На Новий рік прийнято дарувати подарунки, і яким же теплим буде дар, якщо зробити його своїми руками. Наприклад, веселу, цікаву овечку. Цей сувенір обов'язково зверне на себе увагу. А зробити такий подарунок зовсім не складно, потрібно тільки запастися терпінням, акуратністю і бажанням.Овечку можна зробити з чого завгодно - з тканини, фетру, солоного тіста, паперу, ниток і т. д. Давайте розглянемо декілька цікавих і простих ідей.
Овечки з тканини
Найчастіше іграшкових тварин шиють з тканини. Для пошиття овечки знадобиться тканина, нитки, гудзики для очей і трохи поролону для набивання. Спочатку слід зробити викрійку овечки. Викрійку можна знайти в інтернеті (обов'язково відвідайте наш форум, де представлено безліч ідей створення овечок своїми руками) або ж придумати самостійно.
Тканина може бути будь-яка. Овечка з тканини, строкатою або квітчастій гладкою, вийде цікава іказкова. Тільки слід врахувати, що на такому забарвленню може загубитися вираз мордочки.
Ті, хто не надто досвідчений, можуть піти легким шляхом і зшити овечку з штучного хутра, тому що він прикриє недоліки крою і нерівні шви. Більше того, з такого хутра вийде овечка, як справжня.
Іграшка овечка з тканини зазвичай складається з таких деталей як: тільце, чотири ніжки, голова, два вушка, хвостик. Деталі голови, тільця, ніжок зшивають і набивають поролоном або ватою, пришивають згідно фігурці. Вушка – невеликі шматочки матеріалу пришивають збоку від голови. Згудзиків потрібно створити очі, рот вишити чорною ниткою, а роги зробити з тканини або дротяними, тільки попередньо акуратно і рівномірно обмотати їх сірою ниткою. Роги розташовуються над вушками.
Особливою популярністю у рукодільниць користуються Овечки Тільди.
Якщо зшита ягничка буде величиною до 10 см, то вона стійка без додаткових матеріалів, якщо ж звір вийшов більше за величиною, то матерчаті ноги можуть не втримати вагу іграшки, трубочки – ніжки потрібно буде вставити палички або просто олівці.
Щоб зшита іграшка була більше схожа на справжню, краще знайти зображення овечки і намагатися передати деякі особливості тіла. Наприклад, всю овечку зшити з штучного хутра, а ніжки з гладкого матеріалу такого ж кольору (ноги у овець тонкі, а тулуб пухнасте).
В'язані овечки
Овечку можна не тільки зшити, але і зв'язати, наприклад гачком. Голову, вуха і ноги в'яжуть стовпчиками без накиду, а всі інше (тіло, хвостик, узлісся голови) в'яжуть, як пухнасту мочалку –витягнутими петлями.
Особливо цікавими виходять іграшки, якщо пов'язати їх з фасонної пряжі – наприклад, букле. Приклад такої овечки можна подивитися тут. Можна зв'язати іграшку і спицями.
Так само гачком можна зв'язати підставки під гарячі гуртки, грілки на чайник у вигляді овець.
Овечки з папери
Швидко і просто складається овечка з паперу. Таку смішну іграшку можна зробити разом з дитиною іприкрасити їй основний подарунок. А можна зробити заздалегідь невелике «стадо» і кожну овечку поставити на тарілку гостя.
А робиться овечка так: потрібно знайти картинку з зображенням вівці, перемалювати або вирізати овечку з паперу. Це викрійка. Потім слід взяти щільний папір, обведіть викрійку і зробити два силуети.На кожному з них намалювати очі і рот. Після цього до тіла овечки приклеїти сірниковий коробок (з того боку, де нічого не намальовано), з іншого боку приклеїти другий силует. Вийде – два симетричних силуету, а посеред них сірникову коробку. Коробок потрібен для об'ємності, а ще з такою вставкою овечка зможе стояти. Отримане тварина розфарбувати. Кучеряву шерсть можнанамалювати, а можна на тулубі приклеїти короткі паперові стрічки, закручені ножицями (як закручують подарункові стрічки або виконані в техніці квілінг).
Овечку можна зробити у вигляді аплікації або у техніці квілінг, а можна поєднати кілька технік. Для аплікації треба взяти аркуш білого або кольорового цупкого паперу, намалювати контури овечки. З кольорового паперу вирізати деталі голови, тіла, ніжок, вушок і приклеїти по розмітці. Тіло овечки можна прикрасити завитками, виконаними у техніці квілінг, а фломастером намалювати мордочку.
Овечка з солоного тіста
Для вироби тварини можна застосувати техніку пап'є-маше або зліпити з солоного тіста. Якщо пап'є-маше вимагає певних навичок, то з солоного тіста можна ліпити, як з пластиліну. Для цього знадобиться борошно, сіль і трохи води. З борошна і солі тісто вимішується, таке, щоб з нього було зручно ліпити, і ліпиться овечка. Якщо при ліпленні виходять невеликі тріщини, їх трохи змочують водою. Сушити таку саморобку варто при кімнатній температурі. На виріб з солоного тіста дуже добре лягає фарба. Після того, як виріб просушится, малюється мордочка.
Овечка з фетру або в техніці валяння
З залишків фетру можна зробити гарний брелок у вигляді овечки. Спочатку потрібно намалювати ескіз – тулуб овечки у вигляді круглого «хмари», голову, узлісся голови, вушка, «ручки-ніжки». Перевести деталі на окремий аркуш і викроїти з фетру в подвійному екземплярі. Деталі послідовно з'єднати попарно ручними петельними стібками, а потім пришити до голови вушка і узлісся, до тулуба пришити голову і «ручки» з «ніжками». Залишилося прикріпити стрічку – і брелок для ключів з символом наступаючого року готовий! Якщо викроїти з фетру деталі більшого розміру вийде забавна іграшка або подушка.
Майстрині, які захоплюються валянням, можуть включити овечку з вовни.
Якщо постаратися, то іграшка – овечка, зроблена своїми руками, вийде весела, добра і весь рік буде приносити удачу.
|