Відносно недавно в жіночу моду увійшла цікава деталь одягу – болеро. Історія цієї речі цікава саме тим, що спочатку болеро було частиною іспанського чоловічого національного костюма. Чи варто дивуватися – адже, якщо подумати, виявиться, що не тільки з болеро сталася така трансформація – краватки таким же чином перекочували з чоловічих вбиралень в жіночі. Не можна не погодитися, що таке перевтілення зробило обидві ці речі витонченіше і універсальніше.
З класичної безрукавки болеро стрімко трансформувалося в укорочені жакети з довгим рукавом, коротким або в три чверті і тепер моделей його існує дуже багато. Деякі з них мініатюрні і повністю підходять під визначення болеро, а деякі моделі скоріше схожі на незвичайні кофтинки або навіть светри. Виділити певні моделі болеро непросто, оскільки різні види його постійно змішуються один з одним, ділитися тими чи іншими деталями, в результаті чого виходять нові фасони.Простіше перерахувати якими вони бувають: ажурні, теплі, з різною довжиною та формою рукави і манжет, з застібками або зав'язками і без них, довгі і короткі – це далеко не всі можливі варіанти.
Через свою простоту болеро можна отримати кількома способами – його можна зшити, зв'язати, купити або, нарешті, модернізувати в нього нелюбиму футболку, сорочку або гольф.
Варіант з покупкою самий простий на перший погляд, але коштувати таке болеро чимало і шансів вибрати те, що потрібно не дуже багато. Тому багато умільці воліють створювати модне болеро своїми руками.
Як зшити болеро
Для того, щоб пошити болеро потрібно підготувати:
- тканина,
- нитки,
- швейну машину,
- деталі обробки,
- приготувати інструменти для шиття.
Важливим елементом процесу виготовлення болеро своїми руками є викрійка, бажано перевірена. Не обов'язково робити спеціальну викрійку, можна нанести фасонні лінії на звичайну викрійку основу полички і спинки, яку можна побудувати або взяти в журналі мод, наприклад, "Бурдамоден".
Звичайно, не можна починати шити, не зробивши всі необхідні мірки.
Далі процес шиття болеро ні чим не відрізняється від пошиття верхнього жіночого одягу, наприклад, легкого жакета. Спочатку сточуються плечові і бокові зрізи, виточки, середні зрізи рукавів. Рукав втачивается в пройму. Горловина спинки і полички, а так само середні зрізи поличок оформляються подборта і коміром, або окантовуються косою бейко, або обшивають подкройной обтачкой. Низ підшивається швом вподгібку з відкритим або закритим зрізом або окантовывается.
Як переробити болеро з сорочки або гольфу
Як найпростіший варіант винаходу болеро можна спробувати зробити його з готового виробу, наприклад, зі старої сорочки. Пара розрізів, кілька швів – і симпатичне болеро для повсякденної шкарпетки готово! См. результат.
Наприклад, ось що пише одна з читачок сайту:
"Захотіла я зшити своєї дочки мереживне болеро. Викрійки у мене не було. Мереживне полотно по розтяжності подібно тканини, з якої шиють трикотажні кофтинки. Взяла гольф відповідного розміру.Обвела його контури на газеті. Довжину болеро і рукавів уточнила, приклавши тканина до тіла.Раскроила. Змітала шви. Померяла. Уточнила ширину (довелося трохи вшити).
Оверлком пошила всі деталі. Так як рядок оверлока грубувато виглядає на цієї тканини, горловину і передні полички болеро підшила вручну потайним швом. На рукавах болеро у мене задумані невеликі розрізи. Їх я теж опрацювала вручну."
Як бачите, зшити болеро своїми руками зовсім просто!
Важливою особливістю болеро є незрозуміла здатність перетворювати образ жінки, варто їй тільки його надіти. Болеро носиться з одягом будь-якого стилю – в цьому його універсальність, його можна одягнути під джинси і топ, а можна носити з класичним строгим сукнею – в обох випадках ця деталь підкреслить потрібне і приховає небажане! Але, щоб так відбувалося, необхідно пам'ятати прості правила поєднання матеріалів і кольорів. Наприклад, не варто надягати на легкий літній сарафан яскравих відтінків болеро з щільної тканини і темних кольорів.Слідуючи цьому правилу, можна в будь-якому вбранні виглядати ефектно і красиво, а іноді лише за допомогою болеро.
|