Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Найбільші архітектори моди 20 століття: Чарльз Джеймс
Трапилося якось, що Крістобаль Баленсіага охарактеризував свого колегу по цеху, Чарльза Джеймса, дизайнером, який зміг підняти світ моди на рівень справжнього мистецтва. І зауважте, ці слова зовсім не є перебільшенням або ж порожній похвалою, адже Чарльз Джеймс відомий в історії моди як перший і самий популярний американський творець від кутюр.
Незважаючи на те, що кутюр'є під прицілом у нас номінально американський, сам джентльмен Джеймс, народився в 1906 році в Англії. Мати його була американкою, яка залишила Чикаго, а батько – британським офіцером. Вирішивши пов'язати себе з дизайном і архітектурою, до 19 років, Чарльз, тим не менш, кидає навчання і несподівано вирішує віддати всього себе моді. Результатом цього різкого повороту став капелюшний магазинчик в Америці - "Charles Boucheron". Твори Чарльза були оцінені модниками по достоїнству і стали користуватися успіхом, адже юнак створював справді чудові капелюхи та дамські аксесуари.Але цього успіху містерові Джеймсу було мало – у 1928 році молодий чоловік зривається з насидженого місця, щоб проміняти його на Нью-Йорк і мрію створювати шедевральні сукні.
Будучи перфекціоністом нітрохи не гіршим, ніж Вионне і Баленсіага, Джеймс в своїх роботах міг дійти буквально до абсурду – роками сидіти над однією сукнею, витрачати місяці на всього один шов, знову і знову рівняти поділ і змінювати конструкцію рукави, однак нагородою за працю йому було готовий продукт – справжній шедевр.
Його недарма називали генієм. Чарльз Джеймс розглядав жіночу фігуру в якості каркасу, який може стати доповненням для цієї скульптури, а не просто тим, що можна вырядить в кольорові ганчірки. Наділений інженерними знаннями, він приступав до створення моделі ніби архітектор, ретельно перевіряють кожну деталь майбутньої конструкції.
Тридцяті роки ознаменувалися створенням однієї з найзнаменитіших речей Чарльза Джеймса – «пневматичної жакета». Він був створений для клієнтки Олівер Дженнінгс як елемент її вечірнього костюма, і справив справжню революцію в модних та мистецьких колах. Маестро Сальвадор Дали назвав його «м'якої скульптурою», так і через багато років саме цей жакет став прототипом для більшої частини стьобаних пальто і курток сімдесятих.
І все ж Джеймс в основному був і залишається майстром бальної сукні. До їх створення Чарльз підходив, немов художник до нової картини – вдумливо, з любов'ю – і в підсумку виходили неймовірні, чудові речі, як з естетичної точки зору, так і з позиції самої конструкції. Розкішні і дорогі сукні стали коником Джеймса, і щоб дістати одне з них інші клієнтки готові були чекати роками, не те що місяцями, поки маестро, занурившись у процес, досягне досконалості кожної деталі. Хоча, вважається, що якраз складні відносини з клієнтами в результаті і привели його до рішення завершити кар'єру.
Але, незважаючи ні на що, внесок Джеймса в світову модну індустрію переоцінити важко. Він був своєрідним творцем, чиї дизайни відрізнялися і від Вионне, і від Баленсіага, і завжди були впізнавані. Він любив показну розкіш, а сукні свої сприймав не як одяг, а як витвір мистецтва – і в підсумку розробив свій неповторний стиль, який привів його до статусу видатного кутюр'є двадцятого століття.
|
Категорія: Різне | Додано: (01.05.2017)
|
Переглядів: 751
| Рейтинг: 0.0/0 |
|