Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка нижнього зрізу виробу

Подгибка низу — це обробка нижнього зрізу виробу. Після розмітки довжини припуск відвертають на виворітну сторону, приметують, приутюживают і зрізають паралельно згину, залишаючи бажану ширину. Основне правило: 4 см — для прямої, 2 см — для закругленою подгибки. Отвернутый припуск пришивають вручну або приточують на машині. Розрізняють наступні види подгибки: «відкритим зрізом», тобто відвернувши тканина на виворітну сторону тільки один раз, і з подвійною подгибом зрізу. Подгибка буває помітною і непомітною з лицьового боку виробу.При всіх способах подгибки «у відкриту» спочатку обробляють зріз припуску. Вид обробки низу виробу залежить від тканини, викрійки і, в кінцевому рахунку, від бажаного зовнішнього вигляду моделі.

ПОТАЙНА ПОДГИБКА НИЗУ

Застосовується у випадках, коли з лицьової сторони сукні стібки повинні бути непомітні. Зріз отвернутого припуску відвернути на 1 см на лицьову сторону і пришити уздовж.Щоб на лицьовій стороні не було видно жодного стібка, захоплювати голкою по 1-2 нитки тканини. Стібки на припуске можуть бути довшим. Нитку туго не натягати (1).

За допомогою спеціальної лапки для потайної строчки ви можете прітачать припуск на машині. Для цього припуск потрібно пришити на 2 см нижче зрізу. Отвернутый припуск загорнути і прітачать (2). Зверніть увагу на те.щоб строчка по лицьовій стороні захоплювала всього 1-2 нитки тканини. Для цього потрібно збільшити довжину стібка і трохи послабити натяг ниток. Докладні вказівки ви знайдете у інструкції до своєї швейній машині.

ПОДГИБКА «РУЛИКОМ»

Подгибку виробів з дуже тонких тканин виконують вручну «руликом». Для цього потрібні тонка голка і тонкі нитки для машинної вишивки. Припуск на подгибку — 1 див. Подгибку «руликом» можна виконувати двома способами. Припуск підвернути на 1 див. Поперемінно вколювати голку то по згину, то близько до зрізу припуску, при цьому захоплювати не більше 1-2 ниток тканини. Зробивши кілька стібків, обережно натягнути нитку, при цьому підгорнутий зріз закручується (3). Можна також, закрутивши подгибку низу між вказівним і великим пальцями, пришивати отриманий рулик потайним швом (4).

ПОДГИБКА НА МАШИНІ

Спочатку відвернути припуск на виворітну сторону, приутюжить один раз. потім підвернути до потрібної ширини, приколоти, приутюжить і настрочити в край (5). У подгибки з відкритим зрізом слід спочатку обмітати зріз, потім пришити, приутюжить і прітачать з лицьового боку.

ПОДГИБКА ЗИГЗАГОПОДІБНОЇ РЯДКОМ

У плісированих спідниць-сонце. оборок, воланів зріз подгибки отстрачивают щільною зигзагоподібної рядком. Для цього припуск на подгибку низу потрібно запрасувати на виворітну сторону і по згину відстрочити щільною зигзагоподібної рядком, потім зайву тканину припуску зрізати впритул до стежках (6).Якщо нижній край виробу не прямий, а повинен падати м'якими «хвилями», то при відтермінування відтягувати край і прихоплювати стібками подкладываемую перлоновую нитку (наприклад, волосінь).

ФАЛЬШИВА ПОДГИБКА


Якщо довжини тканини не вистачає на подгибку низу сукні, а також якщо плаття шиється з розшитою паєтками тканини, то застосовують «фальшиву» подгибку з відповідної за кольором підкладкової або оздоблювальної тканини. Для цього потрібно відрізати смугу тканини шириною близько 6 см в. приклавши її до лицьовій стороні основної тканини, прітачать вздовж наміченої лінії подгибки сукні (7). Припуски шва заутюжте. Потім пришити «фальшиву» подгибку, край приутюжить. Припуск підвернути і пришити ручну або прітачать.

 

 

ЗАКРУГЛЕНА ПОДГИБКА

При подгибку низу спідниці кльош, закруглених поличок жакета або шліци підігнутий край повинен лежати плоско.Для цього зайву ширину закругленого ділянки необхідно пріпосадіть. Верхній зріз припуску відстрочити в два ряди рядком з довгою стьожкою. Припуск, відвернувши на виворітну сторону, приметать, при цьому стягувати нитка нижньої строчки, поки припуск не ляже гладко. Тканина рівномірно розподілити і приутюжить (8). Зріз припуску обметати і пришийте вручну потайними стібками або прітачать на машині.

ОБРОБКА КУТІВ НА ПОДГИБКУ

Існує три варіанти виконання кута шліци або розрізу і зрізу застібки.

ОБРОБКА КУТІВ ВРУЧНУ

Спочатку виконати подгибку низу, потім припуски або обтачку шліци, розрізу або зрізу застібки замітати на виворітну сторону, приутюжить і пришити на подгибку низу (9). Якщо у вас виріб з дуже товстої тканини, попередньо зріжте припуски на подгибку низу до ширини 1 см (10).

ЧИСТО ВЫТАЧАТЬ КУТ

Спочатку потрібно намітити довжину виробу.Припуски на подгибку низу і подборта або обтачку шліци або зрізу застібки обмітати.Обтачку (подборт) і припуск на подгибку низу відвернути на лицьову сторону і прітачать вздовж наміченої лінії нижнього краю. Припуски зрізати до ширини 1 см (11). Вивернувши на виворітну сторону, припуски шліци/застібки, подборт і нижній край замітати. Краї приутюжить, потім підшити нижній край. Обтачку або подборт пришити до подгибку низу (12).

КУТ «КОНВЕРТОМ» — це найкрасивіший, але і трудомісткий спосіб обробки кутів. Він виконується наступним чином: лінії подгибки низу і краю розрізу потрібно намітити сметочнимі нитками. Припуск на подгибку підвернути на виворітну сторону і його край відзначити крейдою на припуске або обтачке розрізу (13).Відвернути. Припуск шліци/обтачку відвернути на виворітну сторону і край відзначити крейдою на припуске на подгибку низу. Дві намічені точки з'єднати лінією, що проходить через кут, утворений лініями намітки (14). Потім тканину потрібно скласти лицьовим боком всередину, поєднуючи відрізки крейдяної лінії.Стачать припуски по крейдяної лінії і зрізати уздовж рядка до ширини 0.5 см (15),

на куточку зрізати навскоси. Припуски заутюжте. Вивернути припуски на подгибку низу і шліци на виворітну сторону, приутюжить (16), пришити потайними стібками або прітачать.

ПРИКЛЕЄНА ПОДГИБКА

Це самий простий і швидкий вид обробки нижніх зрізів.Зріз припуску обметати і приутюжить по згину. Видалити сметочные нитки. Прокладку заумфикс з двостороннім клейовим покриттям. приутюживающийся хафтфлиз покласти під припуск. Стрічка не повинна бути ширше припуску, інакше вона приклеїться до праски. Приутюжить (17).

ВАЖЛИВО: перш ніж приступити до приклеювання, прочитайте керівництво по застосуванню прокладки і виконайте пробне приутюживание на лоскуте тканини.



Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 1737 | Рейтинг: 0.0/0