Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Найбільші архітектори моди 20 століття: Хуссейн Чалаян
Чалаян заробив собі горде звання деконструктивиста, оскільки йому властиве цілеспрямовано діяти всупереч всім правилам і умовностей, прийнятих в світі моди. Підходячи до створення колекції, він воліє діяти максимально концептуально і використовує для цього нетрадиційні техніки і матеріали.
Хуссейн Чалаян у 1982 році переїхав з батьками у Англії з Кіпру, і, мабуть, був одним з небагатьох архітекторів, цілеспрямовано які вирішили пов'язати свою долю зі світом моди. Перший його показ був дипломною роботою для відомого коледжу моди Central St Martins. І вразив цей показ не тільки вчителів Чалаяна, але і весь модний світ. Знаменита колекція «Віддані землі» складалася з декількох шовкових суконь, які після пошиття були безжально поховані в саду в компанії металевих тирси. На демонстрацію сукні прикотили, власне, эксгумированными.Оригінальний підхід, тут вже не посперечаєшся. Втім, на цьому експерименти Чалаяна не закінчилися – була ще колекція з паперу і навіть дерев'яний корсет.
Використання інноваційних і незвичайних матеріалів, а так само оригінальна техніка самих робіт двічі приносили Чалаяну звання дизайнера року на British Fashion Awards. Це було свідченням того, що модний світ прийняв і цінує ідеї Чалаяна, незважаючи на те, що як дизайнер він не був комерційно успішним.
Знайома й цікава його колекція «Післямова». Моделі виходили на подіум у звичайних лаконічних сукнях, наближалися до інтер'єру, стилізованому під п'ятдесяті роки – і, власне, тут і починався справжній Хуссейн Чалаян. Моделі знімали з крісел чохли, їх вивертали навиворіт і натягували на себе, постаючи перед глядачами в абсолютно новому вбранні. Тут же був і стіл, що перетворюється в спідницю.
Взагалі, тема одягу-трансформера заворожувала Чалаяна. Відома його модель сукні-панцира з жорсткого білого пластику. Наряд управлявся за допомогою пульта – «панцирний» спідниця наряду розсувалася, оголюючи повітряний тюль.
У 2007 році з'явився ще більш складний наряд подібного типу. У нього були вбудовані датчики руху і механізми з дистанційним управлінням. Всі ці нововведення допомагали радикально змінювати форму сукні і його обсяг. Змінювалися поля капелюхи, приподнимались частини спідниці, і, як підсумок, виходила зовсім інша конструкція, відмінна від попередньої.
Ну і зрозуміло, не можна обійтися без згадки про його відомої колекції 2009 року. Наряди були створені з розписаного вручну силікону, що дозволяло назвати моделі Чалаяна скоріше арт-об'єктами, ніж одягом. Сам же Чалаян ставиться філософськи до того, що його роботи не завжди комерційно успішні, хоч і, безсумнівно, привертають увагу.
|
Категорія: Різне | Додано: (01.05.2017)
|
Переглядів: 502
| Рейтинг: 0.0/0 |
|