Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка петель для застібки на гудзики

Петлі для застібки на гудзики на жіночому одязі виконуються на правій поличці або на лівій частині спинки. Петлі на чоловічому одязі — на лівій поличці або на правій частині спинки. Якщо застібка розташована на боці, то петлі завжди виконують на деталі переду.

Сучасні швейні машини оснащені спеціальною автоматикою для швидкого і легкого обметуванням петель. Крім петель обметываемых на машині, розрізняють також петлі, які обметують вручну: білизняні, «з очком», кравецькі та особливо красиві обтачные петлі.

Неважливо, яку петлю ви виберете для свого виробу, але обов'язково при обробці петель враховуйте наступне:

■ На планках-застібках або імітаціях петлі повинні бути вертикальними і розташовуватися посередині планок. На всіх інших типах застібок петлі горизонтальні. Щоб на готовому виробі ґудзик перебувала точно посередині застібки, почніть петлю, не доходячи ок. 2 мм до лінії середини.

■ На викрійці є розмітка розташування петель. Довжину петлі потрібно розмітити відповідно з діаметром гудзики. При цьому довжина петлі в готовому вигляді дорівнює діаметру гудзики плюс її висота.

■ Перш ніж виконати петлю на готовому виробі, спробуйте обмітати її на лоскуте точно такої ж тканини.

БІЛИЗНЯНА ПЕТЛЯ

Для виконання білизняних петель тканина повинна бути складена вдвічі і укріплена прокладкою або складена в три шари. Довжину петлі розмічають на лицьовій стороні тканини. Шиють звичайними нитками, а при тонких тканинах застосовують нитки для машинного вишивання і штопання. Щоб отримати міцну обметування з стібками однакової висоти, навколо розмітки для петлі необхідно прокласти машинну строчку.

Петлю прорізати посередині, ні в якому разі не розрізавши стібки на кінцях петлі (1). Краї розрізу оберегти від осипання косими обметочніе стібками (2). Потім петлю обшити петельним швом. Шов вести зліва направо, так працювати найзручніше. Голку вколоти за краєм петлі з виворітного боку (3). Нитку витягнути, залишивши маленьку петлю. Голку ввести в петлю ззаду наперед (4).Нитку затягнути. Утворився вузлик повинен лежати точно на краю розрізу.

Коли обшита одна сторона петлі, на кінці виконати закріпки. Для цього тканину кілька раз прошити стібками подвійної висоти (5) і щільно обгорнути ці стібки, трохи захоплюючи тканина (5а). Потім обшити таким же чином другу сторону петлі і зробити ще одну закріпки на іншому кінці петлі. Кінець нитки закріпіть на виворітній стороні тканини.

ПЕТЛЯ «З ОЧКОМ»

Горизонтальні петлі, наприклад на блузах, виконують «з очком».

Ця петля відрізняється від білизняний тим, що передній кінець петлі закруглюється. Для цього передній кінець петлі обметується стібками, що розходяться у вигляді віяла. Вузлики на заокругленні злегка підтягають вгору (6).На іншому кінці петлі виконують закріпки.

ПОРТНОВСКАЯ ПЕТЛЯ

 

Кравецькі петлі виконують на куртки і пальто. Щоб вона була більш пластичною, її обметують спеціальними нитками, вкладаючи всередину обметування тонкий шнурок.

Довжину петлі розмітити на лицьовій стороні тканини. Петлю прорізати і передній кінець розрізу (де буде знаходитися ґудзик) закінчити розширюється клином або гуртком, пробитим з допомогою діркопробивача.

Краї розрізу оберегти від осипання косими обметочніе стібками, заокруглюючи біля переднього кінця. Вздовж одного краю розрізу протягнути шнурок (7). Потім у кінця петлі почати обметування петельним стібком, голку вколоти за краєм петлі з виворітного боку. Нитку укласти за вістрі голки, потім протягнути через голку нитку (8).Нитку туго натягнути. Вузлик повинен лежати на краю. На закругленні петлі також протягнути шнурок, а вузлики трохи відтягнути вгору. Після обробки заокруглення протягнути шнурок вздовж іншого краю петлі і обшити його тим же способом.

На кінці петлі виконати закріпки (як на білизняний петлі). В кінці шнурок ще раз туго натягнути, розправляючи «вічко» з допомогою шила, і пришити шнурок з виворітного боку.

ПЕТЛІ, ОБМЕТЫВАЕМЫЕ НА МАШИНІ

Сучасні швейні машини оснащені автоматикою, за допомогою якої вони можуть виконувати не тільки білизняні петлі, але петлі «з очком». Більш детальну інформацію ви знайдете в інструкції до вашої швейній машині. Однак і на звичайній швейній машині, без спеціальної автоматики для обметуванням петель, можна обметати петлі зигзагоподібним стібком.

ЦЕ РОБИТЬСЯ НАСТУПНИМ ЧИНОМ

Розмітити петлю на лицьовій стороні тканини. На машині встановити щільний зигзагоподібний шов з шириною стібка 2 мм. Голку поставити в ліве положення і промітати ліву половину петлі. В кінці рядка голку повернути в середнє положення, збільшити ширину стібка в 2 рази і зробити 3-4 стібка для закріпки. Знову встановити ширину стібка 2 мм. Голку з допомогою махового колеса вколоти в центр закріпки. Лапку підняти, тканина з голкою повернути навколо голки. Лапку опустити. Голку підняти, перевести в праве положення і промітати другу половину петлі. На кінці петлі виконати закріпки.Петлю прорізати посередині.

Як пришити гудзик

В основному гудзики поділяються на два види: ґудзики з ніжкою або металевої петелькою і ґудзики з двома або чотирма отворами для пришивання.

Пришиваючи гудзики з отворами, завжди роблять «ніжку» з ниток. Без «ніжки» пришивають тільки декоративні гудзики, адже гудзики, як правило, призначаються для застібання одягу.
Місця пришивання гудзиків розмічають у відповідності з розташуванням петель на виробі.

РОЗМІТКА РОЗТАШУВАННЯ ГУДЗИКІВ

Борти застібки сколоти, поєднавши лінії середини так, щоб борт з петлями знаходився зверху. У переднього/верхнього кінця петлі вертикально вколоти шпильку в лежачий внизу борт. Петлю обережно зняти з голки вгору, шпильку закріпити на борті. Місце вколювання голки і є місце для пришивання гудзики (1).

ПРИШИВАННЯ ГУДЗИКИ

Її пришивають подвійний звичайною або спеціальною ниткою для пришивання гудзиків. Щоб гудзики застебнуті не вдавлювалися в нижній борт, їх пришивають «на ніжці». Висота «ніжки» залежить від товщини борту застібки. Лівою рукою тримати гудзик на потрібній відстані над розміткою на правому борті (2). Легше вийде пришити гудзик з допомогою сірника (3). Сірник виймають перед тим, як обкрутити «ніжку» ниткою. Обкрутив «ніжку» (4), нитку протягують на виворітну сторону і закріплюють. Гудзики, які повинні бути пришиті особливо міцно, пришивають з подпуговицей на виворітній стороні виробу (5).

Гудзики з ніжкою або металевої петелькою, а також декоративні гудзики пришивають завжди без «ніжки» з ниток.



Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 3030 | Рейтинг: 0.0/0