Нитки – це протяжність переплетення волокон різної товщини, яке використовують при шиття, в'язання, плетінні, для виробництва текстилю і т. д. Здавалося б, що може бути незвичайного в нитками для в'язання? Щоб зрозуміти це, проведемо невеликий інтернет-огляд незвичайних ниток для в'язання. І подивимося, що використовують для рукоділля наші сучасні майстрині.
Проглянувши багато інформації і проаналізувавши її, прийшла до висновку, що незвичайні нитки дляв'язання можна умовно розділити на дві групи.
До першої групі належить "умовно незвичайна" пряжа, вид якої (вірніше матеріал, з якого вони виготовлені) виходить за рамки розуміння і сприйняття загальноприйнятих ниток, адже в хід йде все що завгодно - від колготок до сміттєвих пакетів і тканини. Якщо узагальнити і сказати в кількох словах: такі нитки для в'язання виникли тільки завдяки поєднанню фантазії та оригінальності майстринь.
І "умовно звичайна" пряжа – загальновідомі і звичні клубки ниток вовни, бавовни, акрилу і т. д., але які виглядають незвично з-за особливої обробки і колірних поєднань. Професіонали таку пряжу називають "фасонної".
Отже, давайте подивимося, з якогось незвичайного матеріалу в'яжуть наші рукодільниці.
Перше місце серед "умовно незвичайних" ниток для в'язання по праву займають поліетиленові пакети для сміття. Невже з пакетів можна щось зв'язати? Можна, причому все, що завгодно – від в'язаних килимків і сумочок до капелюшків. Досить подивитися на форумі сайту Самошвейка шедеври майстринь Світлани Вишневської та Ольги Солохиной.
Друге місце рейтингу займають нитки із старих, що вийшли з моди, речей. Наприклад, футболок.Розрізаємо футболки на смужки, беремо гачок або спиці товстіший і починаємо в'язати килимки, доріжки, сумки і т. д. Практичне в'язання, не правда ? Шафа звільняємо від непотрібних речей, і нову річ купуємо.
А ось ця сумочка пов'язана з джинсових ниток, вірніше стрічок, нарізаних з старих джинсів.
А можна зв'язати сумочку чи килимок з старих капронових колготок, наприклад ось так:
Третє місце по праву займають поліпропіленові нитки яскравих забарвлень, з яких в'яжуть різні мочалки. До слова сказати, такі нитки слід шукати не в рукодільних магазинах, а в господарських коштують дешево, а речі виходять оригінальні. Не перестаю дивуватися фантазії наших рукодільниць.Ця мочалка просто вбила мене наповал.
На четвертому місці серед "умовно незвичайних ниток для в'язання" виявилися звичайні мотузка і шпагат, якими ще недавно продавщиці в універсамах перев'язували коробки з тортами. Ось що з них можна зв'язати:
місці, ви не повірите... канат. Так-так! Саме, канат!!! Ось такий килимок непогановиглядає. Правда, в'яжуть його не гачком, і не спицями, а руками.
На шостому місці – вироби, пов'язані з морської трави (перше фото) і водного гіацинта (друге фото).
підведуть підсумок в рейтингу "умовно незвичайних ниток для в'язання". Захоплювалася, захоплююся і буду захоплюватися неординарністю мислення наших майстринь. Судіть самі – ця мочалка пов'язана з ... розпущеного шнура. Що говорити? Без коментарів.
Різноманітність незвичайних ниток для в'язання (вірніше матеріалів, з яких вони зроблені) не знаєкордонів. Я перерахувала тільки основні види незвичайних ниток, з яких рукодільниці в'яжуть свої шедеври. Насправді ж їх існує набагато більше. Сподіваюся, дорогі читачі, ви допоможете продовжити цей список в коментарях до цієї статті.
|