Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Нитки для вишивання

Нитки для вишивання
 

Для ручної вишивки використовують спеціальні види ниток, такі як муліне, ірис, золоті нитки, шовк, різні види вовняної пряжі, лляні, тонкі котушкові бавовняні. Найпопулярнішими нитками для вишивання є бавовняні, вовняні або шовкові, зібрані в пасмо з 6 окремих ниток (по 8 – 20 м завдовжки).

Бавовняне муліне – , є найпоширенішим у світі вишивання.Величезний вибір відтінків різних кольорів, а також можливість вибору на будь-який матеріальний рівень споживача дозволяє любителям вишивки творити чудеса на тканини. Найбільш відомі світові марки — це DMC, Anchor, Madeira, May Flouwer, Ariadna. Саме вони гарантують якість товару. Кажуть, що нитки виробництва DMC можна навіть кип'ятити. Є муліне і російського виробництва — «Гамма» виробництва прядильнониточного комбінату ім. С. М. Кірова.


Металік , муліне з додаванням металізованої нитки. У цій групі представлені нитки з різними ефектами: дорогоцінного каміння, дорогоцінного металу, античні, перламутрові. Такими нитками можна прикрасити будь-яку вишивку, особливо широко застосовуються при вишиванні ікон.

 



Ірис для вишивання –
 використовують для лічильної гладі або гобеленів, а також для різних декоративних швів.



 


Шерсть і акрил — об'ємні нитки, гарні для гобеленів, подушок, килимів та інших декоративних робіт. Мають величезну кольорову гаму.



 


Меланжевої муліне –
 , або так зване муліне секційного фарбування, включає в одне пасмо з 6 ниток безліч відтінків — від світлих до темних. З їх допомогою можна швидко додати колірні нюанси в малюнок з красиво змішаними відтінками, плавно переходять з одного в інший. Таке муліне підходить для зашивання фону.

 

Основні вимоги до якості всіх вишивальних ниток: вони повинні бути рівними, міцними і не линяти при пранні.

Якщо нитка нерівна і нетривка, вона буде постійно рватися або утворювати потовщення в процесі роботи, що, звісно, вплине на кінцевий вид вишивки, до того ж така робота забирає багато часу і сил. 

Тому спочатку уважно розгляньте нитки, з якими ви збираєтеся працювати, і спробуйте їх на міцність.

Як ми вже сказали, ще одна важлива якість ниток здатність не линяти при пранні. Перш ніж шити, обов'язково опустіть нитку в дуже гарячу воду, щоб переконатися у тому, що фарба з неї не сходить. Якщо вода навіть трохи фарбується, користуватися цими нитками не можна!В іншому випадку ви ризикуєте при першому ж пранні безнадійно зіпсувати річ, на яку витрачено чимало часу і зусиль.

Перед початком роботи уважно прочитайте інструкцію до вышиваемой картині. Іноді схеми можуть вышиваться одночасно у 3, 2 і 1 нитку. Кількість ниток залежить від кількості клітин на одному сантиметрі канви. 

Визначити кількість ниток вам допоможе чорнова прошивка на зразку канви і пропонована таблиця.
 

Кількість клітин на 1 см канви

Кількість ниток в 1 хрестику

Кількість ниток в прошивці

4 клітини на 1 см

6-4

3-2

5,5 клітини на 1 см

3-2

1

6 клітин на 1 см

2-1

1

9 клітин на 1 см

2-1

1


Після багаторічного заняття вишивкою у вас накопичиться багато залишків ниток різних відтінків. Постарайтеся їх відсортувати за номерами і відтінкам, по виробниках. Для цього вам знадобляться пластикові або картонні шпулі, на яких є зарубки для намотування ниток.Ви цілком можете виготовити їх самі. На кожній шпулі напишіть номер нитки і виробника. Такі шпулі можна зберігати в коробці або пакеті, розсортувавши їх за кольором, виробнику і номерами. Можна також скласти список всіх наявних номерів, що дозволить вам економити на купівлі ниток для наступних робіт.Для більшої економії ниток можна підготувати невеликі пакетики, підписати номери муліне і при выивании складати в них залишки ниток.
Перед роботою розкладіть перед собою всі зазначені в ключі номери муліне і підвісьте їх у відповідності з ключем на тримачі. Такий держатель неважко виготовити і самому. Візьміть щільний картон, виріжте прямокутник і по краях довгих сторін пробийте діркопробивачем отвори, через які і подвесите муліне. Підпишіть номера кожного кольору. 
З такою підготовкою ви не помилитеся при вишиванні, особливо якщо відтінки дуже близькі.



Категорія: Різне | Додано: (22.08.2016)
Переглядів: 1276 | Рейтинг: 0.0/0