Розглянемо варіант обробки простого рюшу, викроєні з тканини з косою, тобто під кутом 45? до ниток основи. Подивитися фото суконь з використанням цих рюш можна тут «Переробка танцювальних суконь».
Для обробки отлетных країв рюшу скористаємося щільною зигзагоподібної рядком. Параметри рядки слід підбирати залежно від виду тканини і можливостей вашої машини.
Використовувала Я наступні установки:
- відхилення голки від середини в ліву сторону;
- ширина зигзага 2-3 мм;
- частота стібків близька до 0.
Рюшу Край загинаємо на виворітну сторону на 5 мм і прокладаємо строчку так, щоб правий удар голки потрапляв праворуч від згину, а лівий – в тканину.
Обробляємо обидві сторони рюшу, за рахунок розтягування косого зрізу краю набувають гарну хвилеподібну форму.
Далі акуратно ножицями зрізаємо подгибку тканини близько до рядку.
Настрочуємо рюш з утворенням складок.
Я виконувала без допоміжних рядків збірки, просто подаючи рюшу під лапку зі слабиною й закладанням маленьких складочок. Якщо вам так складно можна попередньо прокласти допоміжні рядки для утворення зборок.
Ширина і довжина рюшу при розкрої залежить від виду матеріалу і довжини ділянки настрачивания рюшів. Тонкі тканини вимагає більшої кількості збірок, товсті – менше. Довжина рюш, викроєних по косій, може бути менше, ніж довжина рюш викроєних по поперечної нитки. І так далі. Тому, сказати однозначно, скільки потрібно тканини для рюшу нереально. Можна тільки припустити, виходячи з таких даних.
Довжина рюшу повинна бути більше довжини ділянки настрачивания в 1,5 -2 – 3 рази.
В моєму прикладі знадобилася рюшу довше, ніж ділянка настрачивания в 2.6 рази.
Ширина рюшу в крої = ширині рюшу в готовому вигляді + припуски на шви + припуски на уработку.
В моєму випадку припуски на шви становлять 1 см (по 5 мм з кожного боку), а припуск на уработку (втрата ширини в результаті розтягування смужки) – 0,5 -1 див. Тому для отримання рюшу завширшки 4 – 4,5 см я раскраивала смужки шириною 6 див.
|