Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка низу чоловічих брюк

Обробка низу штанів без манжет

Для запобігання стирання тканини по низу штанів використовується брючна стрічка з потовщеним краєм (мал. 1). Ширина стрічки 1 див. Потовщений край тільки з одного боку стрічки при настрачивании важливо звернути на це увагу. У готовому виробі потовщений край стрічки повинен виявитися внизу і виступати на 0,1— 0,2 см за згин низу штанів.

Стрічка може настрачиваться на підгин низу вздовж всієї лінії низу або тільки по задніх частинах штанів (мал. 1). В останньому випадку стрічка настрочується до обробки бічних і крокових швів.Стрічку настрачівают двома рядками, прокладаючи їх уздовж країв (рядки 1 на мал. 2).

Після обробки бічних і крокових швів штанів обробляється низ штанів.

На мал. 2 показаний варіант обробки низу штанів з брючною лєнтою, настроченной лише на задні частини штанів (брючна стрічка була настрочив до обробки поздовжніх швів штанів). Обмітати зріз низу виробу на краеобметочной машині (рядок 2). Намітити з виворітного боку лінію прикладання зрізу низу штанів на відстані, рівній подвоєній ширині підгину низу виробу. Як правило, підгин низу штанів дорівнює 4 див. Лінію прикладання намітити, відповідно, на відстані 8 см від нижнього зрізу штанів.

Замітати і приутюжить підгин низу штанів. Брючна стрічка, настроченная на задню частину штанів, повинна виступати за згин низу на 0,1— 0,2 див.

Підшити підгин низу штанів на машині потайного стібка або ручними потайними стібками (рядок 3).

На мал. 3 показаний більш трудомісткий спосіб, але він забезпечує «чисту» обробку низу штанів.Його застосування доцільно, якщо основна тканина з високою осыпаемостью зрізів.

Для обробки потрібна додаткова деталь — смуга з підкладкової тканини шириною 4 см, выкроенная під кутом 45 градусів до нитки основи. Приутюжить смугу з підкладкової тканини, перегинаючи з обох сторін припуски по 1 см на виворітну сторону, встик один до одного.

Після настрачивания ширинкою стрічки низом штанів (рядки 1), обробки бічних і крокових швів обробляється низ штанів: з виворітного боку намічається лінія прикладання зрізу низу штанів на відстані, рівній подвоєній ширині підгину низу штанів (тут: 8 см). Заутюживается підгин низу штанів на виворітну сторону так, щоб зріз низу був поєднаний з наміченою лінією. При цьому брючна стрічка, настроченная на задню частину штанів, повинна виступати за згин низу вироби на 0,1-0,2 див.

З'єднати смугу з підкладки в кільце стачного швом вразутюжку, попередньо уточнивши її довжину у відповідності з довжиною лінії низу штанів. Відігнути один запрасованою зріз смуги і прітачать смугу з підкладки до зрізу низу штанів швом шириною 1 см, прокладаючи строчку по заутюженному сліду (рядок 2). Підшити верхній запрасованою край смуги на машині потайного стібка або вручну потайними стібками (рядок 3). Приутюжить.

При обробці низу штанів з тонкої тканини рекомендується спосіб, показаний на мал. 4.

У цьому випадку брючна стрічка з потовщеним краєм настрочив по всій довжині низу штанів, а не тільки на задніх частинах. На обробку низу потрібно закласти припуск підгину низу подвоєною ширини мінус 0,3 див. тобто якщо підгин низу планується шириною 4 см, то потрібно закласти в цілому припуск шириною 7,7 див.

Після обробки бічних і крокових швів потрібно намітити одну допоміжну лінію по низу брюк з виворітного боку виробу на відстані 3,7 см від зрізу низу (на рівні перегину припуску).

Брючную стрічку накласти на зріз низу штанів з виворітного боку, випускаючи потовщений край стрічки на 0,4 см за зріз. Настрочити верхній/непотовщене край стрічки на підгин низу виробу (рядок 1 на мал. 4 і 5). Стрічка настрочується так, щоб один її поперечний зріз розташовувався на відстані 1,5 см від крокового зрізу в бік задньої частини штанів, інший поперечний зріз підгинається всередину 0,8-1 см і згин настрочується поверх поперечного зрізу, перекриваючи його на 1 див.

Низ брюк з настроченной брючною лєнтою відігнути на лицьову сторону припуску на підгин низу по наміченій лінії на відстані 3,7 см (мал. 5).Приутюжить. Настрочити стрічку на підгин низу штанів на відстані 0,2 см від потовщеного краю (рядок 2 на мал. 4 і 5). При цьому відкритий зріз низу брюк повинен залишитися всередині, між рядками 1 і 2.

Запрасованою підгин низу штанів відігнути на виворітну сторону, приутюжить, випускаючи нижній край ширинкою стрічки на 0,1-0,2 см за згин низу (мал. 4).

Низ штанів закріпити по боковому і крокового швах кількома ручними стібками, непомітними з лицьового боку.

