Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Обробка клинів і з'єднання їх з виробом
 

Клини можуть стати гідною прикрасою будь-якого виробу.Розташовуючись по низу сукні або по низу рукава, вони не тільки додадуть додатковий обсяг, але і додадуть моделі нотку романтики.

Клини викроюють з основного чи оздоблювального матеріалу. Технологічна обробка клинів залежить від способу їх з'єднання з виробом

Обробка клинів на цілій деталі

При обробці вироби з клинами на цілій деталі (мал.01) верхній край розрізу на деталі для приточування клина потрібно посилити підкладковим або тонким основним матеріалом (мал.02). В якості підсилювача можна використовувати і прокладочний клейовий матеріал.

Деталь клина для даного способу обробки представлена на мал.03.

Прітачать клин, зводячи припуск шва шириною 1 см з боку основної деталі «ні» у верхній точці розрізу (рядок 1 на мал.04). При обробці шва приточування клина «на ребро» рядок потрібно змістити в області підгину низу на 0,5 см в сторону зрізів, починаючи зміщення на відстані, рівній подвоєній ширині припуску на обробку низу (рядок 1 на мал.04).

Обметати припуски шва приточування клина (рядок 2 на мал.05). Приутюжить шов приточування на ребро.

Притачанный клин перегнути навпіл лицьовою стороною всередину і в залежності від моделі стачать м'яку складку біля вершини клина (рядок 3 на мал.05).

Обмітати зріз низу виробу (рядок 4 на мал.05). Запрасувати припуск на обробку низу. Підшити підгин низу виробу вручну або на спеціальній машині (рядок 5 на мал.05).

При обробці шва приточування клина «на ребро» оброблений низ виробу під швами притачивания клина перегнути лицьовою стороною деталей всередину і стачать (рядки 6 на мал.05), продовжуючи сходинку притачивания клина.

Важливо

При обробці шва приточування клина «на ребро» рядок потрібно змістити на 0,5 см в сторону зрізів, починаючи зміщення на відстані, рівній подвоєній ширині припуску на обробку низу, як показано на мал.04. Згодом оброблений низ виробу під швами притачивания клина слід перегнути лицьовою стороною деталей всередину і стачать, продовжуючи сходинку притачивания клина, як показано на мал.05 (рядки 6).

 

Обробка клинів у швах вироби


Це менш трудомісткий спосіб обробки клинів. Стачать дві деталі виробу швом шириною 1 см (рядок 1 на мал.06), залишаючи не стачанными зрізи для приточування клина.Обмітати верхній зріз клина (рядок 2 на мал.06). Прітачать клин до нестачанным зрізах деталей виробу швом шириною 1 см (рядок 3 на мал.06). При обробці шва приточування клина «на ребро» рядок потрібно змістити на 0,5 см в сторону зрізів, починаючи зміщення на відстані, рівній подвоєній ширині припуску на обробку низу. Рядок 3 (мал.06) прокладати в два прийоми, перериваючись у верхній точці клина.

Обметати припуски швів (рядок 4 на мал.06) на оверлоці. Приутюжить шви пришивання клину на ребро, заутюжте шов сточування деталей виробу над клином.

Обмітати зріз низу виробу (рядок 5 на мал.06) Запрасувати припуск на обробку низу. Підшити підгин низу виробу на спеціальній машині або вручну (рядок 6 на мал.06).

При обробці шва приточування клина «на ребро» оброблений низ виробу під швами притачивания клина перегнути лицьовою стороною деталей всередину і стачать (рядки 7 на мал.06), продовжуючи сходинку притачивания клина.

Обробка клинів, настроченных на виріб

Клини можуть бути настрочены на виріб (мал. 07).

Деталь клина для даної обробки повинна мати форму прямокутного рівнобедреного трикутника (мал. 08). Кількість деталей залежить від модельних особливостей.

На обробленому виробі намітити ламану лінію (АВСDЕ) для настрачивания клинів (мал. 09). Всі відрізки цієї ламаної лінії рівними між собою АВ = ВС = СD = DЕ.

Обмітати довгий зріз, який розташований навпроти прямого кута кожного клину (мал. 10). За обметаного стороні клина (FК) намітити ділянки GН, АЛЕ (точка М — середина сторони клина для з'єднання з виробом. Аналогічно намітити ділянки і на інших клинах.

На інших ділянках (FG, ОК) клини стачать один з одним (мал. 10). Заутюжте припуски швів сточування. Обробити зріз низу клинів на машині зигзагоподібної рядком або швом вподгібку з закритим зрізом шириною 2-3 мм в готовому вигляді.

Настрочити клини на виріб, поєднуючи намічені ділянки клинів з лінією на виробі (мал. 11).Дійшовши до точок ВН, DL, голку залишити в матеріалі, на ділянці клина закласти в складку, утворену слабину (це необхідно для отримання чіткого кута), потім продовжити настрачивание клину по лінії.

Виворітну сторону вільно провисаючих кутів клинів можна прикрасити вишивкою або підкладкою з оздоблювальної тканини.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1190 | Рейтинг: 0.0/0