У цій статті ми розглянемо технологію виконання різних видів обробки трикотажного виробу.
Рюш
Для виготовлення рюшу, як на мал. 1, потрібно трикотаж з низькою осыпаемостью на зрізах, не пускає стріли» і не закручується на зрізах.
Викроїти з трикотажу смугу шириною 4 см (кроїти вздовж петельних рядів трикотажного полотна). Поставити по довгих зрізах смуги мітки для закладання складок через кожні 2 див. Намелить лінію посередині смуги з лицьового боку.
По мітках закласти бантова (зустрічні) складки, як показано на мал. 2, 3. Приутюжить. Накласти смугу з пріутюженнимі складками на виріб і настрочити її посередині по наміченій лінії, одночасно закріплюючи складки (мал. 2).
Бічні зрізи кожної складки поєднати так, щоб лицьова сторона виявилася усередині. Поставити закріпки завдовжки не більш як 5 мм (мал. 3). Обробка готова.
Декор «квадрати»
В такому стилі можна зшити виріб повністю або використовувати цей декор для оздоблювальних деталей моделі (мал. 4). Елементи декору можуть бути різні: квадрати, ромби, трикутники, фігури неправильної форми і т. д. Можна комбінувати трикотаж двох кольорів.
Залишаючи отвори при сточуванні елементів декору між собою, отримаємо абсолютно новий вигляд. Припуски швів сточування потрібно розтермінувати (0,1 см), щоб вони не вывертывались через отвори назовні. Можна використовувати оздоблювальні нитки.
Якщо додати нижній шар контрастного кольору, то декор стане ще більш ефектним: через отвори верхнього шару буде видно нижній.
Декор по краю деталі
Цей вид обробки (мал. 5) застосуємо по краях деталей: по низу виробу, по низу рукавів, по краю відльоту коміра і т. д. Трикотаж має бути з низькою осыпаемостью на зрізах, не пускає стріли» і не закручується на зрізах.
Нарізати навісні петлі шириною 1 см (мал. 6) з трикотажу (викроювати деталі петель вздовж петельних рядів трикотажного полотна). Довжина петель залежить від кількості і ширини поперечних смуг, які будуть вплетені у них, плюс 0,5 см надбавка на товщину трикотажу плюс верхні припуски.
В даному випадку показані дві поперечні смуги, ширина яких по 1 див., Відповідно, довжина петель 6,5 см (2 см х 2 смуги + 0,5 см (надбавка на товщину матеріалу) + два припуску на шов по 1 см).
Викроїти поперечні смуги шириною 1 см (викроювати вздовж петельних рядів трикотажного полотна). Довжина смуг залежить від довжини краю деталі, вздовж якої виконаний декор.
Прітачать навісні петлі до зрізу деталі (1 см), як показано на мал. 6. Обшити зріз деталі обтачкой (1 см).
Першу поперечну смугу протягнути через навісні петлі, як на мал. 7. Потім другу смугу (мал. 5) — в «шаховому» порядку.
Кінці смуг потрібно прикріпити до крайніх петель декору.
Машинні буфи
Такий вид обробки, як прості машинні диміти, рекомендується використовувати у виробах з тонкого, легко драпирующегося трикотажу (мал. 8).
Отримати збірку можна різними способами:
1 спосіб
Найпростіший варіант — із застосуванням еластичних ниток. Тоді оздоблення буде володіти високими еластичними властивостями. У стачивающей прямий сходинці, виконаної на машини човникового стібка, нижня нитка - еластична, її потрібно заправити шпульку.
Важливо відрегулювати натяг нижньої подачі еластичної нитки за допомогою гвинта на шпульном ковпачку. Це впливає на величину сосбаривания матеріалу. Чим сильніше ослаблений гвинт, тим менша густина складання.
2 спосіб
Прокласти строчку з великою довжиною стібків (2 стібка до 1 см) по деталі виробу на ділянках виконання буф. Залишити кінці ниток рядка не менше 10 див. Потім вручну сосборить деталь, затягуючи нижню нитку рядки.
Рівномірно розподілити збірку. Закріпити кінці ниток рядки. Прості машинні диміти готові. Щоб зафіксувати складання буф, рекомендується настрочити тасьму на деталь зі складанням («рядок в рядок»).
Выстеганные деталі
Щоб отримати об'ємний елемент для декорування вироби з трикотажу (мал. 9), вам буде потрібно синтепон або інший об'ємний наповнювач. Конфігурація деталі може бути різна, як і її розміри.
Викроїти з трикотажного полотна дві однакові деталі, таку ж деталь викроїти з синтепону. Припуски по контуру 0,7 див. Настрочити деталь із синтепону на одну деталь з трикотажу по контуру (0,5 см) - див. мал. 10. Обшити деталь з синтепоном другий деталлю з трикотажу (0,7 см) - мал.11, залишаючи отвір для вивертання.Виверніть деталь на лицьову сторону, виправити краї та кути.
Якщо щільний трикотаж, то рекомендується висікти припуски шва обточування у кутах. Підшити ручними потайними стібками отвір для вивертання.Щоб деталь не втратила обсяг, прасувати її по всій поверхні не рекомендується. Приутюжить тільки обтачанние краю.
Прокласти кілька оздоблювальних строчок але всій поверхні елемента (мал. 12), відстань між рядками - 0,7 див. В даному прикладі 5 рядків вистьобує.
Накласти деталь на виріб по розмітці. Приколіть шпильками. Шосту (останній рядок у центрі деталі прокласти наскрізну, настрачивая її на виріб (мал. 13). Видалити шпильки. Обробка декору завершена.