Кишені в швах роблять в бічному шві штанів, спідниць, жакетів. Вони притачиваются на поличці і спинці вироби по бічних краях, а потім деталь кишені вшивається в бічний шов. Такі кишені виконуються з основної тканини або з підкладкової, в залежності від щільності тканини.
Форма кишені зазвичай нагадує руку в рукавичці з прямим краєм, який притачивается по бічній стороні виробу приблизно на 8см нижче талії. Місце входу в кишеню уточнюють на примірці і намічають контрольними мітками. Довжина входу в кишеню приймається 14-15см. Для обробки кишені потрібні дві деталі – верхня і нижня мішковини.
Послідовність обробки кишені у шві
1. На припуск шва в місці входу в кишеню наклеюють смужку флізеліну або настрачівают долевик з бавовняної тканини.
2. Мішковини лицьовими сторонами накладають на лицьові сторони основних деталей і поєднують з контрольним надсечкам, визначальним вхід у кишеню.
3. Кожну мішковину приметують і приточують по всій довжині швом шириною 1,5 см, після чого обметують зрізи.
4. Притачанные мішковини відгинають убік і припуск на ширину шва запрасовують на мішковину.
5. Для закріплення перехідного канта верхню мішковину, притачанную до передньої деталі виробу, по довжині входу в кишеню настрачівают на запас шва поруч зі швом притачивания.
6. Заготовлені таким чином основні деталі виробу з відігнутими в сторони мешковинами складають лицьовими сторонами всередину, поєднують з контрольним надсечкам і сточують за фасонної лінії. При цьому на рівні контрольних надсечек, що визначають вхід в кишеню, роблять закріпки.
7. Сточують основні деталі від верху до верхньої закріпки і від нижньої закріпки вниз, шов сточування повинен пройти поруч зі швом притачивания мешковин, але тільки за основним деталей. Після цього шви обметують.
Якщо вхід у кишеню повинен бути відстрочена, оздоблювальну строчку по ньому потрібно прокладати до сточування мешковин, а якщо має бути відстрочена і рельєф, який вшивається кишеню, то оздоблювальна строчка робиться після завершення обробки кишені і прометывания і приутюживания рельєфу з лицьового боку.
|