Питання. Наталія Олександрівна, будь ласка, допоможіть розібрати верх ось цього сукні. Я бачу, що контрастні елементи трохи відходять від полички, значить, це не просто зшита "мозаїка". Теж хотілося б спробувати зшити такий ліф — він виглядає динамічно і цікаво. Дуже чекаю на Вашу консультацію.
Відповідь. Світлана! У моделюванні верхньої частини сукні немає особливих складнощів. Формоутворення досягнуто за рахунок переведення виточки на випуклість грудних залоз з базового положення в фігурний рельєф, що йде до зрізу притачивания відрізний бічній частині сукні, а також наявності ще однієї конструктивної лінії, спрямованої також до цього ж зрізу.
Для моделювання раджу скористатися базової конструктивною основою жіночого плаття. Оскільки модель без рукава, то слід трохи змістити кінець плечового зрізу (див. схему). Потім оформляємо нову лінію горловини.Довжина плечового зрізу невелика, близько 6...7 см (перетворення показано на схемі).
На наступному етапі проектуємо лінії членування. Зверніть увагу, що декоративний трикутник лівій частині полички «перекриває» лінію середини деталі, тому лінію рельєфу слід проектувати на розгорнутій деталі полички.
Виточки на випуклість грудних залоз закриваємо і відкриваємо в лінії рельєфу. Потім проектуємо другу лінію, вона бере свій початок від лінії середини полички.
Намічаємо положення отлетной кокетки. Її можна об'єднати з кокеткою спинки, викроївши цельнокроеной за рахунок поєднання плечових зрізів. Таким чином, кокетка буде зафіксована швом по лінії горловини і лінії пройми.По фотографії моделі не дуже добре видно, зафіксована чи кокетка по лінії пройми. Тому рішення за Вами. У процесі роботи над моделлю самостійно вибрати оптимальний варіант.
Отримуємо 4 деталі. Деталь 1 зі згином. Всі інші викроюємо окремо.
Як Ви вірно помітили, трикутники відходять від полички. Це досягнуто за рахунок притачивания цих деталей до деталей полички по лініях рельєфів. Трикутники викроюють зі згином (див. схему).
Бажаю успіху у втіленні цієї моделі!