Питання. Дівчатка, розумниці-красуні! Підкажіть, що за викрійка і який матеріал краще?
Відповідь. Дана модель формообразована за рахунок зустрічних складок на деталі полички і нижній частині (спідниці).
Для моделювання можна скористатися базової конструктивною основою з вытачкой на опуклість грудних залоз, або основою без виточки.
1 етап. Якщо є в конструкції витачками, то її спочатку слід перевести в проміжне положення, наприклад, лінію пройми для того, щоб оформити виріз горловини.
2 етап. Оскільки модель без рукава, то в базовій конструкції слід підняти нижню точку пройми на 1,5...2,0 см, а також зменшити ширину плечової лінії за рахунок розширення горловини, а також переміщення кінця цієї лінії приблизно на 2 див.
3 етап. Виточку на опуклість грудей відкриваємо в лінії горловини, а талиевую виточку закриваємо і відкриваємо її ближче до лінії середини полички. Тим самим за рахунок розчинів виточок утворюється складка по лінії горловини і лінії низу.
4 етап. Нижню частину базової конструкції конічно розводимо. Судячи по фотографії, розширення невелике. Його можна забезпечити за рахунок закриття талиевой виточки, або виточку ігноруємо, а додаємо по лінії низу 5..7 див.
Для формування складки від лінії середини відкладаємо подвійну величину бажаної глибини. Якщо складка 5 см, то слід відкласти 10 див.
Якщо конструкція без виточки на випуклість грудних залоз, то на поличці слід просто відкласти від лінії середини глибину складки. Вона може бути менше, ніж на нижній частині плаття (спідниці). Ефект, який видно на фотозображенні моделі – розбіжність складки в області грудей буде забезпечений за рахунок нестачі ширини полички.
В якості матеріалу підійдуть тканини з вкладенням еластичних волокон, можна трикотаж, але не дуже гнучкий.