Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Найбільші архітектори моди 20 століття: Крістобаль Баленсіага
Говорячи про архітекторів моди – дизайнерів, які створювали свої творіння не просто як кравці, а немов справжні скульптори, архітектори і навіть інженери, не можна забути приголомшливого Крістобаля Баленсіага. 

Нехай його ім'я відоме в основному професіоналам, Баленсіага став справжнім новатором у світі жіночої моди і стилю. Баленсіага сприймав створені моделі як конструкції, зведені у відповідності з певними архітектурними та інженерними законами, але, що важливо, не забував думати і про тих, хто буде носити його вбрання – про жінок, і всіма силами намагався підкреслити їх красу.

Життя Крістобаля почалася досить нехитро – в маленькій баскської селі, де мати-кравчиня дала йому його перші уроки крою та шиття. Коли хлопчикові було всього дванадцять років, загинув його батько-моряк, і залишилися члени сім'ї Баленсіага перебралися в Сан-Себастьян. Там, щоб допомагати залишилася без батьківської підтримки матері, хлопчик надходить на роботу до міського кравця, ставши його підмайстер.

У 1913 році Баленсіага прийшов на роботу до Калле де Хернани, дамському кравця, дуже популярного в Іспанії. Щоб краще розбиратися в останніх тенденціях моди, Крістобаль відправився в Париж і навчався у самої великої Коко Шанель, після чого, сповнений нових ідей, повернувся в Іспанію і відкрив своє перше аторское ательє. У 1919 році ательє отримує горде ім'я – Будинок моди Баленсіага. Моделі Крістобаля, місцями скопійовані з паризьких і адаптовані під фігури іспанок, знайшли визнання в середовищі модниць і користувалися шаленим успіхом.До 1933 році талановитого модельєра вдається відкрити власний магазин у Мадриді, а незабаром, в 1935 році, і в Барселоні.

Як і його колега по цеху, Мадлен Вионне, Крістобаль Баленсига був втіленням перфекціонізму. Чудовий кравець і закрійник, він хоча б одну річ у колекції робив своїми руками, віддаючи роботі всього себе. Подібної акуратності і беззастережної вірності роботі він вимагав і від своїх співробітників. 

Громадянська війна, що спалахнула в Іспанії, змусила Крістобаля перебратися в Париж. Влаштувавшись на новому місці, в 1937 році Баленсіага створює модний будинок і випускає колекцію«Інфанти», що стала тріумфальною та забезпечила йому оглушливий успіх і натовпи прихильниць і іменитих клієнток.

Баленсіага знаходив натхнення у минулому – він занурювався в мистецтво епохи Відродження, в Середні століття і комбінував свої сучасні моделі з традиціями нарядів минулого, вдихаючи в них нове життя. Він любив використовувати колись популярні конструкції – корсети, торнюры, багатошарові нижні спідниці і величезні банти. Любив грати з текстурами, часом примудряючись ідеально поєднувати в своїх моделях те, що нікому до нього і в голову б не прийшло поєднати.

І все ж головним досягненням Крістобаля Баленсіага можна назвати пальта і костюми. Він був прихильником щільних, товстих тканин, які чудово тримають форму – саме з таких краще всього було «ліпити» силуети творінь.

Вважаючи привабливою кожну жінку, він підкреслював цей погляд у своїх моделях, часто використовуючи кілька цікавих оптичних ілюзій. Трохи укорочений рукав, що оголяє зап'ястя, надавав моделям крихкість, воріт, злегка відставлений від шиї і обнажавший ключиці – робив шию витонченіше, а злегка завищена лінія талії удлиняла ноги, а саму фігуру робила жіночні і пластичніше.

При ідеальній посадці, моделі Крістобаля відрізнялися досить простим на вигляд кроєм, були свого роду одягом на всі часи – втім, саме так характеризували сучасники його вбрання. І справді, не завжди просто зрозуміти, на який рік довелося створення тієї чи іншої моделі Крістобаля, оскільки кожна з них настільки незвичайна і нетрадиционна, що здається, ніби і на сучасному подіумі їм легко знайдеться місце.

Баленсіага був одним з небагатьох модельєрів, не прагнуть встигнути за модою. Він існував паралельно з нею. Однак саме його речі найчастіше виявлялися вершиною модного мистецтва та чинили свій вплив на те, як індустрія буде розвиватися далі. Саме з його подачі виникли оголюють спину вечірні сукні, блузи без ворота, жакети з об'ємною спинкою і сорочковий покрій.

І все ж, в 1968 році, Баленсіага закрив свій будинок моди, відмовляючись бачити майбутнє для індустрії, де, на його думку, тепер панувала готовий одяг і вульгарний стиль вулиць. Як і Коко Шанель, Баленсіага вважав, що дні високої моди, яка була для нього особливим, високим ремеслом, на жаль, полічені.

Категорія: Різне | Додано: (07.04.2017)
Переглядів: 885 | Рейтинг: 0.0/0