Шліца у виробі може бути не тільки функціональним елементом, але і грати роль обробки. У цій статті розглянемо, як обробити краї шліци в разутюженном шві спідниці обтачным швом.
Краї шліци спідниці можна обробити суцільнокроєними припусками або обтачкой. Нижче розглянуто обробка шліци з допомогою подкройной обтачку. Такий спосіб застосовується, коли неможлива обробка країв шліци швом вподгібку. Розглянутий спосіб більш трудомісткий, крім цього, мінусом є додаткова товщина по краях шліци.
Як правило, обтачным швом обробляють краї фігурних шліц (мал.1).
Для обробки будуть потрібні додаткові деталі:
подкройная обтачке шліци (з матеріалу верху), що складається з двох частин;
клейовий підсилювач обтачку.
Вибір клейових прокладкових матеріалів залежить від властивостей основного матеріалу виробу. Обтачке повторює конфігурацію обтачиваемых зрізів виробу. Ширина обтачку може бути різною, це залежить від обробки.
На мал. 1 показаний один з варіантів обробки фігурної шліци по низу спідниці без підкладки. В даному прикладі обтачным швом оброблені і зрізи шліци, і зріз низу спідниці. Обтачке шліци виконується цельновыкроенной з обтачкой низу виробу. Ширина обтачку 4 див. Припуски по зрізу низу і по зрізах шліци - по 0,7 см, припуски сточування частин обтачку між собою – 1 см (мал. 2). Ширина припусків шва, в якому розташовується шліца, 1 см (мал. 3).
Обтачку потрібно посилити клейовим прокладним матеріалом, а потім прокласти клейову крайку шириною 1 см по зрізу низу, по зрізах шліци (мал. 2), якщо це необхідно.
Обмітати поздовжні зрізи деталей спідниці (рядки 1 на мал. 1) на краеобметочной машині.Стачать поздовжні зрізи деталей виробу швом 1 см від верхніх зрізів до відмітки, яка визначає довжину шліци (рядок 2 на мал. 1). Заутюжте шов.
Стачать частини обтачку між собою швом шириною 1 см від верхніх зрізів до позначки (рядок 3 на мал. 1). Заутюжте шов. Обмітати внутрішні зрізи обтачку на краеобметочной машині (рядок 4 на мал. 1).
Обшити зрізи шліци і зрізи низу виробу обтачкой швом шириною 0,7 см (рядок 5 на мал. 1). Обточувати слід, перериваючись у верхнього кінця шліци, в два прийоми. Настрочити припуски шва обточування на обтачку на відстані 0,1 см (рядок 6 на мал.1), перериваючись у верхнього кінця шліци. Вивернути і приутюжить низ виробу і краю шліци, виправляючи кант 0,1 см з спідниці.
Останній крок обробки - це прикріплення внутрішнього зрізу обтачку до виробу. На мал. 1 показаний спосіб прикріплення внутрішнього зрізу обтачку до припусків швів виробу (рядок 7 на мал. 1).
Це можливо, якщо у виробі є кілька поздовжніх швів. Якщо швів мало, то внутрішній зріз обтачку з'єднується з виробом рядком потайних стібків (на машині потайного стібка або вручну).