Обробка низу штанів з манжетами

Манжети на брюках можуть бути двох видів: подвійні або полуторні. Розглянемо обидва варіанти.

Низ брюк з подвійними манжетами

Штани розкласти на столі лівою половиною вгору, розправити, поєднуючи бічні і крокові шви, лінії згинів, виправляючи середній шов, і намітити з лицьового боку виробу лінії, необхідні для обробки манжети: відкласти від шва пришивання пояса по бічній лінії значення розмірного ознаки Довжина штанів.

 

 

Через отриману позначку накреслити першу лінію розмітки, відповідну довжині штанів в готовому вигляді, під прямим кутом до поздовжніх швах штанів (1-я лінія). Накреслити ще дві лінії, паралельні першої лінії розмітки: одну — нижче першої лінії, на відстані, рівному ширині манжети в готовому вигляді (2-я лінія), іншу - нижче другої лінії на відстані, рівній ширині манжети плюс 0,7 см (0,5 см плюс припуск 0,2 см на об'їзд) — 3-я лінія.

Перенести лінії на іншу сторону лівої половини брюк і на обидві сторони правої половини брюк.

Надлишки по низу брюк підрізати по нижній наміченої лінії.

Брючна стрічка з потовщеним краєм для запобігання низу штанів від стирання буде настрочив по всій довжині низу штанів, а не тільки з боку задніх частин.

Настрочити нижній/потовщений край ширинкою стрічки на низ штанів з лицьового боку (стрічка замикається близько крокового шва, як було описано вище, укладаючи стрічку так, щоб її верхній/непотовщене край виступав за зріз низу вироби на 0,3 см (рядок 1 на мал. 7).

Низ штанів відігнути на виворітну сторону за середньою намеленной лінії (2-я лінія на мал. 6) і настрочити верхній/непотовщене край стрічки на штани, прокладаючи строчку на відстані 0,1-0,2 см від краю стрічки (рядок 2 на мал. 7) так, щоб відкритий зріз низу штанів опинився між рядками 1 і 2.

Манжету відігнути на лицьову сторону так, щоб потовщений край тасьми виходив за згин низу штанів на 0,1—0,2 див. Закріпити манжети по бічних і кроковим швах кількома ручними стібками, непомітними з лицьового боку. Приутюжить.

Низ брюк з полуторними манжетами

Ширина манжети в готовому вигляді 4 див.

Штани розкласти на столі лівою половиною вгору, розправити, поєднуючи бічні і крокові шви, лінії згинів, виправляючи середній шов, і намітити з лицьового боку виробу лінії, необхідні для обробки манжети: відкласти від шва пришивання пояса по бічній лінії значення розмірного ознаки Довжина штанів мінус півтори ширини манжети (тут: мінус 6 см).

Через отриману позначку накреслити першу лінію розмітки під прямим кутом до поздовжніх швах штанів (1-я лінія на мал. 8). Накреслити ще дві лінії, паралельні першої лінії розмітки: одну — нижче першої лінії на відстані, рівній ширині манжети в готовому вигляді плюс половина ширини манжети (тут: 6 см, 2-я лінія), іншу — нижче другої лінії на відстані, рівній половині ширини манжети плюс 1 см (тут: 3 см, 3-я лінія).

Перенести лінії на іншу сторону лівої половини брюк і на обидві сторони правої половини брюк.

Надлишки по низу брюк підрізати по нижній наміченої лінії.

Настрочити брючную стрічку на низ штанів з лицьової сторони двома рядками (стрічка замикається близько крокового шва, як було описано вище) так, щоб її потовщений край перекривав другу лінію розмітки на 0,1-0,2 см (рядки 1 на мал. 9, 10).

Запрасувати на виворітну сторону зріз низу штанів (1 см). Підгин низу штанів відігнути на виворітну сторону, прикладаючи запрасованою край до 1-ї лінії розмітки (мал. 10). Підшити запрасованою край до штанів ручними потайними стібками або на спецмашині (рядок 2).

Розкласти манжету по обидві сторони від шва так, щоб шов виявився посередині ширини манжети, а потовщений край ширинкою стрічки виходив за згин низу штанів на 0,1—0,2 см (мал.9). Приутюжить. Закріпити манжети по бічних і кроковим швах кількома ручними стібками, непомітними з лицьового боку.

Остаточна обробка штанів

З готових штанів видалити сліди крейди, виробничий сміття, підрізати кінці ниток.

Провести остаточну СОТ штанів, використовуючи проутюжильник. СОТ починати з верхньої частини штанів: обробити пояс, застібку, виточки, передні і задні кишені, середній шов. Потім приутюжить нижню частину штанів, поєднуючи крокові і бокові шви. Виправити лінії передніх і задніх згинів штанів. Приутюжить низ штанів.

Для закріплення форми (для просушування) штани потрібно повісити на вішалку на 30— 40 хвилин.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 3617 | Рейтинг: 0.0/0