Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка шліци у спідниці
 

Шліца на спідниці по праву вважається другим по значимості (після декольте) елементом сексуальність жіночого одягу. Разом з тим шліци - це не тільки красиво, але і зручно.

Обробка шліци в спідниці з отлетной по низу підкладкою

ПЕРШИЙ СПОСІБ

Один з можливих способів обробки шліци по низу спідниці з отлетной підкладкою показаний на малюнку 1. Як правило, край низу підкладки доходить до половини ширини підгину низу спідниці. В даному випадку припуск на обробку низу 4 см, в готовому вигляді підкладка коротше вироби на 2 див.

Припуски шліци рекомендується зміцнити клейовим підсилювачем (мал.2) з виворітного боку.Клейовий підсилювач повинен заходити за лінію країв шліци на 1 див. Уздовж країв шліци слід прокласти нитепрошивную клейову крайку шириною 1 см. Це обереже краю від деформації при експлуатації.

Якщо матеріал виробу володіє еластичними властивостями в поперечному напрямку, то рекомендується прокласти клейову кромку по припусків шліци уздовж лінії низу (мал.2). При обточування нижніх кутів шліци ця кромка захистить їх від розтягування. Вибір клейових матеріалів залежить від властивостей матеріалу виробу.

Намітити верхній кінець шліци з виворітного боку деталей виробу (відзначена хрестом на мал.2).Стачать деталі спідниці швом 1см від верхніх зрізів до позначки. Заутюжте шов, запрасувати припуски шліци.

Обмітати зріз низу виробу на краеобметочной машині і запрасувати підгин на виворітну сторону (ширина підгину низу 4 см).

Верхня ділянка шліци необхідно зміцнити, щоб оберегти від розриву. В даному випадку використаний підсилювач з підкладкового матеріалу (мал.1,3), продубльований клейовою прокладкою. Напрямок пайових ниток на деталях підсилювача з підкладки і клейового матеріалу - уздовж лінії пришивання підсилювача (мал.3). Запрасувати деталь вздовж посередині і прітачать до припусків шліци в два прийоми, прокласти строчку в згин підсилювача. Настрочити відкриті зрізи підсилювача на припуски шліци швами шириною по 0,9 див.

З'єднати деталі підкладки виробу. Обробити низ підкладки швом вподгібку з закритим зрізом (1 см + 1 см). Приутюжить.

Прітачать підкладку до припусків шліци швом шириною 1 див Обметати припуски швів пришивання на краеобметочной машині з боку підкладки. Приутюжить шліцу по шву пришивання підкладки і в області підсилювача.

Обшити нижні кути шліци (мал.4). Висікти припуск шліци по швах обточування до 1см. Припуск на обробку низу не висікати. Виверніть на лицьову сторону нижні кути шліци, виправити.Приутюжить. Перевірити відповідність довжин країв шліци.

Припуск підгину низу вироби рекомендується підшити потаємний рядком на спеціальній машині потайного стібка або вручну. Приутюжить.

Подібна обробка нижніх кутів шліци застосовується і у виробах без підкладки (мал.5). Припуск на обробку низу у такому разі застрачивается на прямострочной машині або підшивається потаємний рядком на спеціальній машині потайного стібка або вручну.

ДРУГИЙ СПОСІБ

Обробити нижні кути шліци у виробі з отлетной по низу підкладкою можна й іншим способом (мал.6). Цей варіант застосовний для виробів з товстих матеріалів, так як дозволяє уникнути товщини швів. Підкладка в готовому виді на 3см коротше вироби.

 

Припуск шліци і припуски на обробку низу рекомендується зробити однакової ширини - з 4см. Обробити нижні кути шліци: намітити лінію сточування кута шліци через точку перетину лінії низу і лінії краю шліци під кутом 45 градусів до них. Підрізати припуски до ширини 0,8-1см (мал.7).

Якщо матеріал має пухку рухливу структуру, то припуски шліци потрібно зміцнити з виворітного боку клейовими підсилювачами щоб уникнути деформації при подальшій обробці і експлуатації виробу. По лініях країв шліци приклеїти праскою клейову крайку шириною 1 див. Також рекомендується зміцнити кромкою і половину похилого зрізу (мал.7).

