Лінія входу в кишеню може бути прямою, закругленої або фасонної, технологія обробки від цього практично не змінюється.
Кишеня з підкрійним бочком складається з двох деталей: мішковини кишені і бочка. Зазвичай мішковину кишені викроюють з підкладкової тканини, щоб не збільшувати товщини штанів.
Бочок може бути викроєний як одне ціле з мішковиною з основної тканини, але якщо мало матеріалу, мішковина може бути викроєна з підкладкової або кишенькової тканини, а бочок настрочується на мішковину або мішковина настрочується на бочок прямим швом із закритим зрізом (рис 1).
Вибір шва залежить від співвідношення товщини тканини основних деталей мішковини і кишені.
На припуск входу в кишеню з виворітного боку наклеюють часткову смужку флізеліну або приточують долевик для запобігання кишені від розтягування (рис 2).
Окремо викроєні мішковину кишені покласти лицевою стороною на лицьову сторону виробу, поєднавши лінії входу в кишеню, прітачать (рис 3). При закругленою лінії входу в кишеню припуски надсекают в декількох місцях не доходячи до рядка на 1мм (рис 4).
Запрасувати припуски на шви в бік мішковини кишені і прокласти строчку на відстані 0,1 см від шва з боку мішковини захоплюючи обидва припуску. Ця строчка не дозволить кишені вивертатися на лицьову сторону.
Відвернути мішковину кишені на виворітну сторону, приутюжить край кишені, заправивши шов всередину. Вхід у кишеню можна відстрочити з лицьового боку нитками в тон тканини або оздоблювальними (рис 5).
Основну деталь покласти на бік, поєднавши по лінії входу в кишеню і приметать (рис 6).
Стачать внутрішні зрізи мешковин і обмітати (рис 7). Бічні і верхні зрізи мешковин приметать до основної деталі, вони захоплюються при сточуванні бічних швів і притачивании пояса.
|