Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка та подовження низу спідниці
 

 

З диктатом або без, модні тенденції і дух моди не дають довжині спідниці залишатися в нерухомості. Постійні коливання від суперміні до довжини в підлогу вимагають перетворень. На перший погляд дуже просте бажання клієнтки подовжити спідницю часто здається справою п'яти хвилин. Але це непросто - надставити низ спідниці. Подовження спідниці в ательє найчастіше означає повне перетворення вироби, це - творчий процес, що вимагає часу, праці і коштів. Можливості подовження спідниці широкі: облямівка, складки, плісировки, рюші, оборки, волани, мереживо, стрічки, аплікації, інкрустації, фестони і зубчики.

Подовження спідниці з допомогою деталі зі складками

Якщо є залишки матеріалу, з якого виготовлена спідниця, то її можна подовжити деталлю з закладеними на ній складками, в цьому випадку спідниця буде виглядати стримано і природно.

Якщо нижній обробкою деталі використовується інший матеріал, то лінію низу спідниці рекомендується оформити, наприклад, втачной бейкой з контрастного матеріалу (мал. 01). Цей прийом пожвавить виріб і додасть йому деяку грайливість. Матеріал для нижньої деталі спідниці повинен підходити за якістю до матеріалу спідниці.

Нижня обробна деталь може з'єднуватися з спідницею різними способами. Ми показуємо спосіб, при якому обробна деталь притачивается не до спідниці, а до її підкладці (підкладка з'єднана з спідницею тільки в області верхнього краю) — мал.02. Це створює ефект багатошаровості.

Спочатку треба підготувати спідницю. Якщо в середньому шві була оброблена шліца або складка, її треба видалити, продовживши основний шов до лінії низу. При необхідності можна обробити невеликі шліци в разутюженных бічних швах спідниці. У будь-якому випадку слід орієнтуватися на побажання клієнтки.

Частини нижньої обробної стачать деталі в кільце, обробити низ і закласти складками (або заплиссировать). До підкладці спідниці прітачать готову оздоблювальну деталь, обметати зрізи і запрасувати на підкладку (мал.03). Нижню оздоблювальну деталь розташувати так, щоб її верхній край знаходився трохи вище верхнього кінця шліц. Якщо спідниця без шліц, то розмір обробної деталі підбирається таким чином, щоб в положенні сидячи і при ходьбі не було видно підкладки спідниці.

Техніка інкрустації спідниці

Можливості інкрустації на тканини великі — з її допомогою можна подовжувати рукави і низ штанів, пальто і т. п. Вибір малюнка для інкрустації обмежується лише фантазією і властивостями матеріалів.

Дуже важливо правильно підібрати матеріали для інкрустації. Вони повинні підходити один до одного за властивостями, фактурою, кольором і т. п. В нашому прикладі показана інкрустація, виконана з матеріалів трьох кольорів, що поєднуються між собою (мал.04.05).

На основних деталях (спідниця і нижня частина спідниці) намітити контури малюнка по лекалу і виріжте його по намічених лініях. На оздоблювальної (середньої) деталі намітити контури малюнка і монтажні контрольні знаки за лекалом, додати припуск по 1,5 см з усіх сторін, висікти зовнішні зрізи деталі ножицями «зіг-заг» (щоб уникнути пролягання) - мал.05. При необхідності частині інкрустації можна продублювати підходящим за властивостями прокладним матеріалом.

На лицьову сторону середньої деталі накласти основні деталі виробу лицьовими сторонами вгору і настрочити їх зрізи зигзагоподібної рядком (ширина строчки - 2-2,5 см, довжина стібка 0,15 см). При виконанні цієї складної роботи необхідно стежити за тим, щоб зрізи деталей не розтягувалися, контрольні знаки були ідеально поєднані, щоб по всій довжині зрізи потрапили під сходинку. При виконанні інкрустації бажано попередньо з'єднувати її частини або рядками тимчасового призначення, або з допомогою текстильного клею.

Якщо матеріал має рихлу структуру або низ спідниці буде піддаватися підвищеному навантаженні, можна виконати ще одну строчку на відстані 0,5 см від зигзагоподібної строчки.Подальша обробка низу спідниці проводиться за загальними правилами.

