Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка комірів в чоловічій сорочці: жорсткі, подвійні, коміри з «кісточками»

Комір відіграє визначальну роль у питанні якості чоловічої сорочки. У сучасній сорочці він може бути виконаний з більш ніж 10 деталей.

Існують різні типи комір чоловічої сорочки. За допомогою правильно підібраного коміра можна приховати недоліки обличчя і підкреслити його достоїнства

Наприклад, комір з вузькими гострими кінцями подовжує обличчя, а висока стійка коміра візуально укорочує шию.

 

Типи воротніков

Розглянемо деякі найбільш часто зустрічаються типи комірів.

КЛАСИЧНИЙ КОМІР

Найсуворіший комір для жорсткого дрес-коду - для консервативних чоловіків. Добре підходить до піджака зі зміщеною застібкою або класичного піджака з центральною застібкою.

ІТАЛІЙСЬКИЙ КОМІР

Найбільш відповідний варіант для худорлявих чоловіків невисокого зросту. Кінці такого коміра широко розведені в сторони, що візуально розширює вилиці і плечі.

Протипоказаний чоловікам з товстою шиєю і круглолицим.

КОМІР «КЕНТ»

Компроміс між класичним і італійським комірами. У нього довгі гострі кінці. Ця модель найбільш популярна і універсальна, відмінно поєднується з класичним костюмом.

КОМІР «МЕТЕЛИК»

Цей варіант призначений для урочистих заходів. Сорочка з таким коміром і краватка-метелик надягають під фрак.Зовні являє собою комір-стійку з видовженими і загостреними кінцями, відігнутими в сторони під кутом 45 градусів. Комір «Метелик» може бути подвійним: верхні відігнуті кінці коміра робляться трохи менше за розміром, щоб нижні було видно.

КОМІР «МАНДАРИН»

Класичний комір-стійка, низький, що прилягає до шиї. Кінці коміра можуть бути прямокутними або заокругленими.

КОМІР «АКУЛА»(SHARK)

Відкладний комір з загостреними кінцями, розведеними в сторони.Між кінцями коміра утворюється тупий кут. Це потрібно для того, щоб можна було зав'язати широкий галстук з великим вузлом.З коміром Shark можна носити також краватку-метелика і класичний костюм. Смокінг не рекомендується в даному випадку.

КОМІР«ТАБ» (TAB)

Кінці цього коміра прилягають до стійки. Вони стягнуті спеціальною застібкою - перемичкою, яка ховається під вузлом краватки. Комір «Таб» більш популярний в США, ніж в Європі. Він має деякі незручності: його можна носити без краватки.

КОМІР «БАТТЕН-ДАУН» (BUTTON-DOWN)

Історія даного виду коміра бере свій початок у костюма жокеїв. Щоб кінці коміра не відлітали при швидкій їзді, їх потрібно було фіксувати.Що і зробили, обметав петлі на кінцях коміра і пришити гудзики на перед сорочки.

Сорочка з коміром Button-down вважається спортивної, вона не підходить для офіційних та урочистих заходів. Тому тут немає строгих правил: можна носити без краватки і з розстебнутим верхнім ґудзиком. Якщо краватка все-таки потрібен, то для даної сорочки може підійти тільки вузький краватку, так як відстань між кінцями коміра невелике - для компактного сайту.

Обробка різних видів комірів

Коміри в чоловічих сорочках можуть бути трьох ступенів жорсткості залежно від виду основної тканини і від призначення виробу:

жорсткі коміри (класичні сорочки);

напівжорсткі коміри;

м'які коміри (сорочки casual, повсякденні).

ЖОРСТКИЙ КОМІР

Обробити жорсткий комір в чоловічій сорочці можна по-різному:

  • з відрізною стійкою;
  • з цельновыкроенной стійкою;
  • з помилковою стійкою (імітацією стійки).

Для підвищення твердості і зносостійкості деталей коміра можливе застосування клейових і неклеевых прокладкових матеріалів, а також «кісточок» із пластику у вигляді прямокутних пластин (мал. 1) або у вигляді трикутників.

Ступінь жорсткості клейової прокладки потрібно вибирати в залежності від призначення чоловічої сорочки. Якщо це класична сорочка для офісу, під краватку, комір потрібен жорсткий. Для літньої повсякденному сорочки підійдуть більш м'які клейові матеріали.

Якщо потрібно жорсткий комір, а в наявності тільки м'яка клейова прокладка, то рекомендується продублювати комір двома шарами (один на інший).

