) і смугу для втачного канта (з додаткового оздоблювального матеріалу контрастного кольору). Припуски на шви:

  • по всім сторонам накладного кишені - по 1 см;
  • листочка викроюється подвоєною ширини з припусками по всіх зрізах - по 1 см;
  • смугу для втачного канта викроюють шириною близько 4 см в косому напрямку нитки основи.

 

ДУБЛЮВАННЯ

Листочка кишені - дублюють половину ширини деталі. Прокладочний матеріал підбирають у відповідності з властивостями основного матеріалу.

ПІДГОТОВКА

Виготовте шаблон з картону для полегшення процесу волого-теплової обробки. Шаблон повинен відповідати розміру і формі кишені в готовому вигляді.

ОБРОБКА

1. Смугу для виготовлення втачного канта перегнути вздовж посередині лицьовою стороною всередину, вкласти всередину заздалегідь продекатированный шнур і зафіксувати шнур рядком.Строчка повинна бути прокладена як можна ближче до шнура, тому доцільно використовувати однорожковую лапку (мал. 01).

2.Припуски отриманого втачного канта підрізати до ширини 1 див. Готовий кант приколоти до верхнього зрізу кишені, поєднуючи лицьові сторони деталей так, щоб сторона канта зі шнуром була спрямована на нижній стороні кишені і зрізи канта і кишені були зрівняні. Прітачать кант до верхнього зрізу, використовуючи однорожковую лапку (мал. 02).

Скласти лицьовими сторонами всередину накладний кишеню і аркушу, урівняти зрізи і прітачать, використовуючи однорожковую лапку. Рядок пришивання листочки прокладається так, щоб з лицьової сторони кишені не було видно допоміжних рядків, які прокладалися до цього.

3. Картонний шаблон накласти на виворітну сторону накладного кишені, припуски по боках кишені запрасувати на шаблон (мал. 03).

Шаблон прибрати, ще раз приутюжить краю кишені. Запрасувати на виворітну сторону припуск по нижньому краю внутрішньої сторони листочки.

4. Листочку кишені перегнути по лінії верхнього згину, зрівняти бічні зрізи і обшиті верхні кути листочки — ширина шва повинна бути на 1 мм менше заданої ширини шва (тут: 0,9 см).Вивернути, виправити шви обточування, приутюжить.

5. Настрочити в шов пришивання листочки запрасованою край внутрішньої сторони листочки (мал. 05).

 

 

6.На лицьовій стороні основної деталі намітити місце розташування кишені. Накласти на лицьову сторону основної деталі кишеня лицьовою стороною вгору, приколоти, розташовуючи шпильки поперек країв кишені, і настрочити, прокладаючи строчку в край. У верхніх кутів кишені виконати закріпки у вигляді прямокутника або у вигляді трикутника (мал. 06).

Відкладний комір, лацкани і борти з оздобленням втачним кантом

ВИКРОЮВАННЯ

Викроїти деталі піжамної куртки. Нижній комір, верхній комір, подборта і обтачке горловини спинки викроюються з припусками на обробку швів шириною 1 см по всіх зрізах.

ДУБЛЮВАННЯ

Продублювати нижній комір, подборта, обтачку горловини спинки прокладним матеріалом, відповідним за властивостями до основного матеріалу. По краях бортів і лацканів прокласти клейову крайку.

ОБРОБКА

1. Обробити плечові шви куртки. Прітачать обтачку до плечових зрізах подбортов.

Виготовити втачной кант (див. вище).

Втачной кант прітачать до зрізах відльоту і нижнього кінців коміра (мал. 07). На ділянках заокруглень припуск шва втачного канта надсечь.

2. На горловини переду уточнити місце розташування точки уступу лацкана. Втачной кант прітачать до зрізах бортів, лацканів і уступів лацканів. На ділянках заокруглень припуск шва втачного канта надсечь. Біля точки уступу лацканів припуск по поперечного зрізу втачного канта відігнути, як показано на мал. 08.

3.Втачать нижній комір в горловину виробу, припуски позначте на фігурних ділянках шва (припуски втачного канта коміра не повинні потрапити під рядок). Шов заутюжте (мал. 09).

Втачать верхній комір в горловину подбортов з обтачкой горловини спинки так само, як нижній комір в горловину виробу.

4. Скласти виріб і подборта з обтачкой горловини спинки лицьовими сторонами всередину, урівняти зрізи, контрольні знаки і обшиті зрізи коміра, потім обшити зрізи уступів лацканів, лацканів і бортів. При обточування слід використовувати однорожковую лапку (мал. 10).Вивернути, виправити шви обточування, приутюжить.

5.Шви раскепов вироби і подбортов поєднати, скріпити з виворітного боку машинною строчкою (мал. 11). При виконанні цієї операції доцільно використовувати однорожковую лапку.

6. Прокласти з лицьової сторони оздоблювальну строчку по краях бортів, лацканів і коміра. Виріб готовий (мал. 12).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1916 | Рейтинг: 0.0/0