 

З'єднання деталей швом встик

Якщо спідниця з щільного, не обсипається на зрізах тканини (наприклад, з сукна, драпу, фланелі і т. п.), то оптимально вибрати спосіб з'єднання деталей швом встик. На всіх товстих і щільних матеріалах шви з припусками порушують пластичність речі, створюють не завжди доречну жорсткість форми. Спосіб з'єднання, який ми показуємо нижче, дозволить уникнути цих негативних явищ.

Підібрати тканини, що гармоніюють по структурі і кольору. Вибрати малюнок, точно розподілити його фрагменти у відповідності з загальною довжиною з'єднувального шва. При викроювання деталей необхідно дотримуватися напрямок нитки основи. За допомогою спеціально виготовленого лекала (див. вище) нанести контури малюнка на спідницю і нижню деталь спідниці, вирізати по контурах і, маючи зрізи встик, змітати вручну маленькими акуратними косими стібками, розташовуючи сходинку сметывания в «критичних точках» малюнка.

Рядок попереднього з'єднання залишиться на виробі, тому використовуйте хороші нитки, відповідні за кольором. З'єднати зрізи деталей встик на машині зигзагоподібної рядком (ширина строчки — 0,4 см, довжина стібка — 0,15—0,2 см) - мал.06. Отриманий шов слід закрити. Для міцності, та естетичності на шов настрочується смужка (шириною 1 см) з натуральної або штучної шкіри (мал.07). Оптимально — деталь із шкіри викроїти за формою шва, в цьому випадку кути будуть рівними і без складок.

При необхідності (пухка структура матеріалів, велике навантаження на шов тощо) під зигзагоподібний сходинку підкладається смужка з тонкого міцного матеріалу.

Подовження спідниці по лінії фігурної

На мал.08 показано полотнище спідниці з можливими варіантами подовження вироби з фігурною лінії. Силуетна форма спідниці при такому подовженні може бути різною.

Варіант перший. На лекалах переднього і заднього полотнищ спідниці накреслити лінію з'єднання її частин згідно з кресленням (мал.08), або на свій розсуд. Підібрати матеріал для нижньої деталі спідниці. Це може бути будь-який матеріал, відповідний за властивостями і кольором до матеріалу виробу, або залишки матеріалу спідниці.

Частини спідниці можна просто з'єднати між собою по наміченій фігурної лінії або вкласти в шов заутюженную вздовж посередині смужку оздоблювального матеріалу, викроєні в косому напрямку нитки основи (мал.09, 10). Шов сточування частин спідниці разутюживается, зрізи обробної втачной смужки спрямовуються вгору.


Варіант другий. У цій пікантній моделі подовження спідниці здійснюється за допомогою окремих один від одного оброблених смуг, груп вытачных шнурів, косичок тощо (мал.12). Довжина цих оздоблювальних елементів залежить від обраної довжини спідниці.

На лекалах переднього і заднього полотнищ спідниці накреслити лінію з'єднання її частин у відповідності з кресленням 08 або моделі. Ширина кожної смуги в готовому вигляді 4 див. В крої ширина смуги дорівнює її ширині в готовому вигляді, помноженої на три (4x3= 12 см). Потрібно продублювати тонким прокладним матеріалом кожну смугу, розташовуючи прокладку посередині деталі (мал.11). Деталь смуги скласти лицьовим боком всередину і стачать її зрізи по намічених лініях (мал.11). Акуратно заутюжте шов сточування, підклавши всередину смуги дерев'яну лінійку.Розправити смугу, помістивши шов точно посередині деталі. Обшити кінці смуги, зрізати припуски шва в кутах, виверніть на лицьову сторону, виправити шов, приутюжить деталь. Аналогічним способом виготовити всі смуги.

Смуги можна чергувати з вытачными шнурами, косичками, сплетеними з шнурів або ниток, оздоблювальні елементи можна декорувати намистинами або бісером. Варіантів багато обробок — покладіться на свій смак і фантазію.

У цій моделі зріз, до якого притачивается нижня частина, фігурний, тому його обробляють обтачным швом з допомогою подкройной обтачку (мал.13). В шов обточування вкладаються оздоблювальні елементи.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1157 | Рейтинг: 0.0/0