За допомогою накладних кишень можна збільшити об'єм, відвернути увагу від проблемних зон фігури, надати виробу нову нотку етнічного чи будь-якого іншого стилю. Виконані з основної або оздоблювальної тканини, вони можуть бути квадратної або прямокутної форми, мати закруглені куточки, бути асиметричними.
Вхід у кишеню може бути зверху або збоку, а може бути і прорізним з втачанной блискавкою або інший застібкою. Карман може бути оформлений клапаном, рельєфами, складками, драпіровками і всілякими доповненнями. Якщо на кишенях передбачені додаткові прикраси або елементи, то спочатку обробляються ці елементи, а потім сам кишеню настрочується на основне полотнище.
Накладний кишеню викроюють з припуском на підгин по боковим та нижнім зрізах рівним 0,7-1,5 см, на обробку верхнього зрізу 2-3 см (рис 1). Якщо його верхній зріз обробляють обтачкой, припуск дорівнює 0,7-1 см – на шов пришивання обтачку (рис. 3). Чи можна вхід в кишеню обробити своїм же припуском, який в готовому вигляді буде 4-6 см (рис. 2).
Обробка входу в накладна кишеня
Для запобігання верхнього зрізу від розтягування, його закріплюють різними способами:
1. Весь припуск входу в кишеню з вивороту проклеюють клейовою прокладкою. Часткова клейовий вздовж входу, на бічні припуски кишені не заходить.
Як доповнення, клейову можна закріпити дрібної рядком нитками в колір кишені, розташувавши її на відстані 2-3 мм від згину в бік припуску.
2. Поруч зі згином по припуск, можна пристрочивши крайку шириною 0,7-1,5 см, яка також не повинна заходити на бічні припуски кишені.
3. Замість крайки можна приклеїти часткову клейову смужку і закріпити її рядком.
4. У виробах з тонких ошатних тканин, вхід в кишеню закріплюють дрібної рядком нитками в колір кишені, за припуск на відстані 2-3 мм від згину. Також у виробах з шифону, капрону, шовку, вхід в кишеню можна обробити своїм же припуском, подвернутым двічі (рис 2).
5. В тих кишенях, де цельнокроений припуск неможливий із-за можливого ущільнення, вхід в кишеню обробляють подкройной обтачкой (рис 3), уклавши її лицем до лиця кишені і пристрочивши на ширину припуску 0,7-1 див.
Відлітний край припуску входу в кишеню: оверлочат; обробляють зигзагом; обробляють підрубувальний швом із закритим зрізом; обробляють підрубувальний швом з відкритим зрізом; підшивають потайними стібками.
Для тканин дуже щільного плетіння, абсолютно не сипучих зрізи можна не обробляти, в крайньому випадку по краю можна прокласти дрібно сходинку.
Обробка кутів накладних кишень
Для симетрії відтінків припусків по куту накладного кишені, спочатку запрасовують вгору припуск по середині кута, потім запрасовують припуски по краях кута.
Будь-який кут, особливо в щільних тканинах, краще обробити, стачав припуски по діагоналі. Для цього необхідно перегнути кожен кут по діагоналі, поєднати лінії згинів і від точки перетину провести перпендикуляр до діагоналі. Рядок сточування повинна проходити з цього перпендикуляру.Зайву тканину кута зрізують, шов разутюжівают.
Обробка круглих накладних кишень
1. Заготовляють картонний шаблон за формою кишені.
2. Нитками в колір по закругленню і частково по вертикалях, прокладають складальну позицію, відступивши від країв припуску 2-4 мм.
3. Притиснувши до вивороті кишені шаблон, складальний рядок затягують і рівномірно, особливо в заокругленнях, розподіляють присутні припуски.Головне щоб на закруглених згинах не було заломів.
4. Не знімаючи шаблону через утюжильник приутюживают утворився зібраний припуск. Далі припуск зрізують, залишаючи його шириною 0,4-0,7 див.
5. Заготовлений кишеню приметують до зазначеного місця на виробі і приточують нитками в тон тканини або оздоблювальними. Верхні кути закріплюють подвійний зворотній рядком або выстрачиванием трикутників.
|