Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка пояса спідниці або штанів клейовими прокладками

Пояс надає закінчений вигляд спідниці або штанів.Існують різні варіанти виконання та обробки пояса: він може бути прямим, фасонним, з продернутой гумкою або цельнокроений (викроєний разом) з спідницею або брюками. Крім того, можна пришити готовий еластичний пояс або обробити верхній зріз вироби корсажем.

Загальні рекомендації

Якщо Ви шиєте спідницю на підкладці, то спочатку з'єднують підкладку з верхом виробу, а потім пришивається пояс.

Важливо: не забувайте про вішалки (невеликі петлі, щоб повісити спідницю на плічка) і шлевкі.

Вішалки завжди пришивають раніше пояси. Шлевкі пояси можна пришити як до, так і після того, як пришитий пояс – у залежності від фасону і виду шлевок.

Для застібки прямого і фасонного пояса робиться припуск, зазвичай 2-3 див.

Розташування припуск під застібку залежить від того, де він розташований:

- при застібці посередині переду – у лівого краю розрізу

- при застібці ззаду - у правого краю розрізу

- при застібці збоку (у лівому бічному шві) - біля заднього краю розрізу.

Якщо Ви використовуєте готові викрійки, то розміри поясу вказуються без припусків на шви. Краще викреслити викрійку поясу і по ній кроїти пояс з припусками 1 -1,5 см з усіх сторін. Бажано знаходити пояс по частковій нитки, щоб він не розтягувався.

Клейові прокладки для пояса

Пояс завжди укріплюють прокладкою. Спосіб, яким шиється пояс, залежить від того, яку прокладку Ви застосуєте. Дуже зручно і просто проводиться обробка пояса з використанням приутюживающейся прокладки "Vlieseline Bundfix" або "Vlieseline Stanzband".

Прокладка "Bundfix"

На прокладання "Vlieseline Bundfix" проштамповані лінія шва і верхній згин. (1). Ця прокладка буває різної ширини.

Прокладка "Vlieseline Stanzband"

Прокладка "Vlieseline Stabilbund" - дуже жорстка приутюживаемая прокладка для пояси, яка проводиться у вигляді стрічки різної ширини. На відміну від прокладки "Bundfix" її можна обрізати на потрібну ширину (2).

Обробка пояса за допомогою прокладки "Vlieseline Bundfix"

Приутюжить прокладку до поясу на виворітну сторону деталі. Пояс наколоти і намітати по лінії верхнього зрізу спідниці або штанів обличчям до обличчя, злегка пріпосажівая спідницю або штани. З одного боку розрізу залишити біля пояса припуск під застібку, з іншого - припуск на шов. Пояс прітачать точно по виштампувані на прокладання лінії (3).Пояс відкласти наверх, запрасувати припуски шва на пояс. Запрасувати припуск на виворіт іншого довгого зрізу біля пояса (4).

Обробка поясаПояс скласти навпіл лицьовою стороною всередину. Короткі зрізи пояса стачать.Припуски швів зрізати, на кутах - косо (5). Пояс вивернути. Приколоти внутрішній край поясу до шва пришивання, на припуске під застібку краю сколоти разом, приметать (6).

Пояс відстрочити кругом край, при цьому внутрішня сторона пояса притачивается вздовж шва приточування, а краї припуску під застібку сточуються. Можна внутрішню сторону пояса пришити до шва пришивання вручну і так само зшити краї припуску під застібку.

При шитті з товстої тканини:

Внутрішній зріз пояса не підгинати, а обмітати, накласти на шов приточування і приколоти.

У припуску під застібку зрізи загорнути всередину і зшити разом. На іншому кінці зріз пояса підвернути і підшити на ширину близько 3 див. Потім з лицьового боку прострочити в шві притачування пояса, при цьому прихопити внутрішню половину поясу (7).

Пояс закінчити петлею і ґудзиком або гачком з петлею.

Обробка пояса за допомогою прокладки "Stabilbund"

Обробка поясаПрокладку "Stabilbund" викроюють за викройкою поясу без припуску на шов і приутюживают на половину пояси (по довжині).

Приколоти до верхнього зрізу укріплену прокладкою половину поясу (обличчям всередину), трохи пріпосажівая спідницю або штани і залишаючи з одного боку припуск під застібку пояса.

У іншого кінця пояс виступає на ширину припуску на шов. Пояс прітачать вздовж прокладки (8). Далі пояс обробити за описом для пояси з прокладкою "Bundfix".

Обробка пояса іншими способами розглядається у спеціальних статтях.



Категорія: Різне | Додано: (24.09.2016)
Переглядів: 1331 | Рейтинг: 0.0/0