На клейовому прокладочном матеріалі для чоловічої сорочки КРАЩЕ НЕ ЕКОНОМИТИ. І необхідно серйозно поставитися до процесу дублювання. Чоловіча сорочка передбачає тривалий період шкарпетки і часті прання. Дешеві клейові матеріали після прання МОЖУТЬ ПОЧАТИ ВІДКЛЕЮВАТИСЯ і пузиритися, що зіпсує зовнішній вигляд всього виробу. Такий же дефект можливий при порушенні режимів дублювання.

ОБРОБКА ЖОРСТКОГО КОМІРА З ВІДРІЗНОЮ СТІЙКОЮ, БЕЗ «КІСТОЧОК», БЕЗ ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ СТРОЧОК

В даному випадку шов краю відльоту зміщений у бік нижнього коміра на величину канта обтачного шва (0,1 см). Комір виконується без оздоблювальної строчки і «кісточок», для обробки використовується неклеевой прокладочний матеріал (мал. 2).

Нижній зріз прокладки стійки обігнути припуском шва внутрішньої стійки і застрочити швом шириною 0,6 см (рядок 1 на мал. 2).

Верхній комір обшити нижнім по кінцях і відльоту швом шириною 0,7 см (рядок 2 на мал. 2) з посадкою верхнього коміра в кінцях.При обточування в кінцях коміра виконати по одному поперечному стежку (мал. 3). Висікти припуски шва обточування в кінцях коміра.

Прокладку накласти на комір і настрочити на шов коміра (рядок 3 на мал. 2). Виверніть на лицьову сторону, виправити. Приутюжить, виправляючи кант завширшки 0,1 см з верхнього коміра. Нижні зрізи коміра поєднати і прокласти скріпляє строчку на відстані 0,3-0,4 см від зрізів (рядок 4 на мал. 2).

Підготовлений комір вкласти між стійками, складеними лицьовими сторонами всередину, і з'єднати всі деталі наскрізний рядком, прокладаючи її на відстані 0,5 см від зрізів (рядок 5 на мал.2).

Прокладку накласти на стійку внутрішню і настрочити на шов (рядок 6 на мал. 2). Висікти припуски шва на уступах стійки. Виверніть на лицьову сторону, виправити краю стійки.Приутюжить.

Втачать стійку зовнішню коміра в горловину сорочки швом шириною 1 см (рядок 7 на мал. 2).Запрасувати Шов на комір і настрочити стійку зовнішню по шву горловини швом шириною 0,1 см (рядок 8 на мал. 2). Приутюжить.

 

Обробити пряму петлю на лівому кінці стійки коміра (рядок 9 на мал. 2).

ОБРОБКА КОМІРА З ВІДРІЗНОЮ СТІЙКОЮ, БЕЗ «КІСТОЧОК», З ОЗДОБЛЮВАЛЬНИМИ СТРОЧКАМИ

У цьому комірі використовується клейовий прокладочний матеріал (мал. 4). Їм зміцнюються верхній комір і внутрішня стійка. Для чоловічої сорочки більше підійде клейова бязь або флізелін (вони можуть бути різного ступеня жорсткості).

Підігніть нижній зріз внутрішньої стійки всередину на 1 см і застрочити швом шириною 0,6 см (рядок 1 на мал. 4). Обшити верхній комір нижнім по кінцях і відльоту швом шириною 0,7 см (рядок 2 на мал. 4). В кінцях коміра виконати по одному поперечному стежку (мал. 3). Висікти припуски шва обточування на кінцях.

Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шви. Приутюжить, виправляючи шов обточування без освіти канта (тобто враскол).Прокласти оздоблювальну строчку по краях коміра на відстані 0,5 см (рядок 3 на мал. 4).

Нижні зрізи коміра поєднати і прокласти скріпляє строчку на відстані 0,3—0,4 см від зрізів (рядок 4 на мал. 4).

Підготовлений комір вкласти між стійками, складеними лицьовими сторонами всередину, і з'єднати всі деталі наскрізний рядком, прокладаючи її на відстані 0,5 см від зрізів (рядок 5 на мал.4). Висікти припуски шва на уступах стійки. Виверніть на лицьову сторону, приутюжить без освіти канта.

Втачать стійку зовнішню в горловину сорочки швом шириною 1 см (рядок 6 на мал. 4).Запрасувати Шов на комір і настрочити стійку зовнішню по шву горловини швом шириною 0,1 см (рядок 7 на мал. 4). Приутюжить.

Прокласти оздоблювальну строчку по краях стійки на відстані 0,5 см (рядок 8 на мал. 4).

Виконати пряму петлю на лівому кінці стійки коміра (рядок 9 на мал. 4). Приутюжить.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 5140 | Рейтинг: 0.0/0