Туніки увійшли в моду досить давно і не вийдуть з неї, за вочевидь, ніколи. Пояснюється це тим, що представниці прекрасної підлоги навряд чи коли-небудь перестануть захоплюватися цим елементом одягу.
"Туніка (лат. 'tunica) — одяг у вигляді мішка з отвором для голови і рук, зазвичай вкривала все тіло від плечей до стегон" (Вікіпедія)
Більшість модних експертів відносять туніки до одягу повсякденного характеру. Однак це не зовсім так. Адже як буде виглядати туніка в підсумку – офіційно, святково, повсякденно – багато в чому буде залежати від аксесуарів, якості тканини і способу виготовлення (шиття, ручне або машинне в'язання), крою, види комбінованої одягу і мн. ін.
Комбінуємо туніки з...
Найбільш поширений і улюблений багатьма варіант – носити туніку з легінсами (лосинами). Це приваблива й безпрограшна комбінація. Увагу протилежної статі буде вам гарантовано. Дуже важливо вміти грамотно підібрати кожен елемент модного комплекту.
Туніки можна поєднувати з шортами, джинсами, легінсами, короткими і довгими спідницями, однак увсьому треба знати міру і при покупці або пошитті враховувати, насамперед, вік, фігуру, сезонність, практичність і обстановку, де буде доречний саме цей вид одягу.
Наприклад, для жінок з пишними формами відмінним варіантом буде поєднання брюк з довгими вільними топами і туніками. Повні стегна і живіт можна вдало приховати під прямим або трапецієподібним кроєм, а стрункість ніг підкреслить вузький або прямий крій штанин. Однак не слід забувати – велика кількість складок і фалд не скрасить недоліки фігури.
Худеньким молоденьким дівчатам в цьому плані набагато простіше. Якщо дозволяє фігура, можна поєднувати туніки з чим завгодно, не обмежуючи себе в виборі. Якщо довжина і форма ніг дозволяє,туніку можна використовувати як самостійний елемент – у вигляді сукні або сарафана.
Практично на всіх жінках добре виглядають комплекти, складаються з туніки трохи нижче лінії стегна і штанів або штани довжиною до гомілки.
Вибираємо силует і покрій туніки...
Крій може бути різний. Зазвичай довжина туніки коливається від середини стегна до трохи вище колін (тому іноді так важко визначити, який ж саме вид одягу перед нами – блуза, плаття або ж туніка). Силует в ідеалі – прямий або трапецієподібний, однак можливий приталений або вільний.Вітаються всі види рукавів, а також будь оформлення горловин і комірів.
Поєднуємо кольору...
Не забудемо і про поєднання малюнка і кольору тканин в комплекті. Наприклад, малюнок у великий горох на туніці навряд чи буде вдало виглядати з геометричним візерунком на брюках або легінси, а ось один однотонний предмет в комплекті допоможе доповнити і навіть злегка відтінити малюнок (колір) іншого.
Пастельні тони комплект туніка+легінси (вузькі брюки, капрі, джинси тощо) допоможуть приховати недоліки жіночої фігури. Додати нотку стильності та шарму «спокійному» комплекту допоможуть більш яскраві аксесуари – яскрава вишивка, пояс, сережки, сумочка, шифоновий шарфик...
Носимо туніки і взимку, і влітку...
Туніки можна носити не тільки влітку, але й взимку. Так, варіант для холодної пори року – вязані туніки, вражають різноманітністю виконання і колірної гамою. Доповненням до них є все ті ж теплі легінси - і тепло, і красиво.
Зверху можна надіти шкіряний жакет або болеро. Аксесуари – кулон, сережки, кільця, взуття – черевички або уггі. Ось і готовий він, ідеальний образ.
Для весняно-літнього періоду кращим вибором буде придбання або пошиття туніки з більш «легких» тканин – шовку, шифону, органзи, а також бавовняних або лляних для особливо спекотних днів.
На піку популярності для літнього сезону - плетені ажурні туніки з натуральних ниток - бавовна, льон...
Виходимо у світ...
Туніка – настільки універсальна одяг, що користується успіхом не тільки в якості повсякденного одягу, але і відмінно виглядає на модній вечірці або світському рауті, і навіть – у діловій обстановці. Знову ж– вся справа в якості тканини, крою і додаткових аксесуарах.
Більше ідей можна подивитися на форумі в темі Туніки своїми руками.
|