Щоб надати одязі своєрідність і неповторний шарм, пофантазуйте з обробкою. Вона може являти собою тонку ручну роботу або бути більш простий у виконанні. У дюбом випадку різні види оздоблення, зроблять ваш наряд унікальним.
Оборки — це прямокутні смуги тканини, на яких виконується складання. Волани на відміну від воланів викроюються у формі кола.
Волани
Оборки можна прітачать і настрочити. Щоб отримати оборку потрібної довжини, майже завжди викроюють кілька смуг тканини і потім сточують їх в одну деталь. При розкрої слідкуйте за ті, щоб всі смуги для оборки були викроєні з однаковим напрямком частковій нитки або малюнка і щоб у смуг з тканини в клітку або смужку нижні зрізи збігалися з однаковими клітинами або смужками.
ПРОСТА ОБОРКА
Таку оборку приточують до нижнього зрізу або, якщо він чисто вдосконалюється (наприклад, зріз горловини або коміра), приточують між деталями.
Нижній зріз оборки підверніть і настрочив в край або виконайте подгибку «руликом». Верхній зріз оборки прісборьте. Для цього прокладете два рядки великими стібками. Щоб складочки на волани розподілити рівномірно, відміряйте на ній 4-8 відрізків однакової довжини і поставте позначки. Зріз, до якого буде притачиваться оборка, також розділіть на відповідне число рівних відрізків і поставте позначки.
Оборку приколіть до зрізу лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши мітки відрізків (1).Міцно утримуйте нижні нитки рядків і стягніть на них оборку до бажаної довжини. Складання розподіліть рівномірно (2).
ВАЖЛИВО: на ділянках заокруглень і на куточках оборку потрібно стягувати сильніше, щоб її зовнішній край був досить широким (3). До нижнього зрізу спідниці або рукава оборку приточують між лініями присборивания. Припуски шва візьміть разом і обмітайте, заутюжьте на спідницю або на рукав і настрочив з лицьового боку. Якщо оборка притачивается між деталями, приметайте її між лініями присборивания.
РЮШ
Рюш — це різновид оборки. Його завжди настрачівают. На зрізах рюшу виконайте вузьку підгинку чи подгибку «руликом». Для присборивания прокладете вздовж одного краю рюшу два рядки великими стібками на відстані шпилькової головки. Міцно утримуйте нижні нитки рядків і стягніть на них рюш до бажаної довжини.Складання розподіліть рівномірно.
Рюш приколіть до виробу виворітного стороною до лицьовій стороні так, щоб розмічена лінія шва приточування знаходилася між нитками збірок (4). Рюш настрочив на виріб між ними. Нитки збірок видаліть.
Оборки баварського національного жіночого сукні
Національний одяг жителів альпійського регіону прикрашає безліч декоративних елементів в баварському стилі, виконаних з галунів, атласних і оксамитових стрічок або зроблених самостійно з подвійних стрічок і пришиті вручну.
Щоб виготовити баварську оборку самостійно, вам знадобиться смуга тканини шириною, рівній подвійній ширині оборки плюс припуск на шов. Довжина смуги залежить від виду оборки. Смугу тканини складіть уздовж навпіл лицьовою стороною всередину і стачайте поздовжні зрізи на ширину припуску на шов. Смугу виверніть і пріутюжьте так, щоб шов лежав посередині.
ОБОРКА У ВИГЛЯДІ СЕРДЕЧОК
Для виконання «сердечок» (5) вам потрібно подвійна стрічка в 1,5 рази довше готової оборки.Поставте на задній стороні стрічки мітки-точки поперемінно — то по краях, то в центрі стрічки.Відстань між точками = половині ширини стрічки.
Спочатку виконайте маленький стібок шва «назад голку» в точці посередині стрічки, потім уколів голку в дві точки, що лежать на протилежних краях стрічки, і туго стягніть нитку. Всі три точки зшийте декількома стібками шва «назад голку». У наступній точці по лінії середини стрічки знову зробіть маленький стібок шва «назад голку», але тепер нитку не натягуйте. Вкол голку в дві точки, що лежать на протилежних краях стрічки — і т. д. (5а).
ЗИГЗАГОПОДІБНА ОБОРКА
Для такої оборки вам знадобиться м'яка стрічка, галун або стрічка, зшита з скроєною з косою смуги тканини. Довжина стрічки для оборки в три рази більше довжини оборки в готовому вигляді. По стрічці прокладете подвійний ниткою маленькими стібками шва «вперед голку» зигзаги, що йдуть від одного краю до іншого. Стрічку стягніть на нитку, складання розподіліть рівномірно (6).
ОБОРКА У ВИГЛЯДІ ТРОЯНДОЧОК
Цю оборку виконують тільки з двухлицевой або подвійний стрічки. Довжина стрічки для оборки в три рази більше довжини оборки в готовому вигляді. На стрічці закладіть бантовими складками.Глибина складки = подвійній ширині стрічки. Складки зустрічали по лінії середини стрічки. Лежать зверху складки зшийте декількома стібками по лінії середини (7).
Волани
Якщо ви хочете прикрасити свій виріб воланом, викрійку можна виготовити самостійно. Для цього виміряйте на виробі довжину зрізу, до якого буде притачиваться волан. Ця довжина відповідає довжині внутрішнього кола. Радіус внутрішнього кола дорівнює довжині кола, діленої на 6,28. Вичертите внутрішній коло волана з таким радіусом і його зовнішнє коло з подвійним радіусом (8).
Якщо зріз притачивания волана виявиться занадто довгим, вичертите волан з меншим радіусом внутрішнього кола і викроїте з нього кілька воланів.
Волан притачивается з внутрішнього зрізу кола. Чим менше діаметр внутрішнього кола, тим пишніше лягає волан. Якщо волан звужується до одного кінця, його внутрішній зріз викроюється у формі спіралі (9).
ВАЖЛИВО: по зрізу притачивания волана дається припуск на шов не більше 1 см. При більш широкому припуске на шов волан в процесі притачивания утворює складки. Якщо волан складається з декількох кіл, їх потрібно викроїти з однаковим напрямком частковій нитки і стачать по краях розрізів (10).
По зовнішньому зрізу волана виконайте подгибку «руликом» вручну або подгибку на швейній машині.
Якщо треба обробити воланом нижній зріз спідниці або рукава, то прітачать його лицьовою стороною до лицевої сторони, а припуск по зрізу волана надсекіте в декількох місцях. Припуски шва візьміть разом і обмітайте, заутюжьте на спідницю або рукав і настрочив з лицьового боку.
Якщо волани розташовуються один поверх іншого (наприклад, на рукаві), зріз притачивания кожного волана обмітайте.Прітачать волани лицьовим боком до лицьового боку, припуски швів надсекіте в декількох місцях.Волани заутюжьте вниз (11).
Волани біля горловини або пройм притачиваются в процесі обробки їх зрізів. Для цього приметайте волани до зрізах пройм або горловини виворітного стороною до лицевої сторони.