Обробка шліци аналогічна вищевикладеної за винятком обробки нижніх кутів. З'єднати деталі підкладки виробу між собою, низ підкладки обробити швом вподгібку з закритим зрізом (1 см + 1 см) - рядок 1 на мал.8. Приутюжить підкладку.

Підкладку прітачать до поздовжніх зрізах припусків шліци швом шириною 1см (рядок 2 на мал.8).Обмітати зріз низу спідниці на краеобметочной машині з лицьового боку (рядок 3 на мал.8).Обметати припуски швів пришивання підкладки до припусків шліци на краеобметочной машині з боку підкладки (рядок 4 на мал.8).

Стачать зрізи нижніх кутів шліци, при цьому краю підкладки потрапляють в шви. Заутюжте шви.Виверніть на лицьову сторону нижні кути шліци. Приутюжить. Запрасувати припуск на підгин низу спідниці (4 см) на виворітну сторону.

Підшити підгин низу вироби потаємний рядком або відстрочити. Якщо підгин низу застрачивается, то відстань між згином низу і рядком може бути не більше 3 см, щоб строчка не захопила підкладку виробу.

ТРЕТІЙ СПОСІБ

Ще один варіант прикріплення підкладки до країв шліци показаний на малюнку 9. Цей спосіб застосовується в тому випадку, якщо матеріал верху або підкладки може дати усадку надалі (наприклад, при пранні), що може призвести до перекосу шліци. Тому підкладка не кріпиться жорстко. Над верхнім кінцем шліци з підкладки зроблений напуск в 1,5-2 см, як зазвичай. Цей напуск дозволить уникнути затягування деталей при можливої усадки.

Підкладка не притачивается ні до підгину низу, ні до зрізах шліци. В області підсилювача підкладку слід прітачать до припусків шліци швом шириною 1 див Щоб при ходьбі підкладка не було видно з лицьового боку виробу, її потрібно прикріпити до виробу за допомогою тримачів.Власники можна зробити з готової тасьми, з основного або підкладкового матеріалу (вузькі застрочені смужки).

Два утримувача повинні розташовуватися в області бічних швів виробу. Довжина цих держателів близько 3 см в готовому вигляді. Інші два тримачі скріплюють підкладку з виробом в області шліци. Ці власники коротше - близько 1,5 см в готовому вигляді. Їх розташування і кількість залежать від довжини шліци (мал.9).

Обробка шліци в спідниці з притачной по низу підкладкою

Розглянемо один з рідко зустрічаються способів обробки шліци по низу спідниці з притачной підкладкою (мал.10).

Обробка шліци має відмітні особливості тільки в обробці нижніх кутів.

З'єднати деталі підкладки виробу між собою. Зріз низу підкладки не оброблений. Довжина підкладки в готовому вигляді повинна бути на 2 см менше довжини виробу (мал.10). Ширина припусків шліци і припуску на обробку низу виробу - по 4см. Обробити нижні кути шліци: перегнути деталь лицьовою стороною всередину під кутом 45 градусів до лінії низу/лінії краю шліци і стачать зрізи підгину низу і припуску шліци. Сточувати, не доходячи до внутрішніх зрізів 1,2 см (мал.11). Заутюжте шов. Вивернути нижні кути шліци на лицьову сторону, приутюжить (мал.12).

Прітачать підкладку до зрізу низу виробу швом 1см. Прітачать підкладку до поздовжніх зрізах шліци швом 1см, закладаючи по лінії низу складку з підкладки (величина складки 1см) у верхніх точок швів в кутах шліци. Приутюжить.

Одним з найпоширеніших видів рукоділля, який опанували жінки ще в первісну епоху, є вишивка бісером. Для вишивки бісером в інтернет магазині можна придбати готові набори для вишивання.Це зручні комплекти всього необхідного, що неодмінно стане в нагоді під час такого заняття як вишивка бісером.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 2820 | Рейтинг: 0.0/0