Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка комірів з цельновыкроенной і помилкової стійкою
 

Комір є важливим декоративним елементом чоловічої сорочки.Саме він задає стиль сорочки і формує образ її власника

У попередній статті були розглянуті деякі варіанти обробки жорсткого і напівтвердого комірів з відрізною стійкою. Крім відрізний, стійка може бути цельновыкроенной і помилковою.Розглянемо докладно ці способи обробки коміра чоловічої сорочки.

 

Комір з цельновыкроенной стійкою

В даному випадку комір і стійка є однією деталлю (мал. 1). Це вносить деякі зміни в обробку.

Верхній комір продубльований повністю, нижній — без прокладки. Намітити з виворітного боку точки у кінців лінії перегину стійки коміра.

Нижній зріз цельновыкроенной стійки верхнього коміра запрасувати на виворітну сторону на 1 см і застрочити швом шириною 0,6 см (рядок 1 на мал. 1).

Верхній комір, цельновыкроенный зі стійкою, обшиті нижнім коміром швом шириною 0,7 см (рядок 2 на мал. 1). В кінцях відльоту коміра виконати поперечні стібки (мал. 2).

Висікти припуски шва обточування в кінцях відльоту коміра під кутом 45 градусів. Висікти припуски шва обточування на уступах стійки. Позначте припуски шва обточування до намічених точках у кінців лінії перегину стійки коміра. Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шви і кути. Приутюжить без освіти канта.

По відльоту і кінцях коміра прокласти оздоблювальну строчку на відстані 0,5 см. Для цього поставити відмітку у кінців лінії перегину стійки коміра (значок * на мал. 1). Потім прокласти строчку по кінцях і відльоту коміра (рядок 3 на мал. 1), починаючи і закінчуючи її у намічених точок.

Втачать нижній комір в горловину швом шириною 1см (рядок 4 на мал. 1). Запрасувати шов на комір. Настрочити застроченный край цельновыкроенной стійки верхнього коміра на шов горловини (рядок 5 на мал. 1) швом шириною 0,1 див.

Так як стійка коміра цельновыкроенная з відльотом, можна скріпити нижній і верхній коміри між собою по лінії перегину стійки.

Прокласти строчку по краях цельновыкроенной стійки, продовжуючи її по лінії перегину стійки коміра (рядок 6 на мал. 1).Приутюжить комір.

Комір з помилковою стійкою (імітація)

Такий вид обробки використовується, коли комір виконується цельновыкроенным зі стійкою, але необхідно створити видимість відрізний стійки (мал. 3, 4).

Помилкова стійка виконується тільки на деталі верхнього коміра шляхом застрачивания складки по лінії перегину стійки. Складку можна відстрочити двома способами.

Перший варіант показаний на мал. 3. Складку настрочити з лицьової сторони на етапі заготівлі верхнього коміра, ширина шва 0,1—0,2 див.

Другий варіант показаний на мал. 4. Він більш трудомісткий. Спочатку складку потрібно застрочити з виворітного боку верхнього коміра. Потім обшити комір по кінцях і відльоту. Висікти припуски шва обточування в кінцях коміра під кутом 45 градусів. Висікти припуски шва обточування на уступах стійки. Позначте припуски шва обточування коміра до точок в кінцях лінії перегину стійки.Виверніть на лицьову сторону, приутюжить. Після цього прокласти строчку вздовж застроченной складки (мал. 4). Ширина шва на 0,2 см менше глибини складки.

 

Втачать оброблений комір в горловину виробу за загальними правилами.

Обробка м'яких воротніков

Раніше ми розглянули різні варіанти обробки жорстких і напівжорстких комірів. Вони широко застосовуються в класичних і напівформальних сорочках.

М'які коміри застосовуються в повсякденних чоловічих сорочках. Для їх дублювання застосовуються більш м'які клейові прокладкові матеріали. У таких виробах поле діяльності дизайнерів стає набагато ширше, немає ніяких традицій і обмежень. Розглянемо деякі способи обробки і декорування таких комірів.

Найбільш проста обробка можлива за рахунок використання оздоблювальної тканини. З неї може бути виконана стійка коміра (мал. 6).

Крім оздоблювальної тканини використовують також декоративну тасьму, що прикриває нижній зріз стійки (мал. 7). На мал. 5 зображена схема обробки такого коміра.

Верхній край тасьми настрочити на внутрішню стійку швом шириною 0,1 см (рядок 1 на мал. 5).Нижній край тасьми потрібно настрочити на горловину виробу швом шириною 0,1—0,2 см (рядок 7 на мал. 5).

Можливе використання і більш широкої тасьми (мал. 8). Обробка від цього не зміниться.

Обробкою внутрішньої стійки може стати декоративний втачной кант завширшки 0,2 см з оздоблювальної тканини (мал. 9).

Якщо потрібно прикріпити кінці коміра до сорочці, але гудзики не повинні бути видні з лицьової сторони коміра, то виконуються навісні петлі зі сторони нижнього коміра.Підготовлені петлі вкладаються в шви, спроектовані в кінцях нижнього коміра (мал. 10, 11). Гудзики пришиті до сорочці з тканинними підсилювачами з виворітного боку.

Нетрадиційний спосіб обробки кінців і відльоту м'якого коміра

Продублювати верхній та нижній коміри відповідними клейовими матеріалами. Обшити зріз відльоту коміра швом шириною 0,7 см (рядок 1 на мал. 12).Запрасувати шов на нижній комір і настрочити його в край (рядок 2 на мал. 12). Підрізати припуски шва з боку нижнього коміра на половину ширини.Приутюжить комір, виправляючи кант (0,1 см) з верхнього коміра.

Перегнути комір лицьовими сторонами всередину і обшиті зрізи решт і коміра (рядок 3 на мал. 12). Підрізати припуски швів, вивернути, виправити шви, приутюжить. Вид зі сторони нижнього коміра показаний на мал. 13.

Оздоблювальна строчка по краях такого коміра може бути прокладена на відстані не менше 0,5 див.

Втачать комір в горловину.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 3081 | Рейтинг: 0